MEHMET ASLANTUĞ KİMDİR?
Usta oyuncu Mehmet Aslantuğ, sinema ve dizi sektöründeki başarıları, yönetmen ve senarist kimliği ile Türk televizyonlarının vazgeçilmez ismi olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

MEHMET ASLANTUĞ HAKKINDA;

Mehmet Aslantuğ, Türk sinema ve dizi oyuncusu, senarist ve yönetmendir. 25 Eylül 1961'de Samsun'da doğmuştur.

Türk sinema ve dizi sektöründe uzun yıllardır başarılı bir kariyere sahip olan Aslantuğ, birçok ödül kazanmıştır ve sayısız projede yer almıştır.

Mehmet Aslantuğ, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan mezun olduktan sonra profesyonel oyunculuk kariyerine başlamıştır.

1981'de ilk sinema filmi olan "Nisvan" ile beyazperdeye adım atmış, ardından 1988'de başlayan "Süper Baba" dizisindeki Fikret karakteri ile büyük ün kazanmıştır.

Aslantuğ'un yer aldığı başarılı projeler arasında "Ağır Roman", "Aşk ve Gurur", "Aşkın Kanunu", "Asmalı Konak", "Gölge Oyunu" ve "Sultan Makamı" gibi yapımlar bulunmaktadır. Ayrıca senarist ve yönetmen olarak da çalışmaları mevcuttur. 2005 yapımı "Hatırla Sevgili" dizisinin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlenmiştir.

Özel hayatında ise 1996 yılında Türkiye Güzeli ve başarılı oyuncu Arzum Onan ile evlenen Mehmet Aslantuğ, bu evlilikten Can adında bir çocuk sahibidir.

Çift, Türk magazin dünyasında örnek gösterilen birlikteliklerinden dolayı büyük bir takdir toplamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!