"Burçların Gizemli Dünyası: 12 Astrolojik İşaretin Kişilik Özellikleri ve Etkileşimleri"
Astroloji dünyasına dalıp, güneşin doğum anımızdaki konumunu temsil eden 12 burcun gizemli ve etkileyici özelliklerini keşfetmeye hazır mısınız? İşte burçların tarihleri ve genel yorumları ile başlayan bu rehberde, her bir burcun kişilik özelliklerini ve etkileşimlerini mercek altına alıyoruz.

KOÇ BURCU (21 MART – 19 NİSAN)

Zodyak'ın ilk burcu olan ve öncü niteliklere sahip Koç, ruhun hayata başlangıcı olarak kabul edilir. İnsanın yaşama adım atması, hayata gözlerini açması ve yaşamını sürdürmesi ile bağlantılıdır. Koç, her zaman başlangıçları, doğumları, ilklere dair olanları ve öncüleri temsil eder.

Koç burcundaki insanlar, bağımsız hareket etmeye meyillidir ve onları kontrol etmek zordur. Toplum içinde "Ben de buradayım" diyen bir tavırları bulunur. Koçlar doğrudan ve samimidirler, formalitelere ilgi duymazlar. Sabırsız ve çocuksu yapıları nedeniyle sınırları aşma eğilimindedirler ve kurallara uymak istemezler.

Koç etkisi altında doğan kişiler, yaşamayı seven, coşkulu ve girişimci bir yapıya sahiptir. Yeni şeyler öğrenme konusunda çok hevesli ve yaratıcı bir merakları vardır. İlgilendikleri konularda üretken olmalarının yanı sıra, yaptıklarının başkaları tarafından onaylanması da önemlidir.

Heyecanlı yapılarından dolayı hızlı hareket eden ve pratik insanlardır. Zor koşullara bile dayanabilen savaşçı niteliklere sahiptirler. İsteklerini elde edemeyen ya da yanlış anlaşılan Koçlar kolayca öfkelenirler, fakat öfkeleri hızlı geçer. Kin tutmazlar ve hatalarını anladıklarında kalplerini kazanmak için her şeyi göze alabilirler.

Koç burcunu yöneten Mars gezegeni, enerji bedenimizdeki 1. çakra olan Muladhara'yı da yönetir. Bu nedenle Koç burcu zaman zaman safça korkusuz ve çocuksu olabilirler. Kök çakramız, hayatla ve dünyayla olan bağlarımızı yönettiği için Koç burcundaki insanlar yaşama çok bağlıdır ve yeni deneyimler yaşamaya adeta muhtaçtırlar.

Yönetici Gezegeni: Mars

Grup: Öncü

Element: Ateş

Renk: Kırmızı

Pozitif özellikleri: Cesaret, içtenlik, enerji, özgürlük tutkusu, spontanlık, macera arayışı, girişimcilik, başkalarını motive eden kişilik, çocuksu heyecan

Zayıf ve olumsuz yanları: Acelecilik, egoizm, anında tatmin isteği ve hızlı tepkiler.

BOĞA BURCU (20 NİSAN – 20 MAYIS)

Boğa, ilişkilerinde güvenliği ve sağlamlığı önemser. Uzun vadeli düşünür ve sadakate değer verir. Sükunet ve huzur verici bir yapıya sahiptir. Ancak, aynı zamanda sahiplenici olup, güvensiz hissettiğinde yoğun kıskançlık sergileyebilir. Kararlı ve yapıcı olması, ilişkilerinde uzun vadeli ve kazançlı sonuçlar elde etmesine yardımcı olur.

Boğa, kararlı ve güven verici bir yapıya sahiptir. Estetik zevkleri, barış ve uyuma önem vermesi en iyi özelliklerindendir. Fiziksel açıdan güçlüdür ve verimli, ortak çalışmalarda yaratıcıdır.

Ancak, Boğa'nın inatçılığı ve akılsız direnişi zayıf yönlerindendir. Bu durum, kıskançlık söz konusu olduğunda ilişkilerde tıkanıklığa yol açabilir. Yeterince yaratıcı ve esnek düşünemeyebilir. Daha fazla esneklik ve hayal gücüne ihtiyacı vardır. Sabit yapıları nedeniyle kendini geliştirmekte zorlanabilir.

