"Asgari Ücret ve Emekli Maaş Zamları: Bugünkü Kabine Toplantısının Öne Çıkan Gündem Maddeleri"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığındaki yeni kabine, bugün ikinci kez toplanıyor. Milyonlarca insanın merakla beklediği asgari ücret zammı ve emekli maaşlarına yönelik düzenlemeler ana gündem maddeleri arasında. Detaylar ve daha fazlası haberimizde.

"Ekonomi Odaklı Gündem Maddeleri Neler?"

Kabine toplantısının ana gündem maddelerinden biri ekonomi olacak. Öncelikle asgari ücrete yapılacak olan ara zam, emekli ve memur maaşlarındaki düzenlemeler ele alınacak. Bunun yanı sıra seçim vaadi olarak açıklanan ev hanımlarına emeklilik, gençlere faizsiz evlilik kredisi ve vergisiz cep telefonu gibi konuların da görüşülmesi bekleniyor.

"Deprem Konutlarının İnşası ve Kalkınma Çalışmaları"

Yeni dönemde hükümetin öncelikleri arasında yer alan deprem bölgesinin kalkındırılmasına yönelik faaliyetler de Kabine'de ele alınacak. Bu kapsamda afet konutlarının inşa sürecinin hızlandırılması planlanıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, konutların yapımını hızlandıracak yeni formüllere ilişkin Kabine'ye sunum yapacak. Ayrıca deprem bölgesine ziyarette bulunan bakanlar, sahadaki gözlemlerini paylaşacak.

"Terörle Mücadele ve Dış Politika Gündemi"

Kabine toplantısında ayrıca terörle mücadele operasyonları ve dış politikadaki gelişmeler de ele alınacak. Bu konuda son dönemde yapılan çalışmalar ve geleceğe yönelik stratejiler hakkında fikir alışverişi yapılması bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!