28. Yasama Dönemi Başlıyor: Milletvekilleri Yemin Etmeye Hazırlanıyor
TBMM'de 28. yasama dönemi bugün başlaması bekleniyor. İlk oturumu MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yöneteceği oturumda, milletvekilleri sırayla yemin edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yemin törenini kendisine ayrılan locadan takip edecek ve yarın yemin edecektir.

TBMM'nin Çağrısız Toplantısı Bugün Saat 14.00'te

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) milletvekili genel seçimi kesin sonuçlarını ilanının ardından TBMM Genel Kurulu, Meclis İçtüzüğü'ne göre bugün saat 14.00'te toplanacak. Toplantı, en yaşlı üye sıfatıyla MHP Genel Başkanı ve Osmaniye Milletvekili Devlet Bahçeli tarafından yönetilecek.

Milletvekilleri Yemin Etmeye Hazırlanıyor

TBMM Genel Kurulu'nda ilk olarak Geçici Meclis Başkanı Devlet Bahçeli yemin edecek. Bahçeli'nin ardından illerin alfabetik sıralamasına göre milletvekilleri kürsüden yemin edecek. Yemin töreninin gece yarısına kadar sürmesi bekleniyor.

Erdoğan, Meclis'in Açılışını Takip Edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Meclis'in açılışına katılıp yemin törenini kendisine ayrılan locadan takip edecek. Erdoğan'ın yemin töreni ise yarın gerçekleşecek.

Yemin Etmeyen Vekiller, Milletvekili Haklarından Yararlanamayacak

Ant içme töreninde bulunmayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimin başında yemin edebilecek. Ancak, yemin etmekten kaçınan milletvekilleri, milletvekili sıfatından doğan hakları kullanamayacak. Bu süreçte Meclis'teki milletvekillerinin kayıt işlemleri de devam edecek.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!