"Kiev ve Moskova'ya Drone ve Füze Saldırıları: Rusya-Ukrayna Çatışması Şiddetleniyor"
Rusya ve Ukrayna arasındaki çatışma devam ederken, Kiev ve Moskova drone ve füze saldırılarına maruz kaldı. Kiev'deki bir apartman bloğu büyük hasar alırken, Moskova'daki saldırılar ufak hasarlara yol açtı.

"Rusya'nın Kiev'e Yaptığı Saldırılar Şehirde Panik Yaratıyor"

Rusya'nın Ukrayna'nın başkenti Kiev'e düzenlediği hava saldırıları sonucunda bir apartman bloğu büyük hasar gördü. Saldırıda bir kişi hayatını kaybederken, dört kişi de yaralandı. Ukraynalı yetkililer, 20'den fazla insansız hava aracının imha edildiğini belirtti.

Rus güçlerinin dün gece Kiev'e düzenlediği saldırılar, büyük panik ve endişeye yol açtı. Kiev Belediye Başkanı Vitali Kliçko, vatandaşları sığınaklardan çıkmamaları konusunda uyardı. Serhiy Popko, Kiev'in askeri yönetim başkanı, "Saldırı çok şiddetliydi ve farklı yönlerden farklı dalgalar şeklinde geldi" şeklinde konuştu.

"Moskova, Drone Saldırılarına Maruz Kaldı"

Sabah saatlerinde Moskova'ya düzenlenen drone saldırıları, ufak çapta hasara yol açtı. Rusya Savunma Bakanlığı, Ukrayna'nın Moskova'ya bir "terör saldırısı" düzenlediğini belirtti, ancak Ukrayna yetkilileri bu iddiayı reddetti.

Rusya'nın başkenti Moskova, sabah saatlerinde bir dizi drone saldırısına maruz kaldı. Saldırılar, kısmen ufak hasarlara sebep oldu ve olay yerinde hemen hemen hiç ağır yaralanma olmadığı belirtildi. Ancak, Moskova Belediye Başkanı Sergei Sobyanin'e göre, acil durum ekipleri hemen olay yerine yönlendirildi. Ayrıca, Rusya Savunma Bakanlığı, saldırıya 8 uçak tipi İHA'nın katıldığını ve tüm İHA'ların vurulduğunu belirtti. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, Ukrayna'nın Moskova'ya düzenlenen saldırıyla ilgisi olmadığını ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!