Sessiz Bir Yer: Birinci Gün

"Sessiz Bir Yer: Birinci Gün" filminin çekimleri 2023'ün başlarında ABD'de başladı. Filmin bütçesinin 50 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

May 17, 2024 - 10:36
May 17, 2024 - 10:36
 0  15
Sessiz Bir Yer: Birinci Gün

Vizyon Tarihi: 28 Haziran 2024 Tür: Dram, Korku, Gerilim Yönetmen: Michael Sarnoski Oyuncular: Lupita Nyong'o, Joseph Quinn, Alex Wolff, Jamie Bell, Djimon Hounsou

Konusu

"Sessiz Bir Yer: Birinci Gün", 2018 yapımı "Sessiz Bir Yer" filminin öncesini anlatan bir prequel filmidir. Film, Abbott ailesinin sessizliğe gömülen dünyada hayatta kalma mücadelesini ve bu kaosun ilk günlerini konu alıyor. Abbott ailesi, ses duyarlı canavarların istilasına uğramış bir dünyada hayatta kalmak için sessizce yaşamak zorundadır. Aile fertleri, iletişim kurmak için işaret dili kullanmakta ve her adımlarını dikkatlice atmaktadırlar.

Ancak bir gün, ailenin barınağı saldırıya uğrar ve Evelyn Abbott (Lupita Nyong'o) gizemli bir ses duyar. Bu ses, ailenin hayatını sonsuza dek değiştirecek bir olayı tetikler.

Filmin oyuncu kadrosunda şunlar yer alıyor

  • Lupita Nyong'o: Evelyn Abbott rolünde
  • Joseph Quinn: Lee Abbott rolünde
  • Alex Wolff: Regan Abbott rolünde
  • Jamie Bell: Emmett rolünde
  • Djimon Hounsou: Man rolünde

Filmin yapım aşaması

"Sessiz Bir Yer: Birinci Gün" filminin çekimleri 2023'ün başlarında ABD'de başladı. Filmin bütçesinin 50 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Filmin fragmanı

Filmin ilk fragmanı 14 Mart 2024 tarihinde yayınlandı. Fragmanda Abbott ailesinin sessizliğe gömülen dünyada hayatta kalma mücadelesi, ses duyarlı canavarlar ve gizemli ses gibi bazı önemli sahneler yer alıyor.

"Sessiz Bir Yer: Birinci Gün" filmi, vizyona girmeden önce fragmandan ve set fotoğraflarından yola çıkarak karmaşık eleştiriler aldı. Bazı eleştirmenler filmin gerilim dolu ve heyecan verici olduğunu, bazıları ise hikayenin yeterince özgün olmadığını ve ilk filmden çok farklı şeyler sunmadığını belirtiyorlar.

Film notu

Eğer "Sessiz Bir Yer" filmini beğendiyseniz ve bu gizemli dünyanın geçmişi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız "Sessiz Bir Yer: Birinci Gün" filmini izleyebilirsiniz. Film, sizi gerilim dolu bir maceraya götürecek ve merakınızı canlı tutacaktır.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow