RÜYADA PERDE GÖRMEK NEDİR?
Rüyada perde görmek çeşitli sembolik anlamlara gelebilir ve yorumlama genellikle rüyanın detaylarına, kişisel deneyimlere ve duygusal durumlara bağlı olarak değişebilir. İşte bazı olası yorumlar:

Rüyada Perde Görmek;

Rüyada perde görmek sevilmeyen, istenmeyen ve rahatsızlık verecek birinin gelmesine işaret eder. Bu istenmeyen ve sevilmeyen davetsiz misafir nedeni ile bir takım tatsızlıklar yaşanarak, ağız tadının bozulacağı anlamına gelir. Rüyada perde görmek bir takım kuşkular nedeni ile önlem almaya ya da bazı şeyleri kapatmaya çalışmak için verilen çabaya delalet eder. Rüyada perde çekmek, kişinin ailesini tehlikelerden korumasına ve aile bireylerini güven altına almasına işaret eder. Rüyada evini kapısında bir perde olduğunu gören kişi maddi anlamda zarar edecek demektir. Kişinin rızkının azalacağına, kazancının düşeceğine ve hane içinde bir darlık yaşanacağına işaret eder.

 

Rüyada Perde Görmenin Psikolojik Yorumu;

Perde rüyalar için önemli bir objeyi temsil eder. Mahremiyeti simgeler ve bireyin ahlaki yönünün çok kuvvetli olduğu anlamına gelir yani bireydeki edep duygusunun ne denli yüksek olduğunu gösterir. Bireyin kültürel, toplumsal ve yöresel değerlere çok sadık olduğuna, özellikle gelenekleri ve görenekleri yaşatmanın önemini bildiğine ve bunun gelecek nesillere aktarılması konusunda toplumsal ve ulusal ritüelleri yerine getirdiğine ve onları yaşatmanın devamlılık gerektirdiğine inandığına dikkat çeker. Birey bağımsız yaşayan ya da kendi doğrularını yaşamayı tercih eden kimse değil demektir. Tam aksine gerek aile hayatında gerekse toplum hayatında atalarından öğrendiklerine bağlı olarak yaşayan kimsedir.

Rüyada Perde Kapatmak;

Kardeşler arasında yaşanan tatsız bir durumun konuşarak ve aile büyüklerinin yönlendirmesine uyarak çözüm bulacağına, zararlı bir alışkanlığın bırakılacağına, anne baba hayır dualarının alınacağına, evlat sahibi olunacağına ve dürüst bir kişi olunması sayesinde birçok kişinin güveninin kazanılacağına tabir edilir. Rüyada perde kapatmak ve dışarıya bakmak, kötü işlerle uğraşan bir kişinin akrabalar sayesinde haneden uzak tutulacağına ve böylece rahat bir nefes alınacağına yorulur.

Rüyada Perde Satmak;

Rüya sahibinin, hayatını çok değiştirecek ve hem okul hem iş hayatında diğer kişilerin önüne geçmesine olanak sağlayacak bir karar vereceği, bu karara her zaman bağlı kalacağı, sorunlarını bu sayede çözeceği ve hayırlı bir kısmetle dünyaevine gireceği anlamına gelir. Rüyada pazarda perde satmak, yakın bir arkadaşın getireceği bir haberin ardından büyük bir tartışmanın içinde çıkılacağına işaret eder.

Rüyada Perde Çıkarmak;

Rüyayı gören kişinin, iş hayatını ve aile hayatını düzene sokabilmek ve yaşadığı tartışmaları ve sürtüşmeleri tatlıya bağlayabilmek için attığı adımların başarılı olacağı, yapılan hamlelerin ardından daha iyi bir duruma gelineceği, haber beklenen bir yerden olumlu haber geleceği ve kaçırılan fırsatların yakında çok daha iyi bir şekilde tekrar ele geçirileceğine alamettir. Rüyada sandıktan perde çıkarmak, eskiden beri tanışılan ve samimi olunan bir kişinin önayak olması sayesinde bir işe girileceğine, çekilen sıkıntıların bu sayede sona ereceğine, rahat bir hayata sahip olunacağına, dertlerin biteceğine ve dostlukların daha da pekişeceğine tabir edilir.

