RÜYADA BULAŞIK YIKAMAK NEDİR?
Rüyada bulaşık yıkamak, genellikle sorumluluk, temizlik veya geçmişle ilgili işleri halletme ile ilişkilendirilen bir semboldür. Bulaşık yıkamak, kirli tabak, bardak ve çatal-bıçak gibi eşyaları temizlemek anlamına gelir. Rüyada bulaşık yıkamakla ilgili yaygın yorumlardan bazıları şunlardır:

Rüyada Bulaşık Yıkamak;

Rüyada bulaşık yıkamak malın israf edilmesine, sıkıntı ve zorluklardan kurtularak esenliğe ve huzura kavuşmaya, Allah’a el açmaya ve rızka delalet eder. Rüyasında kendini bulaşık yıkarken gören rüya sahibi yaptığı kötü işlerin ve işlediği günahların af olması için tanrıya yalvaracak ve o günahları tekrar işlememek için yemin edecek demektir.

Rüyada mutfakta yıkanmamış kap kacak görmek kişinin düzensizliğine işaret eder. Bir kimse rüyasında mutfakta ya da her hangi bir yerde uzun süre yıkanmadığı için kurumuş yemek artıklarının olduğu bulaşıkları görürse bu, kişinin tembelliğine ve üşengeçliğine işaret eder. Rüya sahibi tembelliği nedeni ile bazı sorumluluklarını ihmal edecek ve bu nedenle de başı ağrıyacak demektir.

Rüyada Bulaşık Görmenin Psikolojik Yorumu;

Bulaşık görmek bekleyen, birikmiş, halledilmemiş işler olduğunu, bu durumun kişinin bilinçaltında sürekli bir rahatsızlığa neden olduğunu ifade eder. Ev içindeki sorunları ötelemenin kişiler arasındaki iletişimi azalttığını ve giderek sorunların daha da büyümeye başladığını, kişinin her türlü problemi görmezden gelmesiyle işlerin karmaşık bir hal aldığını gösterir.

Rüyada Misafirlikte Bulaşık Yıkamak;

İş konusunda yöneticilerin hoşuna gidecek bir projede başarılı olmak, beklentileri fazlasıyla karşılamak ve bulunulan görevden daha iyi bir mevkiye atanmak anlamındadır. Grup çalışmalarının veya ortaklı bir işin başına geçen rüya sahibinin talihinin döneceğini, şansının yüksek olacağını da ifade eder.

Rüyada Düğün Bulaşığı Görmek;

Telaşlı bir kalabalığın içine girmek demektir ve kişi bekarsa kendi düğününün işaretidir. Aileyi sevince boğacak bir karar alarak yuva kurmak için adım atmaya ve bu yönde hazırlıklara başlamaya yorumlanan rüya, bu dönemde elden çıkacak paraların, alınacak eşyaların kişiyi biraz zorlayacağını ancak yakın çevrenin beklenmedik desteği sayesinde tüm zorlukların kendiliğinden halledileceğini ifade eder.

Rüyada Bardak Yıkamak;

Bir iyiliğin karşılığını vermek demektir. Kişinin vefalı biri olmasından ötürü kendisine yapılan her iyiliği aklında tuttuğunu ve bu kimselere ince düşünüp hediyeler aldığını, onların zor zamanlarında da yanlarında olduğunu ifade eder. Adil bir iş adamı olmaya, işçilere haklarını vermeye ve arkasından iyi sözler edilmesine de yorulur.

Rüyada Birikmiş Bulaşık Görmek;

İşleri zamanında yapmamak, düzensiz yaşamak ve sorumluluklardan kaçmak suretiyle hiçbir işte tutunamayan rüya sahibinin bu tutumu nedeniyle ailesini üzdüğüne işarettir. Kendisine çeki düzen vermeyen kişilerin ilerleyen yıllarda hiçbir birikimleri olmadan, sadece günü kurtararak yaşayacaklarını, birikmiş borçları yüzünden ailelerini de zor durumda bırakacaklarını tabir eder. Birikmiş bulaşık, sorunların görmezden gelindiğini ancak giderek işlerin içinden çıkılması güç bir hal alacağını, bir an önce tedbirler almanın doğru olacağını delalet eder.

Rüyada Bulaşıkları Kurulamak;

Sakin ve huzur dolu bir hayatın ilk işaretlerini veren rüya, emeklerin sonucunda elde edilen gelirin ömür boyu yeteceğini ve alınacak gayrimenkullerin de kişiye ek gelir sağlayacağını ifade eder. Hem kendini, hem çocuklarının geleceğini garanti altına alan rüya sahibinin bir sayfiye evine taşınacağını veya emekliliğini isteyerek yaşamın tadını çıkarmaya başlayacağını ifade eder.

