Putin'e Suikast Girişimi !!
Rusya, Ukrayna'yı Putin'e Suikast Girişimi İçin İHA Saldırısı Düzenlemekle Suçluyor; Kiev ve ABD'den Şüpheli Yaklaşım var..

PUTİN KREMLİN'DE YOKTU!!

Rusya, Kremlin'e düzenlenen İHA saldırısını Devlet Başkanı Vladimir Putin'e yönelik bir suikast girişimi olarak nitelendirdi ve Ukrayna'yı suçladı. İddia edilen saldırıda iki insansız hava aracının (İHA) kullanıldığı ve bunların Rus savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi. Kremlin, Putin'in saldırılar sırasında Kremlin'de olmadığını ve Novo Ogaryova'da çalıştığını açıkladı. Bölgedeki binaların hiçbirinin zarar görmediği ifade edildi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Kremlin'in İHA saldırısı iddialarına "büyük şüpheyle" yaklaştığını ifade etti ve “Herhangi bir şekilde doğrulayamadığımız için bu bilgileri herhangi bir şekilde onaylayamam." dedi. ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ise konuyla ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

Bu arada, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, güvenlik nedeniyle Moskova'da İHA uçurmanın yasaklandığını açıkladı. Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitriy Medvedev, Kremlin’e yapılan saldırıyı "terör eylemi" şeklinde tanımlayarak, “Bugünkü terör saldırısının ardından Zelenski ve zümresinin fiziki tasfiyesinden başka seçenek kalmadı.” dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski,

"Putin'e biz saldırmadık." açıklamasını yaparak Rusya'nın iddialarını reddetti ve Kiev, "sözde" saldırının Rusya'nın Ukrayna'daki büyük bir işgale hazırlık göstergesi olduğunu belirtti. Zelenski, "Sadece ülkemizin bekası ve vatandaşlarımızın geleceği için mücadele ediyoruz. Rusya'ya bir mesajım yok." dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!