Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üçüncü Dönem İçin TBMM'de Yemin Etti..
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü dönem cumhurbaşkanlığı görevine resmi olarak başladı. Gelecek kabine akşam saatlerinde açıklanacak.

Erdoğan, Üçüncü Dönem Cumhurbaşkanlığı Yemini TBMM'de Gerçekleştirdi..

Bugün saat 15.00'te Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yemin eden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü dönem cumhurbaşkanlığına resmi olarak başlamış oldu.

Yemin töreni sırasında Erdoğan, önce geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli'nin elinden mazbatasını aldı ve ardından Meclis'te cumhurbaşkanlığı yemini gerçekleştirdi. Erdoğan'ın yemin metninde belirttiği taahhütler arasında devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruma sözleri yer aldı. Ayrıca Erdoğan, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlılığını ifade etti.

Tören sırasında, muhalefet sıralarının dolu olmadığı gözlendi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili olmadığı için töreni locadan izledi.

Yeminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anıtkabir'e bir ziyaret gerçekleştirecek. Anıtkabir ziyaretinin sonrasında, atlı birlikler eşliğinde Beştepe'ye geçerek "Göreve Başlama Töreni"ne katılacak. Üçüncü dönem kabinesini ise Erdoğan'ın akşam saatlerinde açıklaması bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!