RÜYADA KAÇMAK NEDİR?
Rüyada kaçmak, genellikle kaçınma, kaçış veya bir sorundan uzaklaşma isteğiyle ilişkilendirilen bir semboldür. Rüyanın tam yorumu, rüyanın içeriği, hissiyatı ve bireysel deneyimlerinize bağlı olarak değişebilir. İşte rüyalarda kaçmakla ilgili yaygın yorumlardan bazıları:

Rüyada Kaçmak;

Rüyada kaçmak hayırlı işlere delalet eder. Yapılan hatalardan dönmeye ve onlardan ders almaya, dini vecibeleri yerine getirmeye başlamaya, tehlikeden uzaklaşmaya, kazadan ve beladan uzak olmaya işaret eder. Makam ve saygınlık sahibi olan bir kimsenin rüyasında kaçtığını görmesi, onun işinde çok daha başarılı olacağı anlamına gelir. Rüyasında cesurca, bir an bile tereddüt etmeden kaçan kişi için hayatın sonu gelmiş demektir yani ölümün işaretidir.

Rüyada kişi, kendisini vatani görevini yaparken kaçtığını görüyorsa, yenilgi anlamına gelir. Rüyada büyük ve belalı bir kavgadan kaçmak, çekilen zorlukların ve sıkıntıların biteceği anlamına gelir. Rüyada kaçmak aynı zamanda kişiyi derinden etkileyen bir olayı bir türlü üzerinden atamaması anlamına da gelir.

Rüyada Kaçmanın Psikolojik Yorumu;

Rüyada kaçma eyleminin kişinin ruhsal dünyasındaki karşılığı birşeylerdensıkılmasıdır. İş, ev ya da özel hayattan yana sorunların yaşandığı dönemlerde bireyler gerçek anlamda da sorunlardan kaçıp kurtulmayı çare olarak görürler. Hatta çok bunalımlı bir anında ciddi ciddi kaçma işini oturup planlayanlar bile olur. Aslında hepimizin dönemsel olarak yapmayı istediğimiz birşeydir bu.

Bireyin uykusunda kaçtığını gördüğü şey aslında gerçek hayatında onu rahatsız eden, zorlayan, sıkan ve bunaltan bir insanın, olayın, durumun ya da meselenin göstergesidir. Bireyin uykularında kaçtığını görmesi bilinçaltına attığı kurtulma ve rahat nefes alma isteğinin yansımasıdır.

Rüyada Attan Kaçmak;

Bir gönül işi ile alakalı olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin kendisine özel olarak ilgi duyan ve kendisine karşı samimi hisler besleyen ve belki de hayatının aşkı olacak ve gerçek aşkı kendisinde bulacağı bir kimseye karşı soğuk davranacağı ve onu reddederek cesaretini kıracağı anlamına gelir. Aynı zamanda, güzel bir işin son zamanlarının yaşandığına, daha önce verilmiş bazı kararlardan ötürü çok sıkıntılı bir duruma düşüleceğine ve işleri yoluna sokmak için çok çaba sarfedileceğine alamettir.

Rüyada Evden Kaçmak;

Rüyayı gören kişinin evden uzaksa evine ve ailesine duyduğu özleme alamet eder. Kişinin anne, babasına ve kardeşlerine olan düşkünlüğüne, evcimen bir kimse olduğuna ve rüyanın tam aksine evinde ailesiyle vakit geçirmekten keyif duyduğuna yorulur.

Rüyada Yangından Kaçmak;

Şans demektir. Rüyayı gören kişinin şansının yaver gitmesi sayesinde bir belayı ucuz atlatacağı anlamına gelir. Örneğin; bir kazaya ya da iflasa teğet geçmeye yani onu yaşamaktan kurtulmaya yorulur. Ayrıca, bir şans oyunundan yüklü miktarda bir ikramiye kazanılabileceğine ve bu ikramiyenin iş hayatına atılmak için kullanılabileceğine işaret eder.

Rüyada Karanlıktan Kaçmak;

Mutsuz günler yaşandığı anlamına gelir. Kişinin kendisini çok çaresiz ve aciz gördüğüne, hayata ve insanlara karşı inancını ve güvenini yitirdiğine, onun bu duyguları yaşamasına neden olan olaylardan ya da kimselerden çekindiğine işarettir.

