Müzik Dünyasının Efsanesi Tina Turner Hayatını Kaybetti..
Ünlü ABD'li ses sanatçısı Tina Turner, 83 yaşında hayatını kaybetti. Müzik dünyasında güçlü ve kendine özgü gırtlak yapısıyla tanınan Turner'ın Facebook sayfasından yapılan açıklamada, "Tina Turner'ın vefatını büyük bir üzüntüyle duyuruyoruz. Müziği ve yaşama olan sınırsız tutkusuyla dünya çapında milyonlarca hayranını büyüledi ve yarının yıldızlarına ilham verdi" ifadelerine yer verildi.

Tina Turner Hayatını Kaybetti

Turner, profesyonel kariyeri boyunca eşsiz eserleriyle müzik dünyasına katkıda bulunarak, dönemin en etkileyici kadın sanatçılarından biri haline geldi. 1939 doğumlu olan sanatçı, güçlü sesi ve tarzıyla "Rock'n Roll Kraliçesi" olarak anıldı ve söz yazarlığı, dansları ve oyunculuğuyla da dikkat çekti.

1950'lerin sonunda müzik dünyasına adım atan Turner, 2009 yılına kadar sahne performanslarına devam etti ve birçok ödül, Grammy gibi, kazandı. Albümleri dünya genelinde 100 milyondan fazla satarak büyük başarı elde etti.

ABD doğumlu sanatçı, sonradan İsviçre vatandaşlığına geçtiği Zürih'teki evinde uzun süren bir hastalığın ardından vefat etti. Tina Turner, müzik dünyasının efsane isimlerinden biri olarak hatırlanacak.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!