Venüs'ün yönettiği Boğa burcu, dişil ve manyetik çekiciliğe sahip bir burçtur. Açık ve net tavırları vardır, gereksiz sözlere ve karmaşıklıklara başvurmazlar. Boğalar, uzun vadeli ilişkileri tercih ederler.

Yemek yemeyi, içmeyi, alışverişi ve hayatın tüm zevklerini çok severler. Sadakat duyguları gelişmiştir ve bu nedenle dostlukları uzun yıllar devam eder. Dostlarının sorunlarını dinler ve yardımcı olmaya çalışırlar. Gelişmiş sahiplenme içgüdüleri nedeniyle, kişilere veya maddelere kolayca bağımlılık geliştirebilirler.

Yönetici Gezegeni: Venüs

Grup: Sabit

Element: Toprak

Renk: Yeşil, Toprak renkleri

Pozitif özellikleri: Arkadaş canlısı, yüksek dayanıklılık, iradeli, gelişmiş estetik zevk, güçlü sezgiler, sabırlı

Olumsuz ve zayıf yanları: İnatçı, zevk düşkünü, tembel, açgözlü, esnekliği eksik, aşırı sahiplenicilik

Enerji Merkezi: Kalp Çakra

İKİZLER BURCU (21 MAYIS – 20 HAZİRAN)

İkizler burçları, çok yönlü ve renkli bir kişiliğe sahiptir. Öğrenme onlar için hayati bir öneme sahiptir. Durağanlık onlara göre değildir ve kolayca sıkılabilirler. 

Hızlı düşünür ve hızlı hareket ederler. Hemen her konuda bilgi edinmeyi severler. Bir konuda bilgileri az olsa bile, bilgi sunma becerileri sayesinde çok bilgili görünebilirler. Konuşma ve kelime kullanımında ustalıklarıyla etkileyici konuşmacılardır. İkna yetenekleri ve esprili yapılarıyla çevrelerini etkilerler. 

Hazırcevap ve muzip olmalarıyla eğlenceli kişilikleri ön plana çıkar. Ancak kendi çıkarlarını düşünerek ilkesiz davranabilir ve olayları çarpıtabilirler. Bu nedenle dengesiz davranışlar sergileyebilirler. Kolayca karar değiştirebilir ve hatta yalan söyleyebilirler. 

Aynı anda pek çok konuyla ilgilenebilirler ve araştırmacıdırlar. Nezaketli tutum ve davranışlarıyla kolayca sevilirler. Zor zamanlarda bile çözüm üreten ve yaratıcı kişilerdir. Duygularını sözlerle ifade etmek ve duyguları aklın süzgecinden geçirmek İkizler için oldukça doğaldır. 

Bu yüzden, İkizler sıklıkla yüzeysellikle ve duygusal yönden zayıf olmakla suçlanabilirler. İkizler burcunun yönetici gezegeni olan Merkür, enerjisel bedenimizde 2. çakra olan Svadistan çakrayı yönetir. Bu çakra, bilgiyi, kolay öğrenmeyi ve yaratıcılığı destekler. İkizler burçları, bilgi edinme, özümseme ve her durumda yaratıcı düşünme konularında yeteneklidir. 

Ancak fazla düşünmek bu çakra üzerinde yorgunluğa neden olabilir ve doğal yaratıcılık zorlanmaya dönüşerek etkinliğini kaybedebilir.

Yönetici Gezegeni: Merkür

Grubu: Değişken

Elementi: Hava

Rengi: Sarı

Enerji Merkezi: 2. Çakra Svadistan

Pozitif özellikleri: Entellektüel, mantıklı, hızlı kavrayan, yazma ve iletişim yetenekli, konuşkan, eğlenceli, bilgi dolu

Olumsuz ve zayıf yanları: Değişken, kararsız, ikiyüzlü, yüzeysel, dikkati kolay dağılan, duygusal açıdan eksik, dedikoducu, eleştirici

YENGEÇ BURCU (21 HAZİRAN – 22 TEMMUZ)

Yengeç burçları, çocuksu bir masumiyetle dolu, duygusal olarak besleyici ve destekleyici bir yapıya sahiptir. Duygularıyla hareket eder ve sevdiklerini korur, onlara kalbinde özel bir yer açar. Son derece koruyucu bir yapıya sahiptirler.

Duygusal durumları sürekli değişim içinde olduğu için kolayca depresif haller yaşayabilir, olumsuz duygulardan kurtulmak ve güven inşa etmek zaman alabilir.

