"Kızılcık Şerbeti Dizisinde Atatürk Rozeti Sansürü İddiası Asılsız Çıktı!"
"Kızılcık Şerbeti dizisinin yapımcısı Faruk Turgut, dizideki bir karakterin Atatürk rozetinin sansürlendiği iddialarına yanıt verdi ve iddiaların asılsız olduğunu belirtti."

"Atatürk Rozeti Sansürü İddiasına Yapımcıdan Yanıt"

Kızılcık Şerbeti dizisinin yapımcısı Faruk Turgut, sosyal medya üzerinde yayılan Atatürk rozetinin sansürlendiği iddialarına karşı çıktı. Turgut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

"Atatürk Rozeti Değil, Giyim Firması Logosu"

İddiaların odak noktası olan rozetin Atatürk rozeti olmadığını belirten Turgut, bunun yerine karakterin ceketindeki amblemin bir giyim firmasına ait olduğunu ve RTÜK gereği kapatıldığını açıkladı.

"Gold Film'den Resmi Açıklama"

Yapımcı şirketi Gold Film'den de konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, dizinin 28. bölüm sahnesinde oyuncu Doğukan Güngör'ün üstünde yer alan logonun kapatılmasının, 'Atatürk fotoğrafı' kapatıldığı yönündeki iddiaları gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

"İddialar Asılsız Çıktı"

Dizinin yapımcısı Faruk Turgut ve Gold Film tarafından yapılan açıklamalar, Atatürk rozetinin sansürlendiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu ortaya koydu. Aslında ceketin yakasında yer alan amblemin bir giyim markasını temsil ettiği ve RTÜK gereği kapatıldığı belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!