RÜYADA EKMEK GÖRMEK NEDİR?
Rüyada ekmek görmek, kişinin maddi açıdan rahat bir döneme gireceğine, sağlık sorunlarının sona ereceğine ve hayatında mutlu bir değişiklik olacağına işaret edebilir. Ekmek, temel bir besin olduğu için, rüyada ekmek görmek, kişinin temel ihtiyaçlarına kavuşacağına ve yaşamını idame ettirebileceğine işaret edebilir.

Rüyada Ekmek Görmek;

Rüyada ekmek görmek yaşayacağınız güzel günlerin habercisidir. Zenginlik ve renkli bir yaşantının göstergesidir. Eğer fırından yeni çıkmış taze ve dumanı üzerinde bir ekmek görmüş iseniz, maddi sıkıntıdan kurtulup rahat bir yaşama ereceğinize delalet etmektedir.

Rüyada somun yani beyaz ekmek görmek rahatlığa ve güzel bir yaşantının geleceğine haber verirken, sarı ekmek yani buğday ekmeği görmek ise darlığa ve sıkıntının işaretidir. Yufka olarak tabir ettiğimiz ekmeği görmek ise uzun bir hayat sürüleceğinin göstergesidir.

Aynı zamanda rüyada ekmek görmek genel itibarı ile birikim yapmaya ve elindeki malların fazlalaşmasına yorumlanmaktadır. İslamiyet’e göre ekmek yeniden doğuş ve bereketin temsilcisidir. Bu sebeple ekmek rüyalarda olumlu olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada ekmek görülme biçimine göre farklı yorumlara gelebilmektedir.

Taze sıcak ve yumuşak ekmek görmek, dünyada helal mal yemeye ve helal kazanca delalet etmektedir. Küflenmiş ve kokuşmuş ekmek görmek, mağdur bir biçimde hayatını idame ettirmeye ve yalnız bir biçimde ölmeye yorumlanmaktadır. Yumuşak açılmış yufka ekmeği ve sıcak pide ekmeği bol kazanca ve başarılı işlere yorulur. Buğday zenneleri içerisinde ekmek görmek ise dünya üzerinde uzun yıllar sağlıklı ve mutlu bir yaşantının gerçekleşeceğine ve sıkıntıların çok az yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada Ekmek Çiğneyip Tükürmek;

Allah’a şirk koşmak, dinden çıkmak gibi durumları ifade eden rüya, kişi için hiç de hayırlı değildir. Belaların, uğursuzlukların habercisidir.

Hapse girmeye neden olacak büyük yanlışların ve suçların içine düşmek şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Birine Ekmek Fırlatmak;

Yapılan bir iyiliği başa kalkmak suretiyle günah işlemek ve o kimseyi tamamen kaybetmek manasına gelir.

Kişinin yaptığı her işin karşılığını beklediği için bir süre sonra çevresinde kimseyi bırakmayacağını, kendisini hatalı görmediği için davranışlarını da düzeltmeyeceğini ve kazandığı paranın hayrını göremeyeceğini ifade eder.

Rüyada Ekmek Arabası Görmek;

Yeni bir kazanç kapısı demek olan rüya, ikinci bir işe girişmek, eldeki birikimi daha iyi bir gelecek için değerlendirmek, altın ya da döviz gibi yatırımlarda bulunmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Ekmek Fabrikası Görmek;

Arzu edilen her şeye en güzel şekliyle kavuşmak, hayata dair içinde ukde kalan ne varsa gerçekleştirmek ve muradına ermek şeklinde tabir edilir.

Rüyada Ekmek Fırını Açmak;

Çekirdekten yetişen kimselerin zamanla işin başına geçeceklerini ve hatta kendi işyerlerini açmak suretiyle pek çok kişiye gelir temin edeceklerini, hayır duaları alacaklarını ve zengin bir hayat süreceklerini bildirir. Bolluk içinde, her isteğini gerçekleştirerek yaşayacak rüya sahibinin sevilen biri olacağını, ailesiyle beraber sıkıntısız bir hayat geçireceğini tabir eder.

Fabrika sahibi olmak, büyük bir şirketin başına geçmek ya da devlet makamlarında sözü geçen, çok sayıda insana liderlik yapan biri olmak manasına da gelir.

 

Rüyada Çöpten Ekmek Toplamak;

Zihin açıklığına, ele geçen fırsatları değerlendirerek hayat koşullarını iyileştirmeye, işsizler için güzel bir iş kapısına yorumlanır.

Kişinin sevap işlemeyi sevdiğini ve her fırsatta başkalarına yardım ederek manevi açıdan kendisini yücelttiğini ve inancına uygun şekilde yaşamak için çaba sarf ettiğini bildirir.