Dışarıya sert bir görünüm sergileyebilirler, ancak hassas ve koruyucu bir doğaları vardır. Son derece yumuşak ve iyi kalplidirler. Fakat kırılgan doğalarını korumak adına, burçlarının simgesi gibi kabuklarına çekilebilirler. Anlaşılması zor ve karmaşık insanlardır. Zor durumlarda bazen çok güçlü ve cesur, bazen de çocuksu, zayıf ve savunmasız olabilirler. Dengede kalmaları için onlara mutlu bir yuva ve güvenlik ortamı gereklidir.

Sorumluluk duyguları gelişmiş, sağduyulu ve sabırlıdırlar. Tartışma ve anlaşmazlıklardan hoşlanmazlar.

Yengeçler kolayca huysuzlaşabilir ve ruh halleri, bulundukları ortama ve yanlarında olan insanlara göre hızla değişebilir. Aslında göründüklerinden çok daha derin kişiliklere sahiptirler.

Yengeç burcu, Ay'ın etkisi altındadır. Ay, 7. çakramız olan Sahasrara'yı yönetir ve duygusal yanımızı etkiler. Bizi geçmişe götürerek melankoli duygusu yaratır. Yengeçler, bu olumsuz ruh hallerine sıkça kapılabilirler. Sahasrara çakra, evrensel enerji ve İlahi Güç ile bağlantıyı sağlayan son merkezdir. Duyarlı Yengeç, duygularına karşı objektif kalmayı başarabilirse, gerçek potansiyelini en güçlü şekilde kullanabilir. 

Yönetici Gezegeni: Ay

Grup: Öncü

Elementi: Su

Renk: Gümüş rengi, gri

Pozitif özellikleri: Empatik, güçlü annelik duygusu, koruyucu, fedakâr ve başkalarının ihtiyaçlarına duyarlı, yüksek sezgi yeteneği

Olumsuz ve zayıf yanları: Aşırı duygusal, alıngan, değişken ve endişeli, huzursuz

ASLAN BURCU (23 TEMMUZ – 22 AĞUSTOS)

Aslan burçları, büyük yürekli ve öne çıkan kişilikleri ile diğer burçlardan ayrılırlar. Liderlik etmeyi ve dikkat merkezinde olmayı severler. Aynı zamanda, neşeli ve hayat dolu bir karaktere sahiptirler ve bunu çevrelerine yansıtırlar.

Başkalarına ilham veren, etkileyici, iyimser, neşeli, enerjik ve güneş gibi çevresine ışık saçan sıcak kişiliklere sahiptirler. Mücadele ederken her zaman dürüst ve cesur davranır, kurnazlığa başvurmazlar. Bağışlayıcı olmalarına rağmen, bazen aşırı gururlarının etkisi altında kalabilirler.

Lükse ve gösterişe düşkündürler. Aşırı gururları, bazen kendilerini gerçekte olduklarından daha üstün görmelerine yol açabilir.

Bununla birlikte, affedici yönleri de vardır. Zor durumda olan veya yardıma ihtiyaç duyan kişilere karşı iyi davranırlar. Cömert ve eli açıktırlar.

Aslan burcunu yöneten Güneş, süptil bedenimizdeki 6. çakra olan, alnımızda bulunan Agnya çakrasını da yönetir. Bu çakranın niteliği, içimizdeki affetme, yüce gönüllülük ve hoşgörüyü sağlamasıdır. Ancak, kibir, gurur ve kendine hayranlık bu çakrayı kolayca tıkayabilir. Aslan burçları, düşüncelerindeki negatif duygulardan kaçınarak doğuştan sahip oldukları bu değerli nitelikleri ve karizmalarını insanlığın yararına kullanabilirler.

Yönetici Gezegeni: Güneş

Grup: Sabit

Element: Ateş

Renk: Altın sarısı

Pozitif özellikler: Yüce gönüllü, vizyon sahibi, cömert, özgüvenli, ilham verici, sanatsal.

Negatif ve zayıf yönler: Egoist, hoşgörüsüz, kibirli

Enerji Merkezi: 6. çakra, Agnya

BAŞAK BURCU (23 AĞUSTOS – 22 EYLÜL)

Başak burçları çalışkan, düzenli ve pratik insanlardır. Düzen, sistem ve organizasyon onlar için çok önemlidir. Organizasyon konusunda oldukça başarılılardır. Ayrıntılara önem verirler.

