"Nuri Bilge Ceylan'ın Yeni Filmi 'Kuru Otlar Üstüne': Vizyon Tarihi, Konusu ve Kadrosu"
Türkiye'nin prestijli yönetmenlerinden Nuri Bilge Ceylan'ın son eseri 'Kuru Otlar Üstüne', sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Filmin galası Cannes Film Festivali'nde yapıldı. İşte filmle ilgili detaylar...

'Kuru Otlar Üstüne': Yeni Bir Nuri Bilge Ceylan Eseri

Türkiye'nin dünya çapında tanınan yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, son eseri 'Kuru Otlar Üstüne' ile sinemaseverlerin karşısına çıkıyor. 5 yıl aradan sonra sinema perdesine dönüş yapan Ceylan'ın bu filmi ile ilgili ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

'Kuru Otlar Üstüne' Filminin Hikayesi Nedir?

Filmde Samet adında genç bir öğretmenin hikayesi anlatılıyor. Samet, Doğu Anadolu'daki bir köyde zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra İstanbul'a atanmayı hayal eder. Fakat iki öğrenci tarafından haksız yere tacizle suçlanan Samet'in hayatı altüst olur. Bu zor süreçte Nuray adlı bir öğretmenin yardımına başvurur ve hayatındaki durumlar değişmeye başlar.

'Kuru Otlar Üstüne' Filminin Oyuncu Kadrosu Kimlerden Oluşuyor?

Filmde; Samet rolünde Deniz Celiloğlu, Nuray rolünde Merve Dizdar, Kenan rolünde Musab Ekici ve diğer önemli rollerde Ece Bağcı, Tolga Yüksel, Vahit Münir Can, Feyyaz Onur, Berk Arslanoğlu ve diğer yetenekli isimler yer alıyor.

'Kuru Otlar Üstüne' Ne Zaman Vizyona Girecek?

Nuri Bilge Ceylan'ın yeni filmi 'Kuru Otlar Üstüne', 12 Temmuz'da Fransa'da vizyona giriyor. Filmin Türkiye'de ne zaman vizyona gireceği ise henüz belirlenmedi.

'Kuru Otlar Üstüne' Nerede Çekildi?

Film, Türkiye'nin doğu illerinden Erzurum'da çekildi. Doğa sahneleri ise Adıyaman'da gerçekleştirildi.

KURU OTLAR ÜSTÜNE FRAGMAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!