Rüyada Ekmek Yemek Görmek;

Rüyada ekmek yemek görmek ferah bir yaşamın başlangıcı anlamına gelir. Bolluk içinde yaşamanız ve zengin bi yaşam sürmenize işarettir. 

Bütün sıkıntılarınızdan kurtulacağınız manasına gelir.

Rüyada Çöpe Ekmek Atmak;

Günah işlemek ve inanç konusunda zayıf olmak demektir.

İslami kurallara göre yaşamadığı gibi, kendisini uyaran kimselere de sırt çeviren rüya sahibinin sonradan büyük pişmanlıklar içinde kalacağını, zenginliğinin giderek azalacağını ve çevresinde gerçek dostların bulunmayacağını, parasız kaldığında tek başına bir hayat süreceğini ifade eder.

Kendi çıkarlarını düşünerek yaşayan kişileri bekleyen felaketlerin habercisidir.

 

Rüyada Ekmek Kırıntısı Görmek;

Hayallere kavuşamamak, gönül kırgınlığı içinde kalmak demektir.

Rüya sahibinin gerçeklerden uzak kurduğu hayaller yüzünden gündelik yaşantısına egemen olamayacağını, sürekli boş işler peşinde koşmak nedeniyle hayati sorumluluklarını da yerine getiremeyeceğini, ev yaşantısında para meseleleri yüzünden sorunlar yaşayacağını işaret eder.

 

Rüyada Yufka Ekmek Görmek;

Kazancın az ama bereketli olacağına işaret eder. Taze yufka ekmek görmek iş arayanlar için yeni bir gelir kapısına sahip olacaklarına, bayat yufka ekmek görmek ise, koşulların her geçen gün daha da kötüye gideceğine, kişinin geçim sıkıntısına düşeceğine ve fiziksel olarak da yıpranacağına yorulur.

Rüyada Birinden Ekmek İstemek;

Saf niyetlerle girişilen bir işte karşı tarafın vicdansızlığı ile karşılaşmak demektir. Küs insanları barıştırmak için araya giren rüya sahibinin amacına ulaşamadığı gibi, bu kimselerle de arasının açılacağına tabir edilir.

Rüyada Yoksul Birine Ekmek Vermek;

Hayır işlerine girişecek olan rüya sahibinin maneviyatının zenginleşeceğine, elinin darlık görmeyeceğine ve aldığı hayır duaları nedeniyle kazalardan uzak yaşayacağına, sevap hanesinin her geçen gün dolacağına tabir edilir.

Rüyada Köpeğe Ekmek Vermek;

Geçimsizlik, kargaşa ve tartışmalarla dolu bir ortamda yaşamak, hane içinde huzurun kalmaması demek olan rüya, iş yerinde de istenen verimin alınamayacağını, özellikle ticari alanda itibar kaybına neden olacak girişimlerin, borçların ödenmesinde güçlük çekildiği için iş küçültmek zorunda kalmak anlamındadır.

Sahip olduklarının kıymetini geç anlayacak olan rüya sahibinin, başına gelecek felaketlerden sonra akıllanacağını, yaptığı hataların ceremesini uzun zaman çekeceğini ve kendi hatası yüzünden huzurunu kaçıracağını tabir eder.

Rüyada Çiğ Ekmek Hamuru Yemek;

Olmamış duaya amin demek anlamına gelen rüya, aşırı aceleci tavırlar yüzünden pek çok kısmetin kaçırılacağına, düşüncesizce davranmak ve ağzından çıkan lafı işitmemek nedeniyle sevdiklerini kıracak konuşmalar yapmak manasındadır.

Rüyada Ekmek Satan Birini Görmek;

Helal kazanca sahip olan kişinin aynı zamanda dürüstlüğü ile de çevresinde takdir toplayacağını, itibar elde etse de insanlara karşı davranışlarında herhangi bir yanlış yapmayacağını, iyi bir yönetici olacağını, herkesin hakkını vereceği gibi, fakirlere yardımda bulunacağını da ifade eder.

Rüyada Kepekli Ekmek Görmek;

Kazanca haram karıştığını bildiren rüya, kişinin yaşamına itina etmesi gerektiğini, sadece dünya işleriyle değil, ahiret hayatıyla da ilgilenerek, düzgün bir hayat kurması gerektiğine dair bir uyarıdır.

Kazancı yüksek olsa da kişinin yanlış bir yaşam sürmesinden dolayı iç huzurunu bir türlü sağlayamayacağını, korkuların, kuşkuların elinde oyuncak olacağını tabir eder.

Rüyada Ekmek Satmak;

Başkalarına iş verecek kadar hali vakti yerinde olmak demektir. Ticarete girmek, iş değişikliği yapmak, yöneticilik makamında olmak suretiyle yanında eleman çalıştırmak şeklinde yorumlanır.

