"ChatGPT ile Oluşturulan Metinleri Tespit Eden Araç Geliştirildi"
ABD'li araştırmacılar, ChatGPT tarafından oluşturulan makaleleri %99 doğruluk oranıyla tespit edebilen bir araç geliştirdiklerini belirtiyor. Bu gelişme, yapay zekanın yazdığı metinleri belirleme ihtiyacı doğrultusunda önemli bir adım olabilir.

"Yapay Zeka Tarafından Yazılan Makaleler Tespit Ediliyor"

Birçok öğrencinin ödevlerini ChatGPT'ye yazdırdığı bildirilirken, öğretmenler de ödev tarzlarını değiştirmeye ve yapay zekanın yazdığı makaleleri tespit etmek için yollar bulmaya çalışıyorlar.

Bu konuda çeşitli şirketler, ChatGPT'nin oluşturduğu metinleri tespit edebilen algoritmalar geliştirmek adına birbiriyle yarışıyor.

"Kansas Üniversitesi'nin Araştırma Ekibi Gelişime Öncülük Ediyor"

Kansas Üniversitesi'nde görevli bir araştırma ekibi, bu sorunun çözümünü bulduklarını iddia ediyor. Araştırmacılar, geliştirdikleri algoritmanın ChatGPT tarafından yazılan tüm makaleleri yüzde 100 doğruluk oranıyla tespit edebildiğini bildiriyor.

"ChatGPT'nin Yazdığı Yazıların Belirli Özellikleri Var"

Araştırmacılar, ChatGPT'nin yazdığı metinlerin belirli özelliklerine dair bazı ipuçları da belirtiyorlar. Örneğin, insan yazarların daha uzun paragraflar yazma eğiliminde olduğu ve daha geniş bir kelime dağarcığıyla daha fazla noktalama işareti kullandığı söyleniyor.

Ayrıca, ChatGPT'nin rakamlar ve alıntılarla ilgili hatalar yapabileceği ifade ediliyor.

"Modelin Uygulanabilirliği Test Edilecek"

Araştırma ekibi, şimdi tespit modelinin gerçekten de uygulanabilir olup olmadığını belirlemek istiyor. Bu doğrultuda, modeli daha kapsamlı veri kümeleri ve farklı akademik yazı türleri üzerinde test etme planları bulunuyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!