MECLİSE SEÇİLEN ve SEÇİLEMEYEN ÜNLÜLER..
14 MAYIS 2023 seçimlerinde milletvekilliği adayı olan ve meclise giren, hüsrana uğrayarak meclise giremeyen ünlü isimler kimler?
Hangi ünlü hangi partiden aday olmuştu hatırlayalım..

UMUT ARMAN

AK Parti'den İstanbul 1. Bölge'den 18'inci sıradan milletvekili adayı olan Milli Yüzücü Umut Arman Sonay da Meclis'e giremeyen isimler arasında yer aldı.

GÖKHAN ZAN

İYİ Parti'den Hatay Milletvekili adayı olan eski milli futbolcu Gökhan Zan da seçilemedi.

YÜCEL ARZEN

AK Parti'de müzisyen Yücel Arzen, İstanbul 3. Bölge 14. sıradan aday olmuştu. Arzen son sıradan milletvekili seçildi. 

SEDA SARIBAŞ

Eski manken Seda Sarıbaş AK Parti Aydın 2'nci sıradan milletvekili adayı olmuştu. AK Parti şehirde 3 milletvekili çıkardı ve Arıbaş da TBMM'ye giren ünlülerden oldu.

ÜNAL KARAMAN

Milletvekili listelerinde spor dünyasından da isimler vardı. Eski futbolcu ve teknik direktör Ünal Karaman İYİ Parti Konya milletvekili oldu.

ÖZLEM BALCI

'Seksenler' dizisinde canlandırdığı "Yıldız" karakteriyle tanınan Özlem Balcı, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) 28. Dönem Muğla 1'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti.Özlem Balcı da TBMM'ye girmeye hak kazanamadı.

BARIŞ ATAY

Türkiye İşçi Partisi (TİP) milletvekili adayı Barış Atay, Hatay'daki yerini Gezi Parkı davasında 18 yıl hapse mahkum edilen ve Silivri Cezaevi'nde bulunan avukat Can Atalay'a bırakmıştı. Atay, aday olduğu Antalya'da seçilemedi. Yerini verdiği Can Atalay ise kesin olmayan sonuçlara göre Hatay'dan milletvekili seçildi.

MEHMET ASLANTUĞ

Ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ da Türkiye İşçi Partisi (TİP) Muğla 1'inci sıradan aday olmuştu.TİP de Muğla'da milletvekili çıkaramadı. Aslantuğ, TBMM'ye girme şansını elde edemedi.

SERHAT ÖZCAN

Bir Demet Tiyatro'daki "Tirbuşon" karakteriyle tanınan oyuncu Serhat Özcan da Türkiye İşçi Partisi Balıkesir 1'inci sıradan aday gösterilmişti.

TİP, bu şehirde de milletvekili çıkaramadı. 

BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU

"Payitaht Abdülhamid" dizisinin "Tahsin Paşa"sına hayat veren oyuncu Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti'den Manisa 1.sıradan milletvekili adayı olmuştu.

2023 seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Bahadır Yenişehirlioğlu Manisa'dan milletvekili seçildi.

KEREM FIRTINA

Oyuncu Kerem Fırtına da Yeşil Sol Parti (YSP) İstanbul 3. bölge 6. sıradan aday gösterilmişti. Ancak o da YSP'nin İstanbul'da çıkardığı 8 vekilin arasında değil.

İLYAS SALMAN

Usta oyuncu İlyas Salman ise Türkiye Komünist Partisi (TKP) İstanbul'dan aday olmuştu. TKP, İstanbul'dan milletvekili çıkaramadı.

ONUR AYDIN

Yönetmen ve senarist Onur Aydın, CHP İstanbul 2'nci bölge 11'inci sıradan milletvekili adayı gösterilmişti. CHP, 2'inci bölgeden 8 milletvekili çıkardı ancak Onur Aydın TBMM'ye giremedi.

DAVUT GÜLOĞLU

Yeniden Refah Partisi İstanbul 1’inci bölge 2. sıradan aday gösterilmişti.

İstanbul'da 3 milletvekili çıkaran Yeniden Refah Partisi'nin kazananları arasında Güloğlu da yer alamadı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!