RÜYADA FINDIK GÖRMEK NEDİR?
Rüyada fındık görmek genellikle olumlu bir anlam taşır ve bolluk, bereket, zenginlik, refah ve mutluluk gibi şeyleri simgeler.
Rüyada görülen fındık aynı zamanda kişinin eline geçecek maddi kazançları da ifade edebilir. Ayrıca fındık aile bağlarına da işaret edebilir ve aile ilişkilerinde güçlü bağların olacağına dair olumlu bir işaret olarak yorumlanabilir.

Rüyada Fındık Görmek;

Rüyada fındık görmek en güzel ve en hayırlı rüyalar arasında yer alır. Bol rızık, mutluluk, hayırlı evlatlar, verimli hasat, sağlık, neşe ve para anlamına gelir. Rüyasında fındık gören kişi asla darlığa ve rızık yokluğuna düşmez. Elini uzattığı ve aklına koyduğu her işte başarılı olur. Bu kişi aynı zamanda çok bereketlidir, gittiği her yere uğuru, kısmeti ve şansı da beraberinde götürür. Rüya sahibinin güzel ve sahici dostları, vefalı ve iyi huylu akrabaları vardır. Bu nedenle hayatta hiç sırtı yere gelmez çünkü düştüğü zaman elinden tutacak olanı çoktur.

Rüyada Fındık Görmenin Psikolojik Yorumu;

Küçük meseleleri büyütmenin ve kafaya takmanın aşırı kuruntulu olmak yüzünden de etrafındaki insanları bezdirmenin ifadesidir. Fındık aynı zamanda kişinin kendi yeteneklerini küçümsediğini, yeterli öz güvene sahip olamadığını da bildirir.

Rüyada Fındık Almak;

Birinden fındık almak o insana minnet duymak, bu kimse sayesinde işlerini yoluna koymak demektir. Aynı zamanda misafir karşılamaya da alamet eder. Çuvalla fındık aldığını görmek iyi kazancın ve maaşta yükselmenin, terfi alarak sevinmenin, hak edildiği düşünülen malların sahibi olmanın ifadesidir.

Rüyada Fındıklı Lokum Yemek;

Hayırlı bir işe aracılık etmek, sevilen bir genç için kız istemeye gitmek yahut yakın akrabalarından birinin kına gecesine, nişanına katılmak demektir. Sevinçle karşılaşılacak bir kararın kişiyi de mutlu edeceğini bildiren rüya her konuda şansın, yüksek enerjiye sahip olmanın da tabiridir.

Rüyada Çöpe Fındık Atmak;

Aklına koyduğunu inatla yapmaya çalışmanın neticesinde büyük yanışlar yapılacağını ve iş işten geçtikten sonra hataları düzeltmeye çalışacak olan rüya sahibinin lafını dinlemediği aile büyüklerini de küstüreceğini ifade eder. Hayat boyu zorluklar çekileceğini, kazançta eksiklik olacağını ve iş gerginliklerinin eve yansıması yüzünden de aradığı huzuru bir türlü bulamayacağını delalet eder.

Rüyada Fındık Ağacı Kesmek;

Bencilliği ile kişiyi zor durumda bırakan, maddi olarak sömürmeye çalışan, ahlaken zayıf, işine göre davranan birine yorumlanır. Ailesine malından, parasından pay ayırmayan ve zor durumda olan yakınlarına yüz çeviren aile büyüklerini de tabir eden rüya, kişinin varlık içinde yokluk çekmesinin yarattığı üzüntüye de yorumlanır.

Rüyada Fındık Kabuğu Yakmak;

Sobada fındık kabuğu yakmak geçim zorluğu ve borçlanma anlamına gelirken, açık alanda yakılan fındık kabuğu kişinin çabuk öfkelendiğini, etrafına karşı tahammülsüz davrandığını, yönetici olarak çalışanların işçilerle arasında gerginliklerin hasıl olacağını bildirir.

 

Rüyada Fındıklı Ekmek Yemek;

Nasip sıkıntısı çekmeyecek olan rüya sahibi için zorluklar kolaylığa dönüşecek demektir. Doğru insanlardan oluşan bir çevreye dahil olunduğunu, işlerde kontrollü davranıldığını ve azimle hareket edildiğinde isteklere ulaşmakta bir zorluk yaşanmayacağını delalet eder.