Mükemmeliyetçi bir yapıları vardır ve bu nedenle bazen çevrelerine karşı aşırı eleştirici davranabilirler.

Sağlığa önem verirler. Sadece fiziksel değil, zihinsel ve ruhsal yönden de sağlıklı olmak isterler. Birçok Başak burcu, doğal ilaçlara, sebzelere ve bitkisel tedavilere ilgi gösterir.

Araştırmacı ve öğrenmeye açık bir yapıları vardır. Genellikle somut ve güvenilir sonuçlara güvenirler. Sorgulayıcı ve incelemeci oldukları için, bu tutumları bazen tutuculuğa dönüşerek önlerinde bir engel oluşturabilir. Temizliğe ve hijyene önem verirler.

Zekaları ve mizah anlayışları sayesinde oldukça eğlenceli kişilerdir. İnsanlarla zekaları sayesinde iyi anlaşırlar. Başkalarına hizmet etmeyi severler ve toplum yararına çalışmalar yapmaya yatkındırlar. İyi işleyen bir organizasyonda çalışmayı, öne çıkmaktan daha çok tercih ederler.

Merkür, Başak burcunu yönetirken aynı zamanda 2. çakramız olan Svadistan çakrasını da yönetir. Bu çakra bize saf dikkat, saf bilgi ve saf yaratıcılık sağlar. Başak burçları, saf bilgi arayışında bazen fazla ayrıntılara takılarak kendilerini engelleyebilirler.

Grup: Değişken 

Element: Toprak 

Renk: Mavi, Yeşil tonları

Pozitif özellikler: Cesur, samimi, enerjik, özgürlük düşkünü, spontan, maceraperest, girişken, başkalarına heyecan veren kişilik, çocuksu coşku

Negatif ve zayıf yönler: Aceleci, egoist, hızlı sonuç beklentisi ve ani tepkiler

Enerji Merkezi: 2. çakra, Svadistan

TERAZİ BURCU (23 EYLÜL – 22 EKİM)

Terazi burcu, denge ve adaleti temsil eder. Teraziler, çevrelerinde uyumlu ve barışçıl bir atmosfer yaratmada beceriklidirler. İlişkilerinde olumlu sonuçlar elde edebileceklerine inanırlar. Adalet duyguları oldukça güçlüdür ve haksızlıklara karşı hızlı tepkiler gösterebilirler. Bu burçtan birçok sosyal aktivist ve hukukçu çıkmıştır.

Teraziler, çevrelerinde güzellik yaratma yeteneğine sahiptirler. Sanat ve estetik, hayatlarında önemli bir yer tutar. Adeta dokundukları her şeye zarif bir güzellik ve uyum katarlar. Dekorasyonda yeteneklidirler.

Terazi burcu, başkalarını önemseyen ve onlara odaklanabilen bir burçtur. İşbirliği ve ortaklıklara her zaman açıktırlar. İdeal eşler ve iş ortaklarıdırlar. Yalnızlık onlar için uygun değildir.

Teraziler, iyi kalpli ve güvenilir insanlardır. Barışçıl, dengeli ve adil bir dünya ararlar. Başkalarının görüşlerini dinlerken aynı zamanda araştırmacı ve entelektüel kişilerdir. Psikoloji, felsefe ve ruh bilimi ilgi alanlarıdır.

Kararsızlık ve sürekli denge arayışı, zayıf yönlerini oluşturur. Başkalarının düşüncelerinden kolayca etkilenebilirler. Ancak, Terazi bir hava grubu burcu olduğu için, derin duygulara kendilerini fazla kaptırmadan objektif kalabilirler.

Terazi burcunu yöneten Venüs, aynı zamanda kalp çakramızı da yönetir. Kalp çakra, en yüce sevgi duygularının merkezidir.