Rüyada Perde Takılması;

Anne baba duasının alınması ile çıkılan yolda kurulan bir haneye bazı kişilerin nazarının değeceğine, eşlerin birbirlerinden çok soğuyacaklarına ve bu durumu ortadan kaldırmak için araya giren bazı kişilerin işlerin daha da içinden çıkılmaz bir hal almasına sebep olacağına delalettir. Rüyada kapıya perde takılması, haneye bolluk ve bereket getirecek bir ortaklığın bozulacağına, kalp kırıklığı ve hayalkırıklığı yaşanacağına, çok uzun zamandan beri hayali kurulan şeyin bir türlü gerçekleştirilemeyeceğine ve büyük bir parasal sorun yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada Perde Temizlemek;

Kişinin, hanesine gelecek bir akrabası ile yaşayacağı bir tatsızlığın sevdiği kişilerden laf işitmesine ve üzüntü duymasına sebep olacağına, yapılacak olan birş seyahatinin iptal edileceğine, yapılmak üzere olan bir anlaşmanın taraflardan birinin itiraz etmesiyle askıya alınacağına, komşularla ters düşüleceğine ve beklenen bir haberin bir türlü gelmeyeceğine işarettir. Rüyada kalın perde temizlemek, sahip olunan zenginlik sayesinde büyük bir başarıya imza atılacağına, ancak bazı kişilerin bu başarıya gölge düşürmek için çaba göstereceklerine ve şimdi olmasa bile yakın bir zamanda kötü bir durumla karşılaşılabileceğine işaret eder. Yakın bir arkadaşın başının altından çıkabilecek bir tartışmaya karşı dikkatli olunmalıdır.

Rüyada Perde Taktığını Görmek;

Evlilik hayatında bazı kişilerin eşler arasında dedikodu yapması ve ortalığı karıştırması yüzünden tartışma yaşanacağına, bu kişilerin haneden çıkarılması gerektiğine ve eğer çıkarılmazsa tartışmaların sonunda ayrılık yaşanacağına delalettir. Kişi, bu rüyayı gördüğü zaman hanesine girip çıkan kişileri iyice gözlemlemeli ve eşine karşı sabırlı olmalıdır. Rüyada perde takan birini görmek, yeni bir ilişkinin ardından kıskanç bir kişinin çıkardığı bir söylenti yüzünden bir türlü düzgün bir karar verememeye, iş hayatı içinde kafa karışıklığı yaşamaya, büyük çabalarla kurulan işyerinde personellerle sorun yaşamaya ve araya giren kişilerle anlaşamamaya rivayet edilir.

Rüyada Perde Astığını Görmek;

Kazancın azalması yüzünden işlerin aksayacağı, maddi ve manevi olarak çok zor bir döneme girileceği, hane içinde bazı huzursuzlukların yaşanacağı, çok sevilen bir kişi ile fikir olarak ters düşüleceği ve eğitimle ilgili olarak verilen bir kararın ardından hiç beklenmeyen bir sorun yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada perde asan birini görmek, problemlerin giderilmesi için destek olan ve gerektiğinde kendi kazancını da ortaya koyan bir kişinin varlığına, yakın bir zaman içinde bu kişinin vereceği büyük bir desteğin ardından işlerin toparlanacağına tabir edilir.

Rüyada Perde Hediye Almak;

Aile hayatı içinde güzel ve eğlenceli bir dönem geçirileceğine, kötü kişilerin haneden uzak tutulacağına, sevinçli bir haber alınacağına, bu sayede çok büyük bir mutluluk yaşanacağına, eşler arasındaki tartışmaların yakın bir zaman içinde sona ereceğine, kardeşlerden biri ile kurulacak bir ortaklık sayesinde rakiplerin bir kez daha yenilgiye uğratılacağına ve mutlu olunacağına yorulur. Rüyada anneye perde hediye almak, sevilen bir kişi ile gidilecek bir yolda çok hayırlı karar verileceğine, değer verilen bir aile dostunun tavsiyesi ile bir yola çıkılacağına, sağlıkla ilgili bir konuda verilecek bir kararın ardından kısa sürecek bir operasyon geçirileceğine ve ferahlığa çıkılacağına alamettir.

