AK Parti'nin TBMM Başkan Adayı Belli Oldu: Numan Kurtulmuş
TBMM Başkan adaylarını belirleyen partiler arasında AK Parti de yer aldı. İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'un adaylığına ilişkin dilekçe Meclis Başkanlığı'na sunuldu.

TBMM Başkan adayını belirleyen AK Parti, İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş'u TBMM Başkan Adayı olarak gösterdi.

Son dakika gelişmelerinden biri TBMM Başkan adaylarının belirlenmesi oldu. Milletvekillerinin yemin ederek göreve başlamasının ardından partiler, TBMM adaylarını belirlemeye başladı. AK Parti'de TBMM Başkan adayı Numan Kurtulmuş oldu.

AK Parti'nin TBMM Başkan adayı olarak gösterdiği isim İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş. AK Parti Grubu, Meclis Başkanlığı'na dilekçeyi sundu ve adaylığını resmileştirdi.

Dilekçeyi Meclis Başkanlığı'na sunan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çıkışta açıklamalarda bulundu. Güler, yasama döneminin başarılı olması adına Numan Kurtulmuş'un TBMM'nin 28. yasama dönemi içerisinde Meclis Başkanlığı konusunda aday olduğunu ve kendilerinin bu adaylığa tam destek verdiklerini belirtti. İttifak ortağı MHP Grup Başkanvekilimiz Erkan Akçay ile beraber bu teklifi yaptıklarını ifade etti.

Bu dönemin "Türkiye Yüzyılı'na yakışır" bir dönem olacağını dile getiren Abdullah Güler, diğer muhalefet partileriyle birlikte toplumun arzu ve beklentilerini karşılayacak nitelikli kanunların çıkarılması için büyük bir çaba göstereceklerini ifade etti. "Numan Kurtulmuş'un bu konuda öncü olacağını ve başarılı sonuçlar alacağımızı düşünüyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!