SİNAN OĞAN'IN BASIN AÇIKLAMASI.. KARARINI AÇIKLADI!
Son dakika gelişmesi! Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu öncesinde, görüşmeler devam ederken ATA İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan bir duyuru yaptı.
Oğan, "İkinci tur seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldığımızı belirtmek isterim." ifadesini kullandı.

Oğan'ın yaptığı açıklamadan satır başları şunlar:

"14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen seçimlerin, beklediğimiz gibi, ikinci tura kaldığını gördük.

Bu süreçte, yaklaşık 10 yıldır bizimle birlikte hareket eden, en zor zamanlarda yanımızda olan dostlarımıza ve Sinan Oğan gönüllülerine minnettarım.

Yaklaşık üç yıl önce, eğer bir Türk milliyetçisi aday olmazsa Türk milliyetçilerinin adaysız kalmayacağına dair bir taahhütte bulunduk ve bu yola baş koyduk.

Bir Türk milliyetçisi aday üzerinde uzlaşıya kadar bekledik ve eğer böyle bir aday ortaya çıkarsa bizim çekileceğimizi ve bu adayı tamamen destekleyeceğimizi belirttik. Türk milliyetçilerinin ve Atatürkçülerin adayı olarak bu yarışa katıldık.

Bir dalga hareketini bir ay içinde değil, üç yıl boyunca hazırladık. Bizim çalışmalarımızı dikkatli bir şekilde izlemeye davet ediyoruz. Normal şartlarda beklediğimiz oy oranının %9 ile %16 arasında bir değer olduğunu belirtmek isterim. Bir dalga hareketinin yaklaştığını ve bizim seçimin sürprizini yapacağımızı belirttik.

Eşit olmayan ve adil olmayan koşullarda yarıştığımızı belirtmek isterim. Hükümet ya da belediye olanaklarından yararlanma imkanımız olmadı. Buna rağmen, büyük bir mücadele örneği sergiledik. Hedeflerimize sadık kaldık ve birçok temel hedefimize ulaştık. Büyük Türkiye ve kutlu Turan hedefimiz devam etmektedir.

Cumhur ve Millet ittifakını uyardığını 14 Mayıs'ta seçmenlerin belirttiğini göz ardı etmemeliyiz.

"MİLLET İTTİFAKI İSTİKRAR FAKTÖRÜNÜ GÖZDEN KAÇIRDI"

Millet İttifakı, 20yıldır iktidarda olan Cumhur İttifakı karşısında yeterince etkili olamamış, geleceğe dair bizi tam anlamıyla ikna edememiştir. İstikrar faktörünü gözden kaçırmıştır. Pazarlık yapmadığımızı belirtmek isterim. Müzakereler belirli ilkeler doğrultusunda sonuçlandırıldı. Tüm terör örgütlerine karşı kesintisiz ve istikrarlı bir mücadele sürdürülecektir. Sığınmacılar ve kaçaklar konusunda bir takvim belirlendi. Sığınmacıların belirlenen takvim doğrultusunda kendi ülkelerine gönderilmesi için gerekli tüm adımlar atılacaktır. Kaçak geçişlerin önüne geçmek için alınacak önlemler en üst düzeye çıkarılacaktır.

28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu kritik öneme sahiptir. İkinci turda hangi tutumu sergileyeceğimiz konusunda tabanımız ve ittifak bileşenleriyle görüşmeler yaptık. Her iki adayla da görüşerek kamuoyunun bildiği önceliklerimizi müzakere ettik. Herhangi bir pazarlık veya taahhüt olmaksızın kırmızı çizgilerimizi belirttik.

İkinci tur seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi açıklıyorum."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!