YKS Sınav Yerleri ve Giriş Belgeleri Açıklandı: Deprem Bölgesindeki Adaylara Destek..
YKS sınav yerleri ve giriş belgeleri ÖSYM AİS’te duyuruldu. Adayların belgeleri, ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecekleri belirtildi.

YKS Ne Zaman?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS), 17-18 Haziran 2023'te gerçekleştirilecek. TYT oturumu 17 Haziran'da, AYT ve YDT oturumları ise 18 Haziran'da yapılacak.

YKS Sınav Giriş Belgeleri Nasıl Alınacak?

Adaylar, sınav giriş belgelerini ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle alabilecekler.

YKS Sınavı Kaç Dakika Sürecek?

YKS, üç oturumda uygulanacak. 1. Oturum olan TYT, 17 Haziran'da 10.00'da başlayacak ve 165 dakika sürecek. 2. Oturum olan AYT, 18 Haziran'da 10.00'da başlayacak ve 180 dakika sürecek. 3. Oturum olan YDT ise 18 Haziran'da 15.30'da başlayacak ve 120 dakika sürecek.

Deprem Bölgesindeki Adaylara Destek

Deprem bölgesindeki ve sınav merkezi dışında sınava girecek adaylara ulaşım ve barınma desteği sağlanacak. 01-12 Haziran 2023 tarihleri arasında Valilik ve Kaymakamlıklara yapılacak başvurularla AFAD koordinasyonunda ulaşım ve barınma desteği sağlanacak. Adaylar, TC Kimlik Kartı, 2023-YKS Sınava Giriş Belgesi ve İkametgah Belgesi ile başvuru yapabilecekler.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!