SON DAKİKA:KIZILAY BAŞKANI İSTİFA ETTİ!!
Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın istifa ettiği haberi geldi. Kızılay Yönetim Kurulu, olağanüstü bir toplantı düzenleyerek oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Çadır Satışı Tartışmalarının Ardından İstifa Etti..

Kahramanmaraş'ta yaşanan depremler sonrası, Kızılay'ın afet bölgesindeki faaliyetlerinin yetersiz olduğu eleştirilerine maruz kaldı. Tepkiler, Kızılay'ın AHBAP platformuna çadır satışı gerçekleştirmesi ile daha da arttı.

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş.'nin Türkiye Kızılay Cemiyeti'nin bir iştiraki olduğunu ve dünyanın sayılı afet çadırı üreticilerinden biri olduğunu belirtmişti. Kınık, "İşbirliği ahlaki, akılcı ve yasaldır" ifadelerini kullanmış, ancak bu açıklama eleştirileri dindirmemişti.

Kınık'ın, bir televizyon programında "Arkadaşlar inisiyatifte bulunmuşlar ama ben de eleştirdim arkadaşları" şeklindeki ifadeleri, bir geri adım olarak değerlendirilmişti.

Kınık İstifa Etti;

Tartışmalar devam ederken, bugün Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın istifa ettiği haberi geldi. Kızılay Yönetim Kurulu, olağanüstü bir toplantı düzenleyerek oy birliği ile genel kurula gitme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı açıkladı;

Erdoğan, dün yaptığı açıklamada, Kızılay'ın çadır satışı konusuna değindi ve bu durumun kendisini de oldukça üzdüğünü belirtti. "Kızılay böyle bir çadır satma işine giremez." diyen Erdoğan, Kızılay'ın bu yanlışı hızla düzeltmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kızılay'ın çadır üretimi konusunda daha aktif olması için sürekli teşvik edildiğini ve çadır konusunda herhangi bir sorunu olmaması gerektiğini ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!