"Mevcut Kabine'nin Son Toplantısı Bugün, Yeni Kabine Bekleniyor"
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında mevcut Kabine'nin son toplantısı gerçekleştiriliyor. Toplantının 31 Mayıs Çarşamba günü saat 15:30'da düzenlenmesi bekleniyor. Yeni Kabine'nin oluşturulması için ise YSK'nın kesin seçim sonuçlarını açıklaması bekleniyor.

KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri ardından mevcut Kabine ile son toplantı gerçekleştiriliyor. Kritik toplantı, 31 Mayıs Çarşamba günü saat 15:30'da yapılması planlanıyor.

Mevcut Kabine'nin son toplantısı, genellikle 15 günde bir düzenlenen toplantıların aksine, son olarak mart ayında gerçekleştirilmişti. Bu toplantı, yeni Kabine'nin oluşması için bekleyişin ortasında bir dönüm noktası olarak görülüyor.

Yeni Kabine'nin belli olup olmadığına dair sorulara ise AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kesin seçim sonuçlarını açıklamasının ardından yeni Kabine'nin açıklanacağını belirtti. Çelik, "YSK kesin sonuçları açıkladı. O sebeple 3 gün sonra yemin olacak. Fakat Cumhurbaşkanlığı kesin sonuçları şu an açıklanmadı. O açıklandıktan 3 gün sonra yeni kabine açıklanacak ve tören olacak. Çok fazla devlet adamı gelmek istiyor," ifadelerini kullandı.

Bu durum, yeni Kabine'nin oluşumunun kesin seçim sonuçlarının açıklanmasına bağlı olduğunu ve önümüzdeki günlerde duyurulmasının beklendiğini gösteriyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!