RÜYADA TIRNAK KESMEK NEDİR?
Rüyada tırnak kesmek, genellikle kişisel bakım, düzen ve yenilenmeyle ilişkilendirilen bir semboldür. Tırnak kesmek, tırnakların uzamasını kontrol etmek, düzgün tutmak ve temizlik sağlamak için yapılan bir eylemdir. Rüyada tırnak kesmekle ilgili yaygın yorumlardan bazıları şunlardır:

Rüyada Tırnak Kesmek;

Rüyada tırnak kesmek, rüyayı gören kişinin, geçmişte yaşadığı ve kendisine her gün biraz daha acı ve rahatsızlık veren olaylardan ya da durumlardan kurtulup en kısa sürede yaşanan ve üzerinde çok büyük iz bırakan olayları unutup hayatına devam edeceğine delalet edilir.

Rüyada Tırnak Kesmenin Psikolojik Yorumu;

Bazı sorunlu ilişkilere, bu ilişkileri bitirmek isteyen kişilerin karşı tarafı incitmemek adına bir türlü konuya girmediklerini ve bu sürecin bu şekilde uzayıp gittiğini bildirir. Kişinin sürekli gergin hissettiğini, hayatına yeniden başlamak, temiz bir sayfa açmak istese de bir türlü yapamadığını, bu durumun da kendisinde strese neden olduğunu delalet eder.

Rüyada Ölünün Tırnağını Kesmek;

Geçmişini unutmamak, ölmüş akrabaların ve yakınların arkasından daima dua okumak, onlar adına hayırlarda, yardımlarda bulunmak, vefalı biri olarak herkesçe sevilmek manasındadır.

Rüyada Kardeşin Tırnağını Kesmek;

Ailevi meseleleri kimseye anlatmayan rüya sahibinin, sorunları çözmek adına tüm sorumluluğu üstleneceğini ve yüzünü kara çıkarmadan her işi başarıyla halledeceğini bildirir.

Rüyada Arkadaşının Tırnağını Kesmek;

Derdi olan ve kendini çok sıkıntıda hisseden, çıkış yolu bulamayan, morali bozuk bir yakına yardımcı olmak, onun hayatını kolaylaştırmak suretiyle kendi maneviyatını da güçlendirmek demektir. Kişinin kendisine yapılan eleştirilerden pay çıkardığını ve asla kimseye gocunmadığını, alçak gönüllü biri olduğunu da tabir eder.

Rüyada Yaşlı Birinin Tırnağını Kesmek;

Etrafındaki herkese aynı hürmeti gösteren, sevgi ve saygıyla sürdürdüğü ilişkileri sayesinde başı sıkıştığında hiç bunalmayan rüya sahibinin pek çok dua aldığına, bu dünyada huzurlu ve mutlu olacağı gibi, ahirette de aynı şekilde mutlu olacağına müjde verir.

Rüyada Çocuk Tırnağı Kesmek;

Ebeveyn olunduğunda tüm hayat tecrübelerini evlatlarına aktaracak olmanın, birden çok çocuğa sahip olmanın ve aynı zamanda öksüz ve yetimlere de yardım etmenin ifadesidir.

Rüyada Siyah Tırnak Kesmek;

Var olan yoldan memnun olmamak, bugüne kadar çekilen sıkıntıların bir türlü bitmeyişini iman gücündeki eksiklik olarak algılayan rüya sahibinin bundan sonraki yaşamında inancını daha ön planda tutarak yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Tırnak Kestiğini Görmek;

Rüyada tırnak kestiğini görmek, yüreği Allah sevgisi ile dolu olan kişinin, hep hayırlarla karşılaşacağına, yardıma muhtaç insanlara her zaman yardım edeceğine ve yaptığı her işte amelinin temiz olmasından ötürü hiçbir zaman dara düşmeyeceğine tabir edilir.

Rüyada Tırnak Törpülemek;

Rüyada tırnak törpülemek, rüya sahibinin, iş hayatında ve aile hayatında çok güzel olaylar ile karşılaşacağına, eğer sorunları varsa en kısa zamanda bu sorunlara çözüm bulacağına ve hastalık yaşanıyorsa bu hastalığına şifasının Allah tarafından en kısa sürede gönderileceğine alamet edilir.

Rüyada Morarmış Tırnak Kesmek;

Sonuna gelinmiş bir ilişkiyi artık resmi olarak da sonlandırmak anlamına gelen rüya, boşanmalara, nişan atmaya ve duygusal olarak bir karmaşa içinde kalmaya yorumlanır.

