"Almanya Büyükelçiliği'nden Schengen Vizesiyle İlgili Flaş Açıklama!"
Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'de 2023 yılında yaklaşık 100 bin Schengen vizesi verildiğini açıkladı ve "Almanya şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde Türkiye'dekinden daha fazla vize vermiyor" dedi.

Schengen Vizesi Şikayetleri Artıyor

Son dönemde, AB üyesi ülkelere Türk vatandaşlarının girişi için gerekli olan Schengen vizesiyle ilgili şikayetler arttı. Türkiye'nin Schengen vizesi ret oranı, Rusya'nın 5 kat üzerine çıktı. Vize için randevu alamama, vize başvurularının sonuçlanmasının aylar sürmesi ve çok sayıda vize başvurusunun reddedilmesi büyük sorunlar olarak öne çıktı.

Almanya Büyükelçiliği'nden Açıklama..

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye'deki vize başvurularına yönelik şikayetlerin artması üzerine bir açıklama yaptı.

Verilen Vize Sayısı Açıklandı:

Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türkiye'de Ankara, İstanbul ve İzmir'deki Alman dış temsilcilikleri 2023 yılı Ocak-Mayıs döneminde yaklaşık 100 bin Schengen vizesi vermiştir. Bu sayı, 2022'nin aynı dönemine göre %50 oranında artmış ve yeniden pandemi öncesi 2019 yılındaki seviyeye ulaşmıştır." ifadelerine yer verildi.

Almanya'nın Vize Verme Oranı:

Ayrıca, Almanya'nın hiçbir ülkede Türkiye'den daha fazla vize vermediği belirtildi. Bu durumun, vize birimlerinde çalışan 112 personelin özverili çabaları sonucunda mümkün olduğu vurgulandı.

SCHENGEN VİZESİ NEDİR?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!