Rüyada Teröristten Kaçmak;

Büyük bir sorunla karşılaşmaya ve o sorunu soğukkanlı davranarak en az zarar ve ziyanla atlatmaya yorulur. Rüyayı gören kişinin hiç olmadık kimselere istemeden ve bilmeden bulaşmasına ve akıllı davranması sayesinde bir şekilde yakasını onlardan kurtarmayı başarmasına delalet eder.

Rüyada Eşinden Kaçmak;

Kişinin monotonluktan, durgun ve sıkıcı bir yaşam tarzından haz etmediği anlamına gelir. Kişinin yaşama heyecanı sayesinde kıpır kıpır, yerinde duramayan, gezmeyi, eğlenmeyi, yemeyi içmeyi, yani yaşamayı seven ve yaşamayı bilen bir kimse olması nedeniyle sorunlu kimselerden ve gergin ortamlardan uzak durması demektir.

Rüyada Gizlenmek;

Rüyasında hane içinde bir yere gizlendiğini gören kişi, çevresi tarafından telkin edileceği bir durumla karşılaşacak demektir. Bebek bekleyen bir anne adayı rüyasında gizlendiğini görürse bebeğinin kız olacağı anlamına gelir. Kişinin dağlık bir yere gizlenmesi, vefalı bir kimseden destek ya da yardım göreceğine delalettir.

Rüyada Askerden Kaçmak;

Rüyayı gören kişinin baskıdan ve zorlamalardan son derece rahatsız olduğuna ve bu konuda çevresindekiler karşı kesin bir tavır sergilediğine alamettir. Kişinin, kendisinden büyük beklentiler içerisinde olunmaması ve başkaları tarafından yönlendirilmeye çalışması en haz almadığı durumlardan biridir.

Rüyada Korkarak Kaçmak;

Bir olay sonrasında tövbe etmek anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin tabiri caizse dilinin yanmasına neden olacak bir duruma düşeceğine sonra da bunun kendisine ders olması sayesinde yoğurdu üfleyerek yiyeceğine yani aynı hatayı tekrarlamamaya ant içeceğine delalettir.

Rüyada Kocaya Kaçmak;

Kişinin yapmayı çok istediği ve bu nedenle kafaya taktığı birşeyi tüm engellemelere ve itirazlara karşı yine de yağacağına alamet eder. Kişinin bir konuda kendi bildiğini okuyacağına, deyim yerindeyse çevresinden yükselecek çatlak seslere taviz vermeyeceğine yorulur.

Rüyada Katilden Kaçmak;

Rüyayı gören kişinin başından geçmiş tatsız ve kötü bir olayın etkisinden olduğuna ve onu tekrar yaşamaktan çekindiğine yorulur. Kişi, ruhsal olarak atlattığı bir dönemi kendisine hatırlatacak bir olayla karşılaşabilir bu da duygusal dünyasını yeniden karıştırabilir.

Rüyada Yılandan Kaçmak;

Kişinin yaşadığı bazı korkulara işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşama karşı kendini çoğu kez savunmasız hissettiğine, kötü şeyler yaşayacağını düşündüğüne ve hiçbir zaman birine tam olarak güvenemediğine delalet eder.  Aynı zamanda, işlerin daha büyük bir sorunla karşılaşılmasından ötürü büyük bir açmaza gireceğine ve maddi olarak çok sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Kurttan Kaçmak;

Rüyayı gören kişinin olası tehlikelerden, belalardan ve özellikle de kötü insanların şerrinden kaçınması anlamına gelir. Kişi, gerek can, gerekse mal konusunda emniyetini garantiye almadan rahat etmeyen, plansız iş yapmayan ve tabiri caizse boyunu aşan işlere kalkışmayacak kadar kendini bilen bir kimsedir.

Rüyada Ateşten Kaçmak;

İsabetli bir davranışta bulunmak demektir. Yani rüyayı gören kişinin kendisine zararı dokunacak kimselerle iletişimini koparması ya da daha başından hiçbir şekilde iletişim kurmaması demektir. Kişinin kafasının rahat olmasını istediğine ve etrafında gereksiz, mantıksız ve sağduyudan uzak kimseleri bulundurmadığına alamettir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!