Bill Gates, Yapay Zekâ Botlarının Çocukların Yazma Becerilerini Geliştireceğine İnanıyor
Bill Gates, yapay zekâ sohbet botlarının, çocukların yazma becerilerini 18 ay içinde geliştirmelerine yardımcı olabileceğini söyledi.
Bu teknolojinin, eğitime erişimi pahalı olan öğrencilere büyük fayda sağlayabileceğine dikkat çekti.

YAPAY ZEKA İYİ BİR ÖĞRETMEN;

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, yapay zekâ sohbet botlarının, çocukların öğrenmelerine ve yazma becerilerini 18 ay içinde geliştirmelerine yardımcı olabileceğini ileri sürüyor.

Gates, ASU+GSV Zirvesi'nde yaptığı açılış konuşmasında, "Yapay zekâ, iyi bir öğretmen olabilecek" dedi.

Gates, bugünkü sohbet botlarının okuma ve yazma konusunda inanılmaz bir akıcılığa sahip olduğunu ve bu sayede öğrencilere daha önce hiç olmadığı şekillerde kendi okuma ve yazma becerilerini geliştirmeyi öğretebileceğini belirtti.

Yapay zekâ sohbet botlarının insan benzeri dili tanıma ve yeniden yaratma yeteneği sayesinde, yazma becerilerini öğretmenin bilgisayarlar için inanılmaz derecede zor bir görev olmaktan çıkabileceğini söyledi.

Ancak, bazı akademisyenler, teknolojinin henüz tam olarak oluşmadığına ve istemeden de olsa önemli hatalara veya yanlış bilgilere neden olabileceğine dikkat çekiyor.

Gates, yapay zekânın öğretmen olarak kullanılmasıyla, bazı çocukların pahalı eğitim nedeniyle geri kaldığı sorunun çözülebileceğini vurguladı.

Bill Gates'in Başarıya Giden Yolu

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!