"Dört Çocuğunun Ölümünden Mahkum Edilen Kadın, 20 Yıl Sonra Yeni Bulgularla Serbest Kaldı"
Avustralya'da dört çocuğunu boğarak öldürmekle suçlanan Kathleen Folbigg,
20 yıl hapis yattıktan sonra yeni genetik bulgular ışığında serbest bırakıldı.

"Yeni Bulgular, Çocuklarının Ölümüne Genetik Mutasyonun Sebep Olduğunu Gösteriyor"

"Dört çocuğunu boğarak öldürmekle suçlanan ve hüküm giyen Kathleen Folbigg, 20 yıl hapis yattıktan sonra yeni bilimsel bulgular ışığında serbest bırakıldı. Çocuklarının ölümünün nedeni, yeni bulgulara göre, çok nadir görülen bir genetik mutasyon olabilir.

Folbigg'in dört çocuğu 10 yıl içinde aniden öldü ve o, çocuklarını boğarak öldürmekle suçlandı. Ancak Folbigg bu suçlamaları her zaman reddetti ve çocuklarının doğal nedenlerle öldüğünü savundu.

Emekli yargıç Tom Bathurst tarafından yürütülen yeni bir bilimsel araştırma, çocukların genetik bir mutasyondan kaynaklı sağlık sorunları nedeniyle ölmüş olabileceğini belirten önemli bir kanıta ulaştı. Bu nadir genetik mutasyonun ani epilepsi veya kalp krizi gibi durumlara neden olabileceği düşünülüyor.

Bu yeni bilimsel bulgular ışığında, savcılık Folbigg'in çocuklarını öldürdüğüne dair ciddi şüpheler olduğunu belirtti ve onun derhal affedilmesine ve serbest bırakılmasına karar verdi.

20 yıl hapis yattıktan sonra bu sabah serbest bırakılan Folbigg'in durumu, Avustralya basınında 'ülkenin en büyük adalet skandalı' olarak nitelendirildi. Folbigg'in devlete tazminat davası açabileceği belirtildi."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!