Yönetici Gezegeni: Venüs

Grup: Öncü

Element: Hava

Renk: Pastel renkler

Pozitif özellikler: Cesur, samimi, enerjik, özgürlük düşkünü, spontan, maceraperest, girişken, başkalarına heyecan veren kişilik, çocuksu coşku

Negatif ve zayıf yönler: Aceleci, egoist, hızlı sonuç beklentisi ve ani tepkiler

Enerji Merkezi: Kalp çakra

AKREP BURCU (23 EKİM – 21 KASIM)

Akrep burcu, zor anlaşılan ve aşırı uçları deneyimleyebilen karmaşık bir burçtur. Akrep insanları, fiziksel ve içsel güce sahiptirler. Kişisel çekicilik, derinlik ve güç peşinde koşarlar ve sınırları zorlayan bir karaktere sahiptirler. Kendilerini her durumda yenileyebilirler ve zor koşullarda bile hedeflerine ulaşmak için kararlı bir şekilde mücadele ederler. İşlerini tek başlarına yapmayı severler ve yalnızlık onları rahatsız etmez. Sabırlı ve titiz çalışırlar ve enerjileri tükenmez gibi görünür.

Sezgileri güçlüdür ve insanlar veya olaylar hakkında hızlı ve derin kavrayışa sahiptirler. Bazen düşüncelerini patavatsız bir şekilde ifade ederek incitici olabilirler. Öfkeli olduklarında sert konuşurlar ve karşıdaki kişinin zayıf yönlerini hızla ortaya çıkarırlar. İlişkilerinde sahiplenici ve kontrolcü olabilirler. Baskıcı, egemen ve kıskanç tavırlarla hem kendi hem de çevrelerinin yaşamını zorlaştırabilirler.

Ancak Akrep insanları, kendi hakkında bilinmesini istemedikleri şeyleri gizlemekte usta gibidirler. Su elementine mensup olmalarına rağmen, duygularını saklama eğilimindedirler ve sırlarını korurlar.

Akrepler, en zor koşullardan bile kendilerini yeniden toparlama yeteneğine sahiptir. Yaşamın anlamı, ölüm ve ölümden sonraki yaşam gibi konular onların doğal ilgi alanlarıdır.

Yönetici Gezegeni: Mars ve Pluto

Grup: Sabit

Element: Su

Renk: Koyu kırmızı, bordo

Pozitif özellikleri: Dönüşüm yeteneği, derin anlayış, sezgi gücü, dayanıklılık ve kararlılık, etkileyici kişilik.

Negatif ve zayıf yanları: Kıskançlık, sahiplenme, intikamcılık, şüpheci, güç düşkünlüğü.

Enerji Merkezi: 7. çakra Sahasrara

 

YAY BURCU (22 KASIM – 21 ARALIK)

Yay burçları, coşkulu ve idealist yaşam tarzlarıyla tanınırlar. Hızlı kavrama yetenekleri sayesinde felsefi konularda başarılı olurlar. Gezmeyi, seyahati ve farklı kültürlerle tanışmayı severler. Değişken bir burç olan Yay, bazen tutarsız davranışlar sergileyebilir ve kararsızlık yaşayabilir.

Genellikle idealist olan Yay burçları, öğrenmeye, uygulamaya ve kendilerini geliştirmeye çalışırlar. Ancak, hızlıca sıkılabilir ve yeni bir yol izlemeye başlayabilirler.

Yay burçları, gerçeği, bilgiyi ve bilgeliği ararlar. Güçlü bir doğru-yanlış anlayışına sahip olup, adil, ahlaklı ve erdemli yaşamlar sürdürmeye çalışırlar. İnançları güçlüdür, ancak abartılı olma eğilimleri nedeniyle dogmatik ve fanatik olma riski de taşırlar.

Yay burçları iyi konuşmacıdırlar. Saflıklarından dolayı, bazen yanlış zamanda açık ve direk konuşarak başkalarını istemeden incitebilirler. Mizah yeteneği olan eğlenceli ve iyi arkadaşlardır. Çevrelerinde insanlara coşku ve iyimserlik aşılarlar. İlham verici ve neşelidirler. Spora karşı özel bir ilgi ve yetenekleri bulunmaktadır.

Yay burcunun yönetici gezegeni Jüpiter, süptil bedenimizdeki 3. çakramızı (Nabhi çakra) yönetir. Jüpiter, güneş sistemimizdeki en büyük gezegen olduğu gibi, enerji olarak da büyütücü ve genişletici bir etkisi bulunmaktadır. Haritamızda olumsuz etkilenmiş bir Jüpiter varsa, abartıya, açgözlülüğe ve fiziksel olarak kilo almaya yatkın olabiliriz. Nabhi çakra, içimizde tatmin ve dengeli tutumları temsil eder. Bu çakrayı dengeleyerek, içsel tatmine ulaşabilir ve abartılı olmaktan kaçınarak dengeli bir yaşam sürdürebiliriz. 

