Sertab Erener Eurovision Sahnesinde 21 Yıl Sonra!

Sertab Erener, Türkiye'ye Eurovision'da zafer kazandıran unutulmaz şarkıyı 21 yıl sonra yeniden sahneledi. Eurovision bu yıl İsveç’in Malmö kentinde gerçekleşirken, Erener ikinci yarı finalde performansıyla dikkatleri üzerine çekti. Şarkıcının Eurovision sahnesine geri dönüşü, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. X platformunda yapılan paylaşımlarda, Türkiye'nin yeniden yarışmaya katılması gerektiği vurgulandı.

May 10, 2024 - 13:47
May 10, 2024 - 13:48
 0  11

Türkiye en son 2012 yılında Eurovision'da yer almıştı. Ancak TRT Genel Müdürlüğü 2013'te yarışmaya katılmama kararı almıştı. TRT, Eurovision'un izleyici oylamalarının adil olmadığını savunarak, Türkiye'nin başarısızlığında bu durumun etkili olduğunu belirtmişti. Özellikle 2011 sonrasında izleyici oylarının etkisinin azaltılması, Türkiye tarafından ayrıcalıklı ülkelerin lehine bir karar olarak değerlendirilmişti.

Türkiye'nin Eurovision'a 1975 yılında katılmasıyla başlayan serüven, 2003 yılında Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen yarışmada Sertab Erener'in "Everyway That I Can" şarkısıyla zaferle sonuçlanmıştı. Eurovision, TRT'nin Avrupa Yayın Birliği üyesi olduğunu ve dilediği zaman yarışmaya geri dönebileceğini belirtmişti.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow