"Aslantuğ'dan Seçim Sonrası Dikkat Çekici Açıklama: 'Hüsran Yaşamıyorum'"
Ünlü oyuncu ve TİP'in Muğla milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ, Meclis'e girememe durumuna ilişkin sosyal medyadan bir açıklama yayınladı, "Siyaseti meslek olarak görenlerden değilim, dolayısıyla hüsran yaşıyor değilim" dedi.

MEHMET ASLANTUĞ TİP'ten GİREMEDİ..

Mehmet Aslantuğ, Türkiye İşçi Partisi (TİP) tarafından Muğla'dan milletvekili adayı olarak gösterilmişti. Ancak seçimlerde 39 bin 387 oy alarak Meclis'e giremedi. Bu sonucun ardından Aslantuğ, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Aslantuğ açıklamasında, "Siyaseti meslek olarak görenlerden olmadığım malum. Dolayısıyla hüsran da yaşamıyorum, mutsuzluk da" ifadelerini kullandı. Bu sözlerle, siyasete mesleki bir kariyer olarak değil, bir hizmet alanı olarak baktığını ve Meclis'e girememiş olmanın onda büyük bir hayal kırıklığı yaratmadığını belirtti.

ASLANTUĞ'UN AÇIKLAMASI;

"Seni seviyorum Muğla"

"Doğduğum / doyduğum (Mideyi bağlar) bir şehir olarak değil elbette; ama ilk gördüğüm tarih Haziran 1978'den itibaren; zihnime de, gönlüme de, dilime de mühürlüsün. CHP'nin 'Oylar boşa gider' baskısına, YSP'nin 'Niye çekileyim arkadaş' diyen tasarrufuna rağmen, 40 binin üzerinde iltifat etmiş gönüllere, hem teşekkür borcum var, hem de birkaç cümlem… Siyaseti meslek olarak görenlerden olmadığım malum. Dolayısıyla hüsran da yasamıyorum, mutsuzluk da... Geçmişteki bilgi ve gözlemlerimle doğrulanan tecrübem şudur: İttifaklara rağmen her yapıyı besleyen siyasi hedefler, korkular, endişeler, hırslar var. Anlıyorum şüphesiz; ama beni aşan bir duygudur. Ömrümün sonuna kadar; bir aktör evlat, bir yönetmen ağabey olarak yanındayım. Derdin derdimdir, sesin de sesim, eylemim."

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!