Rüyada Fırından Ekmek Aldığını Görmek;

Ekmeğin yapıldığı fırın ve tandır gibi elde olunan malların korunması ve bütün halinde muhafaza edilmesi manasına gelmektedir. Tandır veya fırın para saklanan bir kasa olarak yorumlanmaktadır. Bu sebeple oradan çıkartılarak verilmiş olan ekmek kısmet ve rızık olarak görülmektedir. Maddi yükselişin yanında manevi bir güzelliğinde de ortaya çıkacağına delalet etmektedir.

Ayrıca fırından toplu bir biçimde alınan ekmek de uzun soluklu saadet dolu bir yaşantının habercisidir. Fırından yanmış ekmeğin çıkması ise olumsuz bir duruma işaret etmektedir. Yanmış ekmek görme yakınlarından birinin sana ihanet edeceğini ve teyakkuzda olunması gerektiğini belirtir.

Rüyada Kendisine Ekmek Verildiğini Görmek;

Akla gelmeyecek kadar zor bir duruma düşmek, darlık çekmek ve başkalarına muhtaç olmak demektir.

Birikim yapmayan ve eline geçen parayı savurgan bir şekilde harcayan rüya sahibinin pişman olmakta geç kaldığını, sıkıntılarını gidermek için çıkar yol aradığını ancak mevcut durumun uzunca bir süre devam edeceğini işaret eder.

Rüyada Ekmek Hamuru Açmak;

Kendi emeğiyle para kazanan kişilerin eşlerinden ya da anne-babalarından alacakları destekle geleceklerini daha sağlam temeller üzerine inşa edeceklerini, yorulduklarında yüklerini sırtlayacak arkadaşlara sahip olacaklarını, şifasız bir hastalığa yakalanmadan, uzun yıllar huzurlu olacaklarını da bildirir.

 

Rüyada Kuşlara Ekmek Atmak;

Ticari kazanca alamet eden rüya, memuriyet gibi işlerde çalışanlar için terfi veya tayin anlamına gelir. Seyahatle ilgili bir haber geleceğini ve kişinin bir müddet ailesinden uzakta yaşamaya mecbur kalacağını, döndüğünde çok daha iyi bir konuma gelerek, maddi birikim yapacağını bildirir.

Gönlü bol biri olunduğunu, Allah katında makbul işler yapıldığını ve günahlardan azat olunduğunu da delalet eder.

Rüyada Ekmek Çalmak;

Hayra alamet değildir ve gerçek hayatta da kişinin başını derde sokacağına, başkalarının malına göz dikeceğine, borçlarını ödemediği için haciz problemleriyle karşılaşacağına, yasa dışı yollara meyli olması nedeniyle kendisi dışında sevdiklerinin hayatına da sıkıntı vereceğine alamettir.

Rüyada Taze Ekmek Görmek;

Hayırlı kazanç elde ederek helal lokma yiyen rüya sahibinin her muradının gerçek olacağına, dert yüzü görmeyeceği gibi, hayatı ile ilgili büyük sorunlarla da karşılaşmayacağına, berekete, bolluk içinde, zengin bir hayat sürüleceğine tabir eder.

Fakir kimseler için rızıklarındaki artışa ve bundan sonraki hayatlarında rahat edeceklerine işaret eder.

Rüyada Taze Ekmek Yediğini Görmek;

Ağız tadının yerinde olmasına ve sıhhatli bir ömre yorumlanan rüya hayırlı evlatlara sahip olunacağını, evlilik yaşantısında uyumlu bir beraberliğin yanı sıra, eşten görülecek ilginin daim olacağına tabirdir. Taze ekmek yiyen kişinin rızkı kesilmez ve kısmetleri bollaşır. Başkalarına yardım eden kişilerin asla dara düşmeyeceklerini ve zor zamanlarda büyük destek göreceklerinin ifadesidir.

Rüyada Bayat Ekmek Görmek;

Geç kalınmış bir fırsata hayıflanmaya, ele geçen şansı iyi kullanamamak yüzünden var olan şartların değişmeyeceğine, iş beğenmeyen veya gözü yüksekte olan kimselerin hayal kırıklıklarının çoğalacağına ve aza kanaat etmeyen rüya sahibinin elindekileri de kaybederek muhtaç bir duruma düşeceğine delalettir.

Rüyada Ekmek Arası Peynir Görmek;

Ekmek ile peynirin bir arada güzel bir biçimde görülmüş olması malının artmasına, bereketlenmesine ve güzel bir geleceğin yaklaşmasına delalet etmektedir.

