MİT Başkanlığı'na İbrahim Kalın Atandı..
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Başkanlığı'na İbrahim Kalın'ı atadı. Daha önce Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Hakan Fidan'ın yerine gelen Kalın, atamanın ardından "Güzel ülkem için durmak yok, yola devam..." ifadelerini kullandı.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) yeni başkanı İbrahim Kalın oldu.

Son dakika haberine göre, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) yeni başkanı İbrahim Kalın oldu. Atama, İletişim Başkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan bir açıklama ile duyuruldu.

Paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı’na Sayın İbrahim Kalın’ı atamıştır." ifadeleri kullanıldı.

MİT Başkanlığı görevini daha önce, 27 Mayıs 2010 tarihinden bu yana Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan yürütüyordu. Fidan'ın yerine gelen Kalın'ın bu önemli göreve atanması, Türkiye'nin güvenlik ve istihbarat çevrelerinde önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Atamanın hemen ardından İbrahim Kalın da Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Türk bayrağı fotoğrafı eklediği paylaşımında Kalın, "Güzel ülkem için durmak yok, yola devam..." ifadelerini kullandı. Bu paylaşımıyla göreve olan bağlılığını ve kararlılığını ifade eden Kalın'ın yeni görevindeki performansı merakla bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!