Devlete Ait 7 Banka ATM'leri "TAM" Platformu Çıktı Mı ?

"TAM" platformu, vatandaşlara farklı kamu bankalarının ATM'lerini kullanma imkanı sunacak.

May 14, 2024 - 09:58
 0  14
Devlete Ait 7 Banka ATM'leri "TAM" Platformu Çıktı Mı ?

Türkiye'de Ziraat Bankası, VakıfBank, Halkbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım, Emlak Katılım ve PTT'ye ait ATM'ler, yeni bir döneme giriş yapıyor. Artık bu bankaların ATM'leri, Türkiye'nin ATM Merkezi olan "TAM" platformu altında birleşerek vatandaşlara daha geniş kapsamlı ve komisyonsuz hizmet sunacak.

 ATM Birleşmesi ve Yeni Hizmetler

"TAM" platformu, vatandaşlara farklı kamu bankalarının ATM'lerini kullanma imkanı sunacak. Bu işbirliği sayesinde herhangi bir komisyon ödemeden, müşteriler çeşitli bankaların ATM'lerini rahatlıkla kullanabilecekler. Platform ayrıca para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama gibi temel bankacılık işlemlerinin yanı sıra diğer bankacılık hizmetlerini de sunacak.

 Genişleyen Hizmet Ağı: 81 İlde 5.600 ATM

Şu anda 81 ilde bulunan 5.600 adet ATM ile hizmet sunan platform, yakın gelecekte üye bankaların tüm ATM'lerini sisteme dahil ederek 19.000 adede ulaşmayı hedefliyor. Bu genişleyen hizmet ağıyla vatandaşlar, Türkiye'nin dört bir yanında daha kolay bir şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

 Sektöre Beklenen Katkılar: Maliyet Azaltımı ve Hizmet Kalitesi

Proje, ATM operasyonlarında önemli değişiklikler getirerek sektöre önemli katkılar sunmayı hedefliyor. Bu değişiklikler, konvansiyonel şube bankacılığının işlem payının azalması ve operasyonel süreçlerin daha iyi yönetilmesini sağlayarak sektörün hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor.

 Teknolojik İlerleme ve Özel Bankaların Entegrasyonu

"TAM" projesi, özel bankaların da sistemlerini entegre etme imkanı sunarak sektörde önemli bir adımı temsil ediyor. Bu sayede daha geniş kapsamlı bir bankacılık hizmeti sunulması ve müşterilere daha fazla noktada işlem yapabilme fırsatı sağlanıyor.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow