RÜYADA YAĞMUR GÖRMEK NEDİR?
Rüyada yağmur görmek, genellikle bolluk, bereket ve yenilenme gibi pozitif semboller taşır. Yağmur, toprağı besleyen, bitkilerin büyümesine ve hayatın yenilenmesine katkı sağlayan bir yağıştır.
Bu nedenle rüyada yağmur görmek, kişinin hayatında bir yenilenme ve canlanma dönemi yaşadığının bir işareti olabilir.

Rüyada Yağmur Görmek;

Rüyada yağmur görmek aslında hayırlara işaret eder. Yağmur bizler için bir nevi bir yaşam kaynağıdır. Bir yere ne kadar çok yağmur yağarsa o yerde o kadar yeşillik, o kadar ürün, o kadar hayat olur. Rüyada da yağmur çok farklı anlamlara gelmez. Rüyanın görüldüğü yere ve yağmurun birlikte görüldüğü objelere göre yorum değişse de genel olarak yağmur zenginliği ve güzelliği işaret eder. Fakat daha önce de belirttiğimiz gibi rüyada yağmurun bir arada görüldüğü objelere bağlı olarak yorum değişebilmektedir.

Rüyada yağmur çok şiddetli değilse, bir anda sokakları boşaltacak ve ortalığı bir felaket alanına çevirmeyecekse, yani keyiflendirecek şekilde yağıyorsa bu bol rızka, bol kazanca ve bol ürüne işaret eder. Yağmurun hane içine yağması pekiyi yorumlanmaz. Eğer yağmur hane içine yağıyorsa bu rüya sahibinin maddi bir kaybı olacağına ve onu sıkıntıya sokacağına işaret eder ve bazen de hane içine yağan yağmur, o ev ahalinin yaşayacağı sıkıntıyı işaret eder.

Bazen yağmur rüyada bir engel olarak da yorumlanabilir. Bir yolcunun yolundan geri kalmasına ve o yolu gidemeyişine işaret eder. Eğer yağmur bir felakete neden olacak şekilde yağıyor ve taş üstünde taş bırakmıyorsa bu yağmurun yerdiği o bölgede oluşacak kötülüğe işaret eder. Eğer yağmur rüya sahibinin evinin içine yağıyorsa bu rüya sahibinin iyi, güzel ve hayırlı şeyler yaşayacağına işaret eder. Ama yağmur tek bir yere değil de rüyada görülen yerin tamamına yağıyorsa bu hayır gelmeyeceği düşünülen bir işin bir anda olumlu yönde gelişme göstereceğine işaret eder.

Rüyada Sağanak Yağmur Görmek;

Rüyada yağan sağanak yağmur eğer, her şeyi bertaraf etmiyor, insanların evlerine dolup zarara uğratmıyorsa o halde güzel ve hayırlı şeylere ifade eder.

Bol kazanç ve işlerinde bereket gibi, yağmurun tek bir yere yağması hayırlara vesile olmaz fakat bir bölgenin tamamına yağıyorsa bu güzel ve iyi şeylere işaret eder.

Rüyada Yağmur Duası Yapmak;

İçinde bulunulan zor durumdan kısa süre içinde kurtulmak için bazı adımlar atılacağına, buna rağmen pek başarılı olunamayacağına, ancak yapılan çalışmada ısrarcı olunması ve sabırlı ve azimli bir şekilde devam edilmesi halinde çok iyi bir duruma gelineceğine ve başarı elde edileceğine alamet eder.

Aydınlığa çıkılacağı, hayırlı bir projeye ortak olunacağı ve kardeşlerin arasındaki buzların eriyeceği anlamına gelir.

Rüyada Kar Ve Yağmur Yağması;

Sevilen bir akrabanın önayak olması ile girilen bir işte kar elde etmeye, prestij kazanmaya, atılacak adımlar sayesinde zor durumlardan kurtulmaya, yeni bir haneye sahip olmaya ve iş hayatında mevki kazanmaya tabir edilir.

Kişi, kaçırdığı fırsatlara bir şekilde tekrar sahip olacak, hayal ettiği her şeye sorunsuz bir şekilde kavuşacak ve zorlukların üstesinden kolayca gelecek alamettir.

 

Rüyada Yağmur Yağarken Şemsiye Açmak;

Dikkat edilmesi gereken bir rüyadır. Hayat içinde her şey yolunda gidiyorken yapılacak bir hata ya da verilecek yanlış bir karar yüzünden çok sıkıntı çekileceğine, sorun üstüne sorun yaşanacağına ve maddi açıdan çok kötü bir işe girileceğine işarettir.

Rüyada Yağmur Yağması Ve Şimşek Çakması;

İş hayatını çok bir noktaya getirecek bir olay yaşanacağına, buna bağlı olarak aile hayatı ile ilgili çok güzel bir karar verileceğine, ancak bu kararın ardından bazı sorunlar yaşanacağına ve sonunda üzücü bir duruma düşüleceğine rivayet edilir.