Rüyada Bulaşık Makinesi Almak;

Geçmişten bugüne kadar dişiyle tırnağıyla kazıyarak bugünlere gelen rüya sahibinin dualarının gerçek olmasıyla güzel bir hayata başlayacağını, yeni iş teklifleri alacağı bu dönemde bambaşka yollara girip, sonucunda zengin bir hayata kavuşacağını işaret eder. Mücadeleyi bırakmadan, Allah’tan yardım istenerek yaşanması halinde, her türlü çalışmanın mükafatını en iyi şekilde görecek olmaya, adakların kabul olacağına ve hem kendini, hem ailesini gururlandıracak işler yapmaya alamettir.

Rüyada Bulaşık Yıkayan Birini Görmek;

Yeni insanlarla tanışarak, manevi hayatın zenginleştirilmesine olanak bulunacağını haber verir. Dini bütün, İslamiyet’i tam manasıyla yaşamaya çalışan müminlerin oluşturduğu bir gruba dahil olup, dini konularda daha bilgili hale gelmek, yaşantısını bu doğrultuda düzenlemek ve haktan ayrılmadan yaşamak manasındadır. Büyük bir değişimin kapıda olduğunu, önceki hayatın terk edilerek yeni bir hayatın başlayacağını ifade eder.

Rüyada Bulaşık Yıkarken Üstünü Islatmak;

İş yeri açmak veya bir ortaklık kurmak amacıyla birikmiş paraları kullanmak, altın gibi değerli ziynet eşyaları bozdurmak demektir. Sahip olduğu maddi kaynakları kullanacak olan rüya sahibinin ilk başlarda beklentilerinin altında kazanç elde edeceğini ancak daha sonraları işlerin açılmasıyla beraber kısa zamanda koyduğu sermayenin çok üzerinde paralar elde edeceğini ifade eder. Aileyi tek başına geçindirecek kudrete erişmek, mücadeleci tavırlarla hareket ederek iş dünyasında hatırı sayılır bir yer edinmek demektir.

Rüyada Bulaşık Makinesi Görmek;

Rüyada bulaşık makinesi görmek, rüya sahibinin olaylar karşısında verdiği tepkilere işaret eder. Ayrıca kişinin hayatında meydana gelecek olan yeniliklere işaret eder. Örneğin yeni arkadaşlıklar, yeni bir iş ya da yeni bir aşk gibi örneklendirilebilir.

Rüyada Köy Evinde Bulaşık Yıkamak;

Allah’tan yardım istemek, işlerini kolaylamak, zorlukların üstesinden gelmek için güç sahibi olmayı arzu etmek demektir. Yokluk içinde yaşayan kimselerin ele güne muhtaç kalmadan yaşayacaklarını, kazançları az olsa da bereketinin çok olacağını bildirir. Zor günlerin sonunda her anlamda mükafatlandırılacak olan rüya sahibinin kalbini bozmadan, sabrederek yaşaması halinde yoksulluktan kurtulacağını bildirir.

Rüyada Restoranda Bulaşık Yıkamak;

İstemeden üstlenilen bir vazifenin kişiye sıkıntı vereceğine ve gönülsüz yapacağı bu işten verim alınmayacağına alamettir. Kalabalık bir restoranda tek başına bulaşık yıkamak, başkalarının işlerini yapmak, diğer insanların bencilliklerinin faturasını tek başına ödemek ve bazı kişiler tarafından kullanılmak manasına gelir. Rüya sahibi kimsenin olmadığı bir restoranda bulaşık yıkıyorsa, güvendiği insanlar tarafından yalnız bırakılacağını, gerçek dostlarını bu süreçte tanıyacağını ifade eder.

Rüyada Bulaşıkhanede Çalışmak;

Kendi düzenlerini kurmak isteyen kişilerin beklemeleri gerektiğini ve ne denli sabırsız olurlarsa olsunlar bir müddet daha durumlarının değişmeyeceğini bildirir. Aceleci davranmadan hareket etmenin özellikle iş konusunda beklenen fırsatların ortaya çıkmasına kadar kişiyi rahat ettireceğini, risk almanın şu an için uygun olmadığını bildirir. Borcu olan kişilerin maddi konuda yaşayacakları sıkışıklık nedeniyle biraz daha borç alacaklarını, mali durumlarının zayıflayacağı bu dönemde sıkı tasarruf önlemleri alarak yaşamaları gerektiğinin altını çizer.

