"Türkiye'nin Üç İlinde Sel Felaketi: 2 Kişi Hayatını Kaybetti, AFAD Uyarıda Bulundu"
"Kastamonu, Samsun ve Amasya illerinde yaşanan sel felaketlerinde 2 kişi hayatını kaybetti. AFAD ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kırmızı kodlu uyarılar geldi."

"Amasya ve Samsun'da Sel Felaketinde Kayıp Canlar"

"Türkiye'nin Amasya, Kastamonu ve Samsun illerinde aynı anda sel felaketleri yaşanıyor. Amasya'nın Kızılkışlacak köyünde otomobili sel sularına kapılan 2 kişi hayatını kaybetti. Kastamonu ve bölgesi için ise Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden kırmızı kodlu uyarı geldi.

Samsun'da ise, Ladik ilçesindeki Alıçlı Mahallesi'nde sağanak yağışların yarattığı sel felaketinde hayatını kaybeden bir kişi oldu. Sel sırasında hayvanlarını köprüden geçirmek isterken dengesini kaybeden Şükrü Köksal, taşkınla birlikte sürüklendi ve hayatını kaybetti.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, AFAD'da yaptığı açıklamada, Ladik, Atakum, İlkadım, Canik ve Tekkeköy ilçelerinde bu sabah bir gün süreyle eğitim öğretime ara verildiğini belirtti. Yağışın devam ettiğini ve araçlarla ilgili hasar ihbarlarının geldiğini aktaran Dağlı, çalışma ve müdahalelerin aralıksız yürütüldüğünü söyledi.

AFAD tarafından yapılan açıklamada, "Kastamonu'nun kuzeydoğusu ile Sinop'ta devam eden yağışların, öğle saatlerine kadar aralıklı ve yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmalarını önemle hatırlatıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi de, etkisini gösteren yoğun sağanak yağışın etkilediği tüm hemşehrilerine geçmiş olsun dileklerini iletti ve tüm personel ve ekipmanlarla her noktaya ulaşmak için çalışmalara devam ettiklerini bildirdi."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!