"ABD, NATO Karargahı'nda Gerçekleşen Kritik Görüşmede Türkiye'ye İsveç'in Üyeliği İçin Çağrı Yaptı"
Türkiye Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ve ABD Savunma Bakanı James Austin, NATO ikili ve yerel savunma ile güvenlik konularını ele almak üzere Brüksel'deki NATO Karargahı'nda bir araya geldi.

Güler-Austin Görüşmesi

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, NATO Savunma Bakanları toplantısı kapsamında, ABD Savunma Bakanı Lloyd James Austin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Bu görüşmede NATO'nun ikili ve yerel savunma ve güvenlik konularının ele alındığı bildirildi.

ABD'nin Açıklaması ve İsveç Çağrısı

ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, görüşmeden sonra İsveç'in NATO'ya üye sonuçlarına denizde ve mülke önemli katkılar sağlayacağını belirtti. Austin, İsveç'in önemli bir askeri kapasiteye sahip olduğunu, savunma modernizasyonuna ciddi yatırım yaptığını ve modern olduğunu bildirdi.

İsveç'in NATO Katılımının Beklenen Etkisi

İsveç'in NATO genişlemenin avantajları için olası faydalar konusunda giderek bir tüketiciye yanıt veren Austin, İsveç'in sahip olduğu büyük askeri kapasiteye, son yıllarda yaptığı savunma modernizasyon yatırımları ve modern kuvvet yapısıyla birlikte işletmelik tesisi bir şekilde hızlı bir şekilde konuşlandırabildi.

Austin ayrıca, İsveç'in deniz ve hava operasyonlarında NATO'ya ciddi katkılar sunabileceğini belirtti. Bu arada, İsveç'in NATO'ya üyelik daveti aldığını göz önünde bulundurarak, ABD'nin İsveç ile olan askeri işbirliğini artırmayı denetledi.

Türkiye'ye Yapılan Çağrı

Austin, bu ülkelerde Türkiye'ye, İsveç'in NATO askerlerinin bir önceki onaylanması için çağrıda bulundu. İsveç'in odalarında, NATO'nun savunma ve güvenlik operasyonlarına ek bir boyut katacak ve Türkiye'nin de bu süre boyunca destek vermesi bekleniyor. Bu kritik görüşme, Türkiye ve ABD arasındaki askeri ve savunma işbirliği konusundaki mevcut görüşmelerin bir parçası olarak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!