EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN OLACAK!!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 700 bini aşkın kamu işçisine ve 3 milyonun üzerindeki aileye yüzde 45 zam haberi ile müjde verdi.
Erdoğan ayrıca, 'en düşük memur maaşı 22 bin TL'yi bulacak' dedi. Yeni dönemde emekli ve memur maaşları refah payı ile belirlenecek. Kamu işçisi zammı da bu belirleme esnasında kıstas alınacak.
SSK ve Bağ-Kur emekli zammı ve memur maaş zamları için yapılacak artışlar refah payı hariç 6 aylık enflasyon rakamları sonrası netleşecek.

"Başkan Erdoğan’dan Emekli ve Memura Rekor Zam Müjdesi! En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, emekli ve memurlara mesaj göndererek, "Kimse enflasyona ezdirilmeyecek" parolasıyla gerekli yerlere talimatları verdiğini bildirdi.

Emekli ve memur Temmuz zammı, TÜİK'in açıklayacağı 6 aylık enflasyon rakamları ile belirlenecek. Bu rakamlara ek olarak refah payı da eklenerek emekli ve memura ek zam geliyor. Bu zam düzenlemesinin kademeli zam oranları ile yapılması planlanıyor.

"En Düşük Memur Maaşı Yüzde 85 Artacak! Erdoğan: 'Maaşları 22.000 TL Seviyesine Yükseltiyoruz'"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, "En düşük memur maaşını 22.000 TL seviyesine yükseltiyoruz. Maaşlardaki bu artışları otomatik olarak memur emeklilerimize de yansıtıyoruz.

Milletimize hayırlı olsun." dedi. Erdoğan, bu çalışmanın Temmuz ayında tamamlanması için gereken talimatı verdiğini belirtti. Bu sayede en düşük memur maaşı 11848 TL'den yüzde 85'i aşan zamla 22 bin TL düzeyine yükselecek. Memur zammı ile SSK ve Bağ-Kur emekli zammı belirlenir

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!