Yönetici Gezegeni: Jüpiter

Grup: Değişken

Element: Ateş

Renk: Turkuaz, mor

Olumlu özellikler: Yenilikçi, hoşgörülü, cömert, felsefi, iyimser, inançlı, özgürlük tutkunu ve coşkulu.

Zayıf ve olumsuz yanlar: Dogmatik, fanatik, patavatsız ve abartılı.Enerji Merkezi: 3. çakra (Nabhi)

OĞLAK BURCU (22 ARALIK – 19 OCAK)

Oğlak burçları, ciddiyetleri, güvenilirlikleri, sorumluluk bilinçleri ve çalışkanlıkları ile bilinirler. Güçlü bir görev duygusuna sahiptirler ve genç yaşlardan itibaren sorumluluk üstlenip çalışmaya başlayabilirler. İyi iş insanları ve yöneticiler olma potansiyeline sahiptirler.

Disiplinli olan Oğlaklar, hedeflerine ulaşmak için yılmadan çalışırlar. Rahatlamakta zorlanabilirler ve kolayca güvensizliğe, karamsarlığa kapılabilirler. Genellikle ciddi ve somurtkan olarak algılansa da, yaşlandıkça daha neşeli ve çocuksu bir yapıya bürünebilirler.

Duygularını göstermeyen ve maddi güvenliğe önem veren Oğlaklar, maddi durumları kötüleştiğinde endişelenip özgüvenlerini kaybedebilirler. İçine kapanık olmaları ve işleriyle yoğun olmaları nedeniyle, arkadaş edinmekte zorlanabilirler. Ancak, az sayıda dostlukları olsa bile bu ilişkilere ömür boyu değer verirler.

Geçmişe, anılara ve köklerine bağlıdırlar, bu durum zaman zaman tutuculuğa dönüşebilir. Gelenekçi ve muhafazakar yapıları vardır.

Oğlak, çekingen ve toprak elementinden bir burçtur. Kendinden emin olduğunda harekete geçer. Evlilik ve aile bağlarına önem verir ve aldığı sorumlulukların farkındadır. Aile kurma, koruyucu olma ve özellikle erkek Oğlaklar için ileride baba rolünü üstlenme hayatlarında önemli yer tutar.

Oğlak burcunun yönetici gezegeni olan Satürn, 5. çakramız olan Vişhudi'nin de yöneticisidir. Satürn, kişinin evrim yolunda çeşitli sınavlardan geçirerek eğiten, zayıf yanlarıyla yüzleşip güçlenmesini sağlayan 'öğretmen' niteliğinde bir gezegendir.

Grup: Öncü

Element: Toprak

Renk: Kahverengi, koyu gri

Olumlu özellikler: Dayanıklı, güvenilir, sabırlı, kararlı, düzenli

Zayıf ve olumsuz yanlar: İnatçı, kötümser, tutumlu, materyalist, statü düşkünü.

Enerji Merkezi: 5. çakra (Vişhudi)

KOVA BURCU (20 OCAK – 18 ŞUBAT)

Kova burcu insanları, insancıl, toplumsal konularla ilgilenen ve aynı zamanda yenilikçi ve idealist kişilerdir. Akılcı oldukları için sadece hayal kurmakla kalmaz, ideallerini gerçeğe dönüştürmek için organizasyonların içinde olmayı tercih ederler. Topluma ait her şeyi severler ve yenilik ile değişikliği desteklerler. Dünyanın daha iyi bir yer olması için çalışırlar.

Hem bireysel hem de toplu özgürlüklere büyük değer verirler. Ancak Kova sabit bir burç olduğu için, modernizmi savunmalarına rağmen, kendi görüşlerini kolay değiştirmeyen inatçı ve sabit fikirli davranışlar sergileyebilirler.

Görüşleri genellikle çağının ötesinde ve sezgiseldir. Hayata bilim adamı gibi yaklaşmayı ve objektif bakmayı severler. Bu nedenle, Kova burcu insanlarına yakınlaşmak kolay değildir. Her şeye rağmen insanlarla aralarında mesafe koymayı tercih ederler.

