OpenAI, ChatGPT'nin Yeni Sürümü GPT-4o Çıktı Mı ?

OpenAI, dün akşam düzenlediği konferansla birlikte ChatGPT'ye yeni bir güncelleme getirdi.

May 15, 2024 - 08:18
May 14, 2024 - 15:38
 0  10
OpenAI, ChatGPT'nin Yeni Sürümü GPT-4o Çıktı Mı ?

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT'nin geliştiricisi OpenAI, düzenlediği konferansta yapay zeka botuna yeni bir güncelleme getirdi. GPT-4o güncellemesiyle birlikte yapay zekanın sesli sohbetlerde gerçek bir insan gibi diyalog kurabildiği, çeviri yapabildiği ve metin ile görsel arasında etkileşim kurabildiği görülürken, akıllara Joaquin Phoenix'in başrol oynadığı "Her" filmi geldi.

ChatGPT'nin GPT-4o Güncellemesiyle Getirdiği Özellikler

OpenAI, dün akşam düzenlediği konferansla birlikte ChatGPT'ye yeni bir güncelleme getirdi. GPT-4o güncellemesiyle anlık olarak çeviri yapabilen ve metin ile görsel arasında etkileşim kurabilen yapay zekalı sesli asistan tanıtıldı.

Duyurulan Özellikler:

  1. Anlık Çeviri: Murati Chen ve Zoph, ChatGPT-4o'nun İtalyanca ve İngilizce arasındaki canlı bir konuşmayı nasıl tercüme edebildiğini gösterdi. GPT-4o, İtalyanca ve İngilizce konuşan iki kişinin diyaloğunu anlık olarak çeviri yapabiliyor.

  2. Kullanım Kolaylığı: Murati, "Son birkaç yıldır bu modellerin zekasını geliştirmeye çok odaklandık ve oldukça iyiye gittiler. Fakat ilk kez kullanım kolaylığı konusunda gerçekten büyük bir adım atıyoruz."

  3. Duygu Tanıma: ChatGPT'nin görsel yetenekleri belki de gerçek zamanlı konuşma becerilerinden daha etkileyicidir. Chatbot, bir telefon kamerası aracılığıyla birinin yüzüne bakabiliyor ve yüz ifadelerinden o kişinin ne hissettiğini anlayabiliyor.

  4. Matematik Öğretimi: ChatGPT'nin ekran paylaşımı yoluyla kullanıcının tableti veya bilgisayarının ekranına bakarak matematik problemlerinin çözülmesine yardımcı oluyor.

  5. Toplantı Takibi ve Özetleme: ChatGPT, GPT-4o sesli asistanıyla birlikte toplantıları ve görüntülü konuşmaları takip edebiliyor ve hangi konuda konuşulduğuna dair bir özet geçebiliyor.

"Her" Filmi Gerçek Oldu

OpenAI CEO'su Sam Altman, tanıtımın ardından "Her" filminin adını anarak yapay zekaya olan referansını paylaştı. GPT-4o güncellemesiyle birlikte "Her" filmi gerçek oldu.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow