"TBMM Başkanı Kurtulmuş, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun Can Atalay Hakkındaki Talebine Yanıt Verdi: Yargı Sorumluluğunda"
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Can Atalay'ın serbest bırakılması talebine karşılık vererek, konunun yargı süreci ve sorumluluğu altında olduğunu ifade etti. Kurtulmuş, yargının bağımsızlığına vurgu yaparak, konunun hukuki çerçevede ele alınması gerektiğini belirtti.

"Kılıçdaroğlu'nun Eleştirilerine Yanıt"

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ın serbest bırakılması için yönelttiği eleştirilere yanıt verdi. Kurtulmuş, Atalay'ın serbest bırakılmasının mahkemenin sorumluluğunda olduğunu ifade etti.

"Atalay'ın TBMM İle İlgili Durumu"

Kurtulmuş, Atalay ile ilgili TBMM'nin tutumunu da açıkladı. Atalay'ın yemin sırasında isminin ilan edildiğini, maaş ve özlük haklarına ilişkin süreçlerin başlatıldığını ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeliğine seçildiğini belirtti.

"Parlamentonun Çok Sesliliği ve İçtüzük Revizyonu"

TBMM Başkanı Kurtulmuş, meclisin daha etkin ve verimli çalışabilmesi için İçtüzük'te revizyonlar yapılması gerektiğini vurguladı. Kurtulmuş, iktidar ve muhalefetin hoşgörü içinde ve karşılıklı söz haklarını koruyarak süreci yürütmesinin Türkiye demokrasisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

"Yeni Safha ve Türkiye'nin Hedefleri"

Kurtulmuş, Türkiye'nin yeni bir aşamaya girdiğini ve önünde yeni hedefler olduğunu ifade etti. Bu süreçte, her ne kadar zorlu olursa olsun, önümüzde büyük tarihi fırsatlar olduğunu belirtti.

"Kadın Milletvekili Sayısı ve Meclis Komisyonları"

TBMM Başkanı Kurtulmuş, mecliste bu dönem 119 kadın milletvekilinin yer aldığını, ancak bu sayının yeterli olmadığını söyledi. Bazı meclis komisyonlarının, yeni Türkiye'nin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilmek için bölünebileceğini veya ilave komisyonların kurulabileceğini ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!