Ud Çalan Kadınlar – Sana Michelin’li Sofralardan Baktım Aziz İstanbul

Reha Tanör'ün kaleme aldığı bu kitap, İstanbul'un çeşitli noktalarında geçen denemelerle dolu bir eserdir. Galata Köprüsü'nden Camondo Merdivenleri'ne kadar uzanan sokaklarda, tarihin izlerini, kadınların hikayelerini ve şehrin ruhunu keşfetmeye davet ediyor. Kitap, Neriman'ın müzikle dans arasında sıkışan yaşamını, darbe dönemlerinin izlerini ve kadın-erkek eşitsizliğini ele alırken, aynı zamanda geleceğin inşasında kadınların rolünü ve ekonomik zorlukların aşılmasını tartışıyor. Mizahi bir dille yazılmış olan kitap, İstanbul'un karmaşık sosyal dokusunu ve insan ilişkilerini derinlemesine inceliyor.

May 9, 2024 - 16:44
 0  10
Ud Çalan Kadınlar – Sana Michelin’li Sofralardan Baktım Aziz İstanbul

"Ud Çalan Kadınlar – Sana Michelin’li Sofralardan Baktım Aziz İstanbul" adlı kitap, Reha Tanör tarafından kaleme alınmıştır. İthaki Yayınları tarafından 2024 yılında yayımlanmıştır. Kitap, Galata Köprüsü'nden Camondo Merdivenleri'ne kadar İstanbul'un farklı mekanlarında geçen denemeleri içermektedir.

Yazar, kitapta Neriman'ın udla tango arasındaki hayatını, darbe dönemlerinde yaşanan zorlukları ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğini işlemektedir. Ayrıca, geleceği şekillendirecek kadınların niteliklerini, ekonomik zorlukların nasıl aşılabileceğini ve kültüre olan katkılarına değinmektedir.

Kitaptan alıntılanan bir diyalog, İstanbul'un sosyal hayatına ve insan ilişkilerine dair mizahi bir bakış sunmaktadır. "Neriman" karakteri, kitabın ana teması olan İstanbul'un sosyal dokusunu ve insan ilişkilerini temsil etmektedir.

Yayın Tarihi:    08.05.2024
ISBN:    9786052653456
Dil:    TÜRKÇE
Sayfa Sayısı:    272
Cilt Tipi:    Karton Kapak
Kağıt Cinsi:    Kitap Kağıdı
Boyut:    13 x 19.5 cm

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow