RÜYADA ZİNDAN GÖRMEK NEDİR?
Rüyada zindan görmek, genellikle sıkıntı, kısıtlama, endişe veya duygusal baskı gibi olumsuz hisleri ifade eder. İşte zindanın rüyalardaki olası anlamları:

Rüyada Zindan Görmek;

Rüyada zindan görmek, moral bozukluğuna yol açacak, sevimsiz gelişmelere, kişinin aniden keder içine düşmesine neden olacak olaylara yorulur. Peş peşe gelen aksiliklerin kişide büyük bir karamsarlığa neden olacağını bildiren rüya, bir süre boyunca kara bulutlarla dolu günler yaşanacağını, kişinin ne yapsa da bu durumdan çıkamayacağını kabullenerek, olayları akışına bırakması gerektiğini bildirir. İslami açıdan tevekkül gerektiren olaylara alamet eder ve özellikle bazı kayıpların kişi için inancına dört elle sarılması adına bir vesile olacağının da altını çizer. Zindan gören kişiler özgürlüklerinden ödün vermek zorunda kalabilir, yaptıkları bazı hatalar neticesinde hapse düşebilir, uzun yıllar süren cezalar alabilirler. Mecburiyet veya zorunluluklar nedeni ile aileye uzak kalmak, uzakta yaşamak ve kötü hayat koşullarıyla mücadele etmek anlamlarına da gelir.

Rüyada Zindan Görmenin Psikolojik Yorumu;

Terk edilmekten, yalnız bırakılmaktan duyulan korkunun sembolüdür. Genellikle çocukluk çağlarında ailesi veya ebeveynlerinden birisi tarafından terk edilmiş çocukların yetişkinliklerinde de sevdikleri insanların kendilerini bırakmalarından duydukları kaygıyı dile getirir. Zindan, zayıf duyguların, kişiyi içten içe yiyen kuruntuların ve saplantı haline getirilen düşüncelerin işaretidir.

Rüyada Zindana Kapatıldığını Görmek;

Dini açıdan kişinin çok fazla günah işlemesine ve sürekli nefsine hakim olmadan yaşadığına alamettir. Zevke ve eğlenceye düşkünlüğü, her türlü suça meyledildiğini de bildiren rüya, kişinin başına gelecek uğursuzlukların, belaların ve kötü olayların habercisidir. Zindana kapatıldığını gören kimselerin hayatları darmadağın olur ve aile birlikleri zarar görür.

Rüyada Zindana Düşmek;

Hayra yorulmaz ve her türlü belanın işaretçisidir. Anlık bir hata sonucu kişinin tüm hayatını mahvedecek hareketlerde bulunacağına, uzun zaman hapis yatmasına neden olacak bir suç işlemeye veya suça ortak olmaya da yorumlanır. Zindana düştüğünü görmek hamilelikte yaşanacak sorunlara, bazen bebek kaybına ya da bebek düşürmeye, ölümcül bir hastalıkla mücadele etmeye de yorumlanır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!