Rüyada Desenli Perde Görmek;

Rüyada desenli perde görmek evlada işaret eder. Aynı zamanda zenginlik sayesinde kişinin gördüğü saygınlığa ve hürmete işaret eder.

Rüyada Perde Yıkamak;

Rüya sahibinin, kendisini pek dinlemeyen ve işleri sürekli olarak savsaklayan bir kişi yüzünden maddi olarak çok sıkıntılı bir dönem geçireceğine, bu yüzden kendisini bir türlü toparlayamayacağına, sevdiği ve yardım istediği kişilerden de yardım göremeyince uzun süreli bir depresyonun ortasında kalacağına ve çok kötü günler geçireceğine alamet eder. Rüyada tül perde yıkamak, işlerin önüne engel olarak çıkacak bir çalışma ya da bir durum yüzünden yanlış kararlar verileceği ve bu söylentiler yüzünden sağlıkla ilgili olarak verilen bir karara güvenilemeyeceğine yorumlanır.

Rüyada Perde Değiştirmek;

Rüyayı gören kişinin, uzak bir akrabasından göreceği bir ihanetin ardından çok büyük engellerle karşılaşacağı, kendisini evine kapatacağı, yaşayacağı bir sağlık sorunu yüzünden neredeyse kendisini kaybedeceği ve güllük gülistanlık yaşanan hayatın gittikçe kötü bir hal alacağı anlamına gelir. Rüyada perde değiştirmek ve beğenmemek, alınacak borcun ödenemeyeceğine,  yakın bir akraba tarafından girilen bir işte yarı yolda bırakılınacağına ve çok büyük bir üzüntü duyulacağına işarettir.

Rüyada Perde Diktirmek;

İş hayatında güven duyulmayan bir kişiye karşı önlem almaya ve bu kişiden gelebilecek zararları en aza indirmeye çalışma anlamına gelir. Rüyada yeni perde diktirmek, sorunların daha da artmasına ve işlerin çok kötü bir almasına sebep olacak bir kişi ile muhatap olunacağına, bu yüzden bazı tartışmalar yaşanacağına, stres ve sinir sahibi olunacağına ve ilham kaybına sebep olacak bir durumun yaşanacağına tabir edilir. Rüyada perde diktirmek ve takmak, büyük bir sıkıntının ardından sıkıntıya sebep olan kişiyi haneden çıkarmaya, bu sayede içinde bulunulan ve birçok probleme sebep olan bir olaydan kurtulmaya ve hem aile hem iş hayatında rahat nefes almaya tabir edilir.

Rüyada Kalın Perde Görmek;

Rüyada kalın perde görmek kişinin derinden etkileneceği ve uzun süre atlatamayacağı bir üzüntü yaşayacağı anlamına gelir. İnce perde ise endişe ve kuruntu anlamına gelir.

Rüyada Açık Perde Görmek;

Rüyada açık perde görmek, kişini toplum içinde utanacağı, mahcup olacağı ve başını önüne eğeceği bir hata yapması anlamına gelir.

Rüyada Yeni Perde Görmek;

Rüyada yeni perde görmek iyi değildir, kişinin omuzlarından ve sırtından hiç inmeyecek olan bir yükümlülüğe ya da dinmeyecek olan bir kedere işaret eder.

Rüyada Siyah Perde Görmek;

Rüyada siyah perde görmek iyi değildir, kişinin variyetini kaybetmesine ve fakirliğe düşmesine işaret eder.

Rüyada Eski Perde Görmek;

Rüyada eski perde görmek, önemsiz ve gelip geçici olan bir sıkıntıya işaret eder.

Rüyada Yırtık Perde Görmek;

Rüyada yırtık perde görmek çok hayırlıdır. Ağız tadına, huzura, mutluluğa, bolluk ve berekete işaret ederken aynı zamanda kişinin sıkıntılarından kurtulup rahata ermesi anlamına gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!