 

Rüyada Fındıklı Çikolata Görmek;

Zevk ve sefa içinde olmanın, her alanda keyifli deneyimler yaşamanın, sevilen işlerde çalışmanın ifadesidir. Hem sağlık koşullarının yerinde olacağını, hem de elde edilen geliri ağız tadıyla yiyecek olmayı tabir eden rüya ani, güzel sürprizlerin, kişiyi mutlu edecek gelişmelerin, göz aydınlarının da tabiridir.

Rüyada Fındık Kurdu Görmek;

İş bozan, ara açan, kişinin önüne engel çıkaran işgüzar insanların ifadesi olan rüya, yolunda giden bir durumun bozulması sonucu yaşanacak hayal kırıklığına ve dürüst olmayan, her daim yalan söyleyen dostlara işarettir. Emin olunan bir işten son anda vazgeçmek ve yanılgıya düşmek, maddi konularda tutumlu olmamak yüzünden zorlanmak demektir.

Rüyada Çürük Fındık Görmek;

Üzücü gelişmelere işaret ettiği gibi, dost sanılan birinin aslında kişinin arkasından kuyusunu kazdığını ve rüya sahibine ait önemli bilgileri başkalarıyla paylaştığını ifade eder. Çürük fındık iş hayatında sebep sonuç ilişkisini doğru değerlendirememek nedeniyle yaşanacak başarısızlığa ve ihtiyaç duyulan başlangıçlar için geç kalınacağına da yorumlanır. Çürük fındık yemek ise aile yaşantısında meydana gelecek büyük kavgaların, ihanetlerin ve düşmanlarla karşı karşıya gelecek olmanın delaletidir.

Rüyada Fındık Tarlası Görmek;

Kişinin hiçbir zaman darlığa düşmeyeceğini, düşündüğü, hayal ettiği her şeye kavuşacağını müjdeleyen hayırlı bir rüyadır. Varlık içinde olmaya ve kimseye el açmamaya, yoksullara yardım etmeye, helal yollardan para kazanıp, her zaman ibadetini yaparak Allah’a şükretmeye de tabir edilir. Gidilen her yerde şanslı olunacağını, uğurlu bir döneme girileceğini, sahici, her zaman doğruyu konuşan dostların varlığını bildirir.

Rüyada Fındıklı Tatlı Görmek;

Her türlü uğuru ve sahip olunacak şansı bildiren rüya talihin döndüğünü, kişinin kısmetleriyle beraber hayatın tadını daha da çok çıkaracağını, yoluna girmeyen, çetrefilli işlerden kurtulmayı ifade eder. Fındıklı tatlı yediğini görmek hayırlı rüyalar arasındadır ve genel sağlık durumunun iyi olacağını, var olan rahatsızlıkların iz bırakmadan geçeceğini, her konuda bahtın açık olacağını müjdeler. Kız evlada ve çeyiz hazırlığı yapmaya da tabir edilir.

Rüyada Fındık Yemek;

Şifa bulmak ve mutlu olmak anlamına gelir. Rüyasında fındık yediğini gören kişinin hiçbir hastalığı kalmaz, dertleri biter, kafası huzurla dolar ve sakin bir hayata kavuşur. Rüya sahibi ne kadar fındık yerse o kadar da variyet sahibi olacak demektir.

Rüyada Fındık İkram Etmek;

İyi ve rahat koşullarda yaşayan rüya sahibinin ilerleyen dönemlerde de maddi birikimlerine yenilerini ekleyeceğini, yaptığı işten çok büyük paralar kazanarak hatırı sayılır kişiler arasına gireceğini, sahip olduklarıyla insanların kıskançlığına maruz kalacağını tabir eder. Fındık ikram eden kişinin çocukları laf dinleyen, ailesine karşı gelmeyen, hayırlı, dini bütün çocuklar olur ve hepsi iş hayatında büyük başarılara sahip olurlar.

Rüyada Fındık Kabuğu Görmek;

Kişiye boş ümitler veren bir tanıdığın yaratacağı hüsrana, herhangi bir faydası olmayan boş konuşmalara ve vakit kaybı yaşanacağına yorulur. Fındık kabuğu kişiye başkalarının laflarını taşıyan, fesat bir arkadaşın da işaretidir. Verimin düşeceğini, yanlış yollarda başarı aranacağını ve eldeki imkanları boşa kullanıp sonrasında pişmanlık duyulacağını da delalet eder. Fındık kabuğu yakmak ise yeniden başlamaya, zor günlerin ardından ayağa kalkmaya ve silkelenmeye yorumlanır.