Rüyada Bulaşıkhane Görmek;

Bir işletme kurmanın veya ticaretle uğraşanların biraz daha büyük bir işe girişeceklerinin işaretidir. Yoğun çalışma sürecine girecek olan rüya sahibinin ailesine ve kendisine zaman ayırmakta zorlanacağını, sabahlara kadar çalışarak işlerin başında duracağını ifade eder. Azimli davranmanın, çok çalışmanın neticesinde iş konusunda iyi yerlere gelmek ve eski hayatından farklı bir zenginliğe erişmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bulaşıkları Durulamak;

Her türlü israftan kaçınarak yaşamanın ifadesi olan rüya, rızkının değerini bilen evlatlar yetiştirmenin, evine helal kazanç getirmenin tabiridir. Bulaşık durulamak dişinden tırnağından artırarak birikim yapan kimselerin ilerleyen yıllarda büyük bir mal veya arazi sahibi olacaklarını, paralarını değerlendirerek kendilerine maddi koşulları iyi bir gelecek inşa edeceklerini delalet eder. Dini vecibelerini doğru ve disiplinli şekilde yerine getiren kişilerin manevi anlamda mutlu ve huzurlu bir hayat süreceklerinin müjdecisidir.

Rüyada Bulaşık Eldiveni Görmek;

Her işi usulüne uygun yapan, yaşam şeklinde aşırılığa kaçmayan, aldığı her görevi hakkıyla yerine getiren rüya sahibinin bu özellikleri ile iş yerinde göz doldurduğunu ve yakın zamanda zam haberi alacağını, mevkisinin de yükseleceğini bildirir. Mühendislik, tıp veya diğer bilim alanlarında eğitim alarak başarılı bir iş hayatına atılmanın haberini veren rüya, çalışarak gelinen noktanın kişinin tüm geleceğini olumlu etkileyeceğini, disiplinli ve azimli olmak sayesinde istenilen her şeye kolayca ulaşılacağını tabir eder.

Rüyada Başkasının Bulaşığını Yıkamak;

Başka kişilerin ayıplarını, hatalarını kapatmak, bu kimselerin toplum içinde küçük düşmelerini engellemek ve yardımcı olmak demektir. Sevilen kimselere kötü söz gelmemesi için kol kanat germek, tecrübelerin yardımıyla insanlara doğru öğütler vermek anlamındadır. Rızkını daima doğru ve helal yollardan kazanan rüya sahibinin bencillikten uzak, herkese el uzatarak, yardım ederek geçirdiği hayatında pek çok sevap işlediğini, dünya hayatında büyük problemler yaşamayacağı gibi, ahrette de rahat edeceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bulaşıklarını Başkasına Yıkatmak;

Kendi menfaatlerini düşünen biriyle ahbaplık etmek, bu kimseyle görüşmek suretiyle başkalarının eleştirilerine maruz kalmak demektir. Aynı zamanda rüya sahibinin de bazı menfi durumlarda diğer insanların haklarını gözetmediği için sevimsiz bir pozisyona düşeceğini, insanların gözündeki değerini yitireceğini ifade eder. İşlerin kolayına kaçmak ve tembellik yapmak yüzünden maddi kazancın düşeceğini bildirir. Kişinin verdiği bir sırrın açığa çıkmaması için sırlarını söylediği kişi ya da kişilere sürekli baskı yapacağını ve tedirgin olacağını da ifade eder.

Rüyada Bulaşık Deterjanı Görmek;

Rüyada bulaşık deterjanı gören kişi sorunlarının ve korkularının üzerine giden, onlardan korkmayan kişidir ve bu kişi sorunlarla savaşmayı hırs edinmiş demektir.

Rüyada Bulaşık Süngeri Görmek;

Rüyada bulaşık süngeri görmek kişinin hayatındaki güzel ve mutlu gelişmelere işaret ederken, sıkıntılarından ve dertlerinden de kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada Çatal Bıçak Yıkamak;

Rüyada çatal bıçak yıkamak çok hayırlıdır, mutluluk, huzur ve sağlık anlamına gelirken kişinin içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulmasına ve borçlarını ödeyerek rahat bir nefes almasına işaret eder.

Rüyada Kirli Tabak Görmek;

Rüyada kirli tabak görmek kişinin daha önce keyif alarak yaptığı işlerden artık haz duymamasına işaret eder.

Rüyada Temiz Tabak Görmek;

Rüyada temiz tabak görmek müjdeli haberlere, mutluluk verici sözler işitmeye işaret eder.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!