Rüyada Kestiği Tırnağın Yeniden Uzadığını Görmek;

Yapılan işi hakkı ile yerine getirememek, üstün kötü çalışmak ve daha fazla rızık elde edebileceği halde umursamamak demektir. Sürekli ertelenen bir borca da alamet eder.

Rüyada Tırnak Kesip Para Almak;

İçtenlikle yapılması gereken bir işi söylenerek yapan rüya sahibinin çevresi tarafından hiç de hoş karşılanmayacağını, hakkında kötü düşüncelere kapılmalarını sağlayacağını bildirir.

Rüyada Tırnak Eti Kesmek;

Kudretli bir insan olmaya, sözünü herkese geçirmeye, temiz rızık elde etmeye ve ailesine de haram lokma yedirmemeye yorumlanır.

Rüyada Makasla Tırnak Kesmek;

İbadete başlama kararı almaya ve bu konuda aileden destek görmeye, evli kimseler için eşleriyle birlikte evlerindeki huzuru sağlamak adına çabalamaya yorumlanır. İyi bir anne ve baba olmak, evlatlarına her zaman doğru yolu göstermek anlamına da gelir.

Rüyada Bıçakla Tırnak Kesmek;

Bir işi tersten yaparak da başarıya ulaşılabileceğinin kanıtı olan rüya sahibinin bu alışkanlığı sürdürerek çoğu kez risk alacağını, bildiğinden şaşmamak için direnmek yerine, kendisine gösterilen yolları da denemesi gerektiğini ifade eder.

Rüyada Bahçede Tırnak Kesmek;

Alçak gönüllü bir yaşam sürdüren rüya sahibinin, ilerleyen yıllarda rızkında ciddi artışlar olacağına, eline geçecek para sayesinde başkalarına da yardımlarda bulunup, huzur içinde yaşayacağına, kimseye muhtaç olmadan, ağız tadıyla geçireceği yaşlılığına alamettir.

Rüyada Sokakta Tırnak Kesmek;

Öğretmenlik mesleğini seçmek veya kendini başka insanların eğitimlerine adamak anlamındadır. Kişi kaç yaşında olursa olsun, insanlara doğru yolu göstermek için didinecek demektir.

Rüyada Evde Tırnak Kesmek;

Ailede herkesin Allah sevgisiyle dolu olduğunu, ev huzurunun sebebinin kişilerin iman güçlerinde saklı olduğunu, temiz ahlaka sahip olmanın erdemiyle hareket eden rüya sahibinin keder yüzü görmeyeceğini işaret eder.

Rüyada Tırnak Makası Görmek;

Rüyada tırnak makası görmek, rüyayı gören kişinin, insanlara karşı yeterince hassas davranmadığına, bu yüzden bulunduğu ortam içerisinde çok yadırgandığına ve artık kendisini biraz toparlaması gerektiğine işaret edilir.

Rüyada Başkasının Tırnağını Kesmek;

Yanlış yola giren ve İslamiyet’ten giderek uzaklaşan, günah işleyen, herkes tarafından eleştirilen bir hayat sürdüren arkadaşlara ya da dostlara yardımcı olmak, bu insanlara yol göstermek ve doğru yola sevk etmek anlamlarına gelir. Rüya sahibinin yaşam şekli, düşünceleri ve inancına düşkünlüğüyle herkesin övgüsünü alacağını, dürüstlüğüyle alkış toplayacağını tabir eder.

Rüyada Tırnak Yemek;

Rüyada tırnak yemek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında kazandığı parayı ve malı elinde tutmakta ve tasarruf yapmakta pek yetenekli olmadığına ve bu paralar ile birikim yapıp iş hayatında yatırıma çevirme becerisinden uzak olduğuna alamet edilir. Aynı zamanda, ister istemez yaşanan korkulardan ötürü çok sıkıntılı zamanlar geçirmeye ve birçok sorun yaşamaya tabir edilir.

Rüyada Tırnak Çektirmek;

Rüyada tırnak çektirmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ya da aile hayatında yaşadığı, çok büyük bir korku ve şaşkınlık içinde kaldığı ve içinde büyük bir sıkıntıya sebep olan olayları ve sırları dışarı vurmak ve bu şekilde artık rahatlamak istediğine delalet edilir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!