Hayata geniş bir açıdan bakan, akılcı bir yaklaşım sergilerler. Kova'nın arkadaşlığı güçlüdür ve ilkel davranışlarıyla, size destek için yanınızda olacaklardır. Ancak bir hava grubu burcu olduğu için, Kova duygusal değildir.

Orijinal fikirler genellikle Kova burcu insanlarından çıkar. Çocuk yaştan itibaren yaratıcı, farklı ve zaman zaman asi olabilirler.

Kova burcunu etkileyen iki gezegen vardır: Satürn ve Uranüs. Kova burcu insanlarında Satürn'ün sorumluluk bilinci ve Uranüs'ün yenilikçilik özelliği görülür. Bu gezegenlerin yönettiği 5. çakra, Vişhuddi, içimizde topluluk bilinci, insan sevgisi ve insancıl duyguları harekete geçirir. İyi çalışan bir Vişhuddi çakra sayesinde, sadece bireysel iyiliğimizi değil, tüm insanların iyiliğini düşünür ve gözetiriz.

Yönetici Gezegenler: Satürn ve Uranüs

Grup: Sabit

Element: Hava

Renk: Turkuaz

Pozitif Özellikler: İnsancıl, ileri görüşlü, yenilikçi, objektif, akılcı, bilimsel ve sosyalleşmekte yetenekli.

Negatif ve Zayıf Yönleri: Geleneklere karşı çıkan, farklı olmaya çalışan, huzursuz ve asi.

Enerji Merkezi: 5. Çakra Vişhuddi

BALIK BURCU (19 ŞUBAT – 20 MART)

Balık burcu insanları, son derece merhametli, uysal ve vicdanlıdırlar. Dış etkenlere karşı hassas olan bu kişiler, kolayca etkilenir ve incinebilirler. Güçlü hayal güçleri nedeniyle, sıklıkla hayal dünyalarına sığınırlar ve bu da gerçeklerden kaçma eğilimi gösterirler.

Sevimli ve özverili yapılarıyla bilinirler. İyi kalpli ve merhametli oldukları için, sık sık zor durumda olan ve yardıma muhtaç kişilere destek olurlar.

Balık burcu, hassas, sezgileri gelişmiş ve başkalarının duygularına karşı empati yeteneği yüksek bir burçtur. Dış görünüşleri ve davranışları ile adeta bu dünyadan değilmiş gibi bir izlenim verirler. Mücadeleci olmayan kişilikleri ile tartışmalardan uzak durmayı tercih ederler. Affedici ve huzura önem veren kişilerdir. Yavaş ve acele etmeyen tavırları, çoğu zaman uyuşukluk olarak nitelendirilir.

Mizah anlayışı olan, sevilen dostlardır. Bazen neşeli tavırlarıyla çevrelerine pozitif enerji aşılarlar, bazen de kabuklarına çekilirler.

Özgüven eksikliği, bu burcun özelliklerindendir.

Kendi kendine acıyan, eyleme geçmekten korkan, zayıf iradeli ve gerçeklerle yüzleşmemek için zararlı alışkanlıklara yönelen Balık burcu insanları da bulunmaktadır. Değişken gruba mensup oldukları için, sıkça kararsızlık yaşayabilirler. Bu durum, sürekli arayış içinde olmalarına, kendilerinden ve ne istediklerinden emin olmamalarına ve hayal kırıklıkları yaşamalarına yol açabilir.

Balık burcu, son derece sanatsal ve yaratıcı özelliklere sahiptir. Bu burçtan doğan kişilerin bir veya birkaç sanat dalıyla ilgilendiklerini sıkça görebiliriz.

Yönetici Gezegenler: Jüpiter ve Neptün

Grup: Değişken

Element: Su

Renk: Deniz Yeşili

Pozitif Özellikler: Duyarlı, merhametli, hayal gücü zengini, sanatsal ilham ve yaratıcılığa sahip, iyi kalpli, güçlü inançlara sahip.

Negatif ve Zayıf Yönleri: İradesiz, kararsız, özgüveni düşük, aşırı hayalperest, gerçeklerden kaçan ve kendine acıyan.

Enerji Merkezleri: 3. Çakra Nabhi ve 6. Çakra Agnya

 

ÇIKTI MI?, Türkiye'nin güncel olaylar ve bilgilerle ilgilenen herkesin tek durak noktasıdır. 2016 yılında kurulan sitemiz, günlük yaşantınızı etkileyen önemli olaylar ve gelişmeler