Aynı zamanda, pek sevimli olmayan bir kişinin yanında işe başlamaya ve bu işle birlikte üzüntü duyulacak bir yola sapmaya yorulur.

Rüyada Yağmur Ve Hortum Görmek;

İş hayatı işe ilgili çok hayırlı bir adım atılacağına, bu sayede büyük bir kazanca ve mevkiye sahip olunacağına, ancak daha sonra verilecek bir karar yüzünden hiç beklenmeyen durumlarla karşılaşılacağına, aile bireyleri arasında bir kriz çıkacağına ve beklenmedik kötü durumlarla karşı karşıya kalınacağına delalet eder.

Rüyada Yağmur Ve Dolu Görmek;

İş hayatı ile ilgili olarak çok hayırlı ve güzel bir çalışma yapılacağına, bu çalışma çok iyi bir şekilde ilerlerken sıkıntı verecek bir duruma maruz kalınacağına, zor bir duruma düşüleceğine, yeni bir karar alma sürecine girileceğine ve kurulmuş olan bir ortaklık yüzünden üst üste darbeler alınacağına işarettir.

Rüyada Yağmur Suyunda Islanmak;

Başarılı bir işe imza atacak olan rüya sahibinin, kendisine ait bir işe sahip olacağına, kafasındaki her şeye kısa süre içinde başarılı bir şekilde kavuşacağına, sorunlarını ve sıkıntılarını yanına aldığı iş konusunda tecrübeli bir kişi sayesinde çözüme kavuşturacağına ve yaşanabilecek bir sağlık sorununa önlem alınacağına yorumlanır.

 

Rüyada Yağmur Suyunda Yüzmek;

Günden güne artan sorunlardan bir nebze de olsa kurtulmaya, yeni bir iş kapısına varmaya, elde bulunan mal varlığı ile daha uzun bir süre idare etmeye, hayırlı bir kararla düzgün bir kişi ile dünyaevine girmeye, zor durumdan kurtulmaya ve tartışmalardan uzaklaşmaya rivayet edilir.

Rüyada Çamurlu Yağmur Suyu Görmek;

Rüyayı gören kişi için çok güzel bir şekilde başlayan bir çalışmanın sıkıntı verecek bir hal alacağına, dertlerin günden güne artacağına, işlerin zarar getirir bir hal alacağına, yaşanılan semtte ya da iş hayatında bir dedikoduya malzeme olunacağına ve var olan saygınlığın kaybedileceğine yorulur.

Rüyada Yağmurda Yürümek;

Rüyada yağmurda yürümek çok güzel ve hayırlı şeylere işaret eder. Yağmurun rüyada çevreye ve canlılara zarar verdiğini görmek dışında aslında hep güzel ve iyi anlamı vardır. Rüyasında yağmurda yürüdüğünü gören kişi kendine dert edindiği, kuruntu yaptığı ve boş yere kendini yıprattığı düşüncelerden kurtulur ve sağlık bulur. Eski sıhhatine ve mutlu günlerine geri döner.

Rüyada Yağmurda Islanmak;

Rüyada yağan yağmurda ıslanmak çok güzeldir. Çiseleyen yağmurda ıslandığını gören kişi dinine bağlı, Allah yolunda işler yapan ve Allah’ın rızasını alan kişidir.

Rüyada yağmurda ıslanan kişinin üzerine Allah’ın rahmeti ve bereketi yağıyor demektir. Bu rüya kişinin her zaman afiyette olacağına işaret eder.

 

Rüyada Denizde Yüzerken Yağmur Yağması;

Çok hayırlı ve güzel bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin, yaptığı işte kazandığı başarının üzerine çok daha büyük başarılar kazanacağına, işlerinin her zaman büyüyeceğine, kurduğu bir ortaklık sayesinde daha iyi bir kazanca sahip olacağına ve sağlık sorunlarının kısa sürede çözüme kavuşacağına yorulur.

Rüyada Çok Yağmur Yağması;

Yağmur bir yerlere ya da bir şeylere zarar vermiyorsa, atılan adımların çok iyi bir şekilde yönetilmesi sayesinde iş hayatında büyük bir saygınlığa sahip olunacağına, kazançlı bir ortaklığa adım atılacağına ve hane içinde bolluk ve bereketin hâkim olacağına alamettir.

Eğer zarar veriyorsa, yakın bir arkadaşın ihanetine uğramaya, kazançta büyük bir düşüş yaşamaya, sorunlarla boğuşmaya, kısa süre içinde bir sağlık sorununa yakalanmaya, kardeşlerden biri ile tartışma yaşamaya ve zor bir duruma düşmeye delalet eder. Kişinin, stres altında geçirdiği uzun bir dönemden ötürü büyük bir ruhsal sorun yaşadığına ve bu durumdan kurtulmak için bir profesyonele başvurulacağına tabir edilir.

 

Rüyada Evin İçine Yağmur Yağması;

Eğer yağan yağmur şiddetli değilse yani evin içine ve içindeki eşyalara zarar vermiyorsa aile bireylerinin birbirine daha bağlanacaklarına, hane içine bolluk ve bereketin hâkim olacağına, yakın bir zaman içinde bir evlilik haberi alınacağına ve hayırlı bir evlada sahip olunacağına işaret eder. 

