"Erdoğan: Binanız Depreme Dayanıklı Değilse Dönüşüm Sürecini Başlatın"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayınla katıldığı 9 yeni millet bahçesinin açılışında kentsel dönüşüm hakkında önemli açıklamalar yaptı. Vatandaşlara depreme dayanıklı olmayan binalarını dönüştürme çağrısında bulunan Erdoğan, bu konuda gereken her şeyi yapacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kentsel Dönüşüm Çağrısı Yaparak Vatandaşları Uyardı ve 9 Millet Bahçesi'nin Açılışını Gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kentsel dönüşüm konusundaki kararlılığını bir kez daha dile getirdi ve vatandaşlara, "Binanız depreme dayanıklı değilse dönüşüm sürecini başlatın, afet kapınızı çalmadan siz tedbirinizi alın" şeklinde çağrıda bulundu.

Erdoğan, Adıyaman, Afyon, Adana Aladağ, Sivas ve Erzincan Tercan'da toplam 1 milyon 466 bin metrekarelik alanı kapsayan 9 yeni millet bahçesinin açılışını canlı yayınla gerçekleştirdi. Bu bahçelerin sadece yeşil alanlar kazandırmakla kalmayıp, aynı zamanda gençlerden çalışanlara kadar her yaş grubuna sosyal imkanlar sunduğunu belirtti.

Tüm millet bahçelerinin afet durumlarında toplanma alanı olarak hizmet verdiğini vurgulayan Erdoğan, çevre ve şehircilikte atılan her adımın bu süreçte büyük fayda sağladığını belirtti. 81 ilde toplam 81 milyon metrekarelik yeşil alan hedefini de hatırlatan Cumhurbaşkanı, "Millet bahçeleri sayısını 500 olarak güncelledik. 21.5 milyon metrekarelik alanı kapsayan millet bahçelerimizi hizmete aldık. 137 millet bahçemizin yapımı devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'nin dünyanın en gözde parkları arasında yer alacağını da belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a teşekkür etti. 500 millet bahçesinin tamamlanmasının ardından 81 vilayetin çehresinin değişeceğini ifade etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!