Beka bir kişinin peynir ve ekmek görmesi mutlu bir evlilik yapmasına, çocuğu olmayan birinin ekmek ve peyniri görmesi çocuğunun olmasına, darda olan birinin görmesi ise sıkıntılarının biteceği manasına gelmektedir. Rüyada tadı kötü kokmuş ve çürümüş ekmek ve peynir görmek ise kötü duygulara işaret eder.

Rüyada Ekmek Bölmek;

Rüyada ekmek böldüğünü gören kişi gerçek hayatında adaletten şaşmayan ve her zaman doru yolda olan bir kişi olduğu manasını ortaya çıkarmaktadır.

Ekmeği aile fertlerinden biri için bölmüş olan kişi akraba evliliğini yaşayacağına yorumlanmaktadır.

Eğer bayt ve küflenmiş bir ekmek bölüştürülüyor ise kötü işler ve kötü olayların yaşanacağına ve bağların kopacağına işaret edilmektedir.

Rüyada Ekmek Kesmek;

Ekmek genel itibarı ile hayırdır. Rüyada görülen ekmek bir isteği kısa sürede gerçekleşeceği ve muradın olacağı manasını ortaya çıkarmaktadır.

Rüyada ekmek kesmek ise çok zor bir durumun ortadan kalkacağı ve rahata erişileceğini müjdelemektedir. Bekar birinin taze bir ekmeği kesip paylaşması ise mutlu bir birlikteliğe atılacak olan adım olarak görülmektedir.

Rüyada Ekmek Yapmak;

Rüyada ekmek yapmak ve pişirmek helal kazanca ve güzel yaşantıya delalet eder. Eğer yapılan ekmek beyaz ise maddi kazancın artması ve sürekli yukarıya doğru bir yükselmeden bahsedilecektir. Bu ekmeği etrafınızdaki kişiler ile paylaşıyorsanız.

İnsanlar ile iyi geçindiğiniz ve başarılı bir amir olacağınız mamasına gelmektedir. Eğer pişirdiğiniz ekmek siyah ise kötülüğe işarettir. Yapacağınız bir işten zarar göreceğiniz veya harama bulaşmış olacağınıza haber vermektedir.

Rüyada Ekmek Atmak;

Rüyada birine ekmek attığınızı görüyorsanız yaptığınız bir yardımın karşılığını bulduğu ve o kişinin size dua ettiği manası ortaya çıkmaktadır.

Ya da yakınlarınızdan birine vermiş olduğunuz sadaka o kişinin çok işine yaramış ve onu çok mutlu etmiştir.

 

Rüyada Ekmek Kızartmak;

Rüyada ekmek kızartma bir insana faydalı olmak, onu mutlu etmek ve hayır dualarını almak olarak yorumlanmaktadır.

Ekmek ilme, rızka, berekete işaret ettiği için ekmek kızartmak bolluktan faydalanmış olmak manasına da gelmektedir.

Rüyada Ekmek Vermek;

Rüyada birine ekmek vermek fedakarlığa işarettir. Ekmeği parçalayarak vermek küçük fedakarlığa yorumlanırken, tüm halinde vermek ise büyük ve hayati bir fedakarlığa delalet eder. İslami inanca göre ekmek dinin direklerinden biridir. Çok büyük bir öneme sahiptir.

Hatta ekmek ile ilgili birçok hadis vardır. Ekmeğin İslami inanca göre ilim ile bağdaştırılması, rüyada ekmek verilmesini ilmin paylaştırılması ve birinin gelişimine katkıda bulunulması manasına gelmektedir.

Rüyada Ekmek Kırıntısı Görmek;

Rüyada ekmek kırıntılarının görülmesi ufak çaplı sorunlara işaret eder. Ama bu sorunlar çok büyük sorunlar değildir.

Bu kırıntılar eğer temizleniyor ise bir süre zahmet çektikten sonra çok güzel bir yaşantıya kavuşulacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Ekmek Görmek Psikolojik Analiz;

Rüyada ekmek görmek genel itibarı ile güzelliklere ve hayırlara vesile olan durumları çağrıştırır. Eğer kişi bir haber bekliyor ise, o haberi kısa sürede alır.

Eğer istediği bir şey var ise, ona sahip olur. Ekmek eğer taze ve sıcak görülmüş ise çok başarılı bir iş yaşantısının olacağına ve bolluk ve refah içerisinde yaşanılacağına delalet etmektedir.

Eğer ekmek yanmış, çürümüş, küflenmiş ve çamurlu gibi görünür ise kötülüklere ve kötü yaşantılara sebep olmaktadır. Çürük ekmek insanın vicdanıdır. Yaptığı yanlışlar ve kötülükler olarak karşısına çıkmakta ve ondan hesap sormaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!