Ama evin içine yağan yağmur eve ve içindekilere zarar veriyorsa hane içinde tartışmaların, sorunların ve dertlerin sürekli artacağına yorulur.

 

Rüyada Şiddetli Yağmur Yağdığını Görmek;

Bu rüya iki şekilde yorumlanır. Eğer yağan yağmur yağdığı yere zarar veriyorsa çok sıkıntı ve üzüntü yaşanacağına, maddi ve manevi açıdan çok zarar görüleceğine delalet eder.

Eğer yağmur yağdığı yere zarar vermiyorsa, güzel şeyler yaşanacağına, sıkıntıların ve sorunların hızlı bir şekilde çözüleceğine ve hayırlı haberler alınacağına tabir edilir.

Rüyada Yağmur, Çamur Görmek;

Rüyada yağmur görmek genel olarak gerçekleşecek güzel ve hayırlı işlere işaret ederken, çamur görmenin iyi bir şey olduğunu söyleyemeyeceğiz.

Rüyada yağan yağmur sonrasında etrafın çamur olması iyi şeylere değil karşılaşılacak olan zorluklara ve karmaşaya işaret eder.

Rüyada Yağmur Çiselemesi;

Kişinin, istediği şeylere kavuşacağına, ancak bu durumun biraz uzun süreceğine, yine de istediği şeylere kavuşana dek sabırla ve azimle çalışıp çabalaması gerektiğine yorumlanır.

Ayrıca, kendisini çok daha iyi yerlerde göreceğine ve hem aile hayatının hem iş hayatının her zamankinden daha iyi olacağına rivayet edilir.

 

Rüyada Yağmur Yağdığını Görmek

Çok hayırlı anlamlara gelen bir rüyadır. Kişinin, hanesine bolluk ve bereket dolacağına, yapılan bütün işlerde kazanç sağlanacağına, sorunların kolayca çözüme kavuşacağına, işlerin her geçen gün daha da büyüyeceğine ve aile bireylerinin de bu başarılardan yararlanacağına yorumlanır.

Aynı zamanda, yaşanan bazı üzücü olaylardan ötürü kötüleşen sağlığın gittikçe daha iyi bir hal alacağına işaret eder.

Rüyada Yağmur Ve Sel Görmek;

Çok güzel bir şekilde ilerleyen iş hayatının bazı sorunlarla karşılaşılması üzerine çok kötü bir hal alacağına, ardı ardına sıkıntıların baş göstereceğine, tartışmalı bir işe girileceğine, kazancın gittikçe azalacağına, hayatı kötü etkileyecek bir olaya maruz kalınacağına ve kardeşlerin tartışacağına rivayet edilir.

Kişi, uzun bir zamandan binbir türlü güçlükle biriktirdiği zenginliğinin bir kısmını kaybedecek ve çok büyük üzüntü duyacağı bir olay yaşayacak demektir. İşlerin bozulacağı bir döneme girileceğine işarettir.

 

Rüyada Yağmurda Islanmak;

Üzerinde kafa yorulan bir projenin gerçekleştirilmesi sayesinde çok büyük başarı kazanılacağına, büyük bir üne sahip olunacağına, kazancın ve sevenlerin artacağına, daha farklı işlerle de uğraşılmaya başlanacağına ve herkesin takip ettiği ve her yaptığı ses getiren bir kişi olunacağına alamet eder.

 

Rüyada Yağmur Bulutu Görmek;

Hayırlı bir rüyadır. İş hayatında ortaya konulacak bir projenin çok hayırlı bir kazanç kapısı olacağına, sorunların bu sayede çok kısa sürede ve kolay bir şekilde ortadan kalkacağına, sevilen bir kişi ile dünyaevine girileceğine, yapılan işlerde çok iyi mevkilere gelineceğine ve ters giden şeylerin düzeleceğine işaret eder.

Aynı zamanda, aile bireyleri arasındaki bağın daha da kuvvetleneceğine yorulur.

Rüyada Yağmur Görmenin Psikolojik Anlamı;

Yağmur hepimiz için hoşluk anlamına gelir. Yağmur aslında hayatı simgeler. Yağmur taneciklerinin olduğu yerde mutlaka bir hayat vardır. Orada hiçbir canlı yoksa bile suyun olduğu birkaç damla yerde mutlaka bakteri yaşar. Su hayatı ve yaşamın devamlılığını ifade eder.

Hatta yağmur yağdığı zaman rahmet yağıyor deriz. Bir yerde de kuraklık var ve artık yağmurlar kesildiyse o yere rahmetin uğramadığı yer deriz. Kimileri de lanetlenmiş olarak düşünür. Yağmur iç dünyamızda hayatımızın devamlılığının bir sembolüdür bizim için. Ve hemen herkes yağmuru sever, özellikle de sevgiliyle çıkılan yağmur yürüyüşlerini. Yağmur bereketin ve rahmetin bir sembolüdür.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!