Rüyada Fındık Kırmak;

Rüya sahibinin gayret gösterip, zorluk çekerek elde edeceği kazanç ve nimet anlamına gelir. Rüyada fındık kırdığını gören kişi bu zorluğu hafifletmek için bir ortak ya da yardımcı edinebilir.

Rüyada Fındık Ağacı Dikmek;

Rüya sahibinin doğduğu topraklara yatırım yapacağını, verdiği emeklerin ve yaptığı çalışmaların sonucunu en mükemmel şekilde göreceğini, özellikle ticaretle uğraşılacağını ve başarılı olunacağını ifade eder. Rüya sahibinin pratik zekasını kullanarak ve hırslı davranarak her koşulu kendi lehine çevireceğini tabir eder ve aile kurmaya, kalabalık akraba ortamlarında bulunmaya, sevilenler tarafından el üstünde tutulmaya tabir edilir.

Rüyada Çiğ Fındık Yemek;

Henüz olgunlaşmamış, çocuksu tavırları olan biriyle tanışmak yahut bekar kişiler için böyle bir eşe sahip olmak anlamındadır. Evliliklerde eşin sürekli istekleri olmasından, paraya aşırı düşkünlüğünden dolayı zor zamanlar yaşamak demektir ve aynı zamanda zenginleşmenin de göstergesidir.

Hasta biri çiğ fındık yerse iyi olur, çocuğu olmayana sürpriz gebelik haberi gelir ve mutluluk veren her türlü gelişmeyi işaret eder. Dalından koparılmış çiğ fındık görmek ise doğru zamanda doğru yerde olmanın, iş kurarken şartların kişiden yana olacağının ve iyi şansın ifadesidir.

Rüyada Kavrulmuş Fındık Yemek;

Helal yollardan kazanılan bir mala işarettir ve tatlı sözlü bir arkadaşın varlığını bildirir.

Çalışma hayatıyla ilgili olarak kişinin en üst makamlara kolay yollardan çıkacağını ve hayatını zorluklarla uğraşmadan geçireceğini, elini attığı her işte başarı sağlayacağını tabir eder. İki insan arasında yapılacak bir arabuluculuğa, birinin yuva kurmasına verilecek maddi yardıma ve sevilen kişilerin yanında olmaya, vefalı arkadaşlara da yorumlanır.

Rüyada Fındık Kavurmak;

İyi bir hasat zamanı geçirmek, ticaret yapılıyorsa işlerin açılmasıyla birlikte daha büyük bir yere taşınmak, çalışanların sayısını artırmak ve daha çok gelir elde etmek manasındadır. Fındık kavurup misafirlere ikram eden kişi nefsine hakim olur ve bereketli sofralarda bulunur.

Kazasız geçecek bir yılın ifadesidir. Fındık kavurup tek başına yemek ise kişinin çok zengin olacağını, birden fazla gayrimenkule sahip olacağını ve hayatı boyunca para sıkıntısı çekmeden yaşayacağını işaret eder.

Rüyada Fındık Ağacı Görmek;

Cimri ve bencil kimseye işaret eder. Bu kişi keyfine çok düşkündür ama malından zırnık koklatmaz. Eğlenceye ve zevke gözünü kırpmadan milyonlar harcar ama bir düşküne kuruş yardım etmez diye tabir edilir.

Rüyada Fındık Toplamak;

Erkek için, dışı da içi de güzel bir kadın ile mutlu bir yuva kurup, hayırlı evlatlara sahip olmaya, kadın için de, kadınının kadrini kıymetini bilen, onun elini sıcak sudan soğuk suya sokmamak için her türlü fedakârlığı yapan, kendini kadınına ve çocuklarına adayan bir erkekle dünya evine girip saadetlerin en büyüğünü ve en güzelini yaşamaya işaret eder.

Rüyada Fındık Ezmesi Görmek;

Mal edinmek ve hayrını görmek anlamına gelir. Kişinin gelirinin artmasıyla yeni mülkler satın alacağının ifadesi olan rüya, kayıplardan kaynaklanan borçların geri ödenmesinde kolaylık yaşanacağını, kalabalık ve eğlenceli bir çevreye girileceğini, içinde bulunulan dönemde kişiye hayırlı, sevinç veren pek çok haber geleceğini de müjdeler. Fındık ezmesi yediğini görmek, çocuk sahibi olmaya, ailenin büyümesine, keyifli sohbetlere de tabir edilir. Zihinsel açıdan olduğu kadar bedensel olarak da hastalanmadan, sağlık içinde geçirilecek günlerin işaretidir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!