Rusya Kontrolündeki Nova Kakhovka Barajı Vuruldu: İlk 5 Saat Kritik
Rusya'nın kontrolünde bulunan ve Ukrayna sınırları içerisinde yer alan Nova Kakhovka barajına yapılan top atışları sonucu baraj hasar gördü. 5 saat içerisinde su seviyesinin kritik seviyeye ulaşması bekleniyor.

İLK 5 SAAT KRİTİK!

Ukrayna'nın Herson bölgesinde, Rusya kontrolündeki Nova Kakhovka barajı, top atışları sonucunda vuruldu. Barajın hasar görmesi sonucu bölgede su baskını meydana geldi ve tahliye işlemlerine başlandığı bildirildi.

Barajın vurulmasının ardından, Nova Kakhovka Belediye Başkanı ve Rus yetkililer tarafından konu hakkında açıklamalar yapıldı. Barajın vurulduğunu ve barajın yıkımından dolayı 80'e yakın yerleşim yerinin etkilenebileceği belirtildi. Rus yetkililer ise, "Zaporijya Nükleer Santrali'nde henüz riskli bir durum yok" açıklamasını yaptılar.

Tahliye işlemlerinin başladığı ve su seviyesinin ilk 5 saat içinde kritik seviyeye ulaşmasının beklenildiği bildirildi. Ukrayna Atom Enerji Ajansı, barajdaki hasarın Zaporijya Nükleer Santrali'ne tehdit oluşturabileceğini ancak durumun şu an kontrol altında olduğunu ifade etti.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ise, olayın ardından acil durum toplantısı yapmayı planlıyor. Bu kriz anında, durumun nasıl ele alınacağı ve hangi önlemlerin alınacağı konusunda belirsizlik devam ediyor. Bu nedenle, olaya karşı atılacak adımlar ve krizin nasıl yönetileceği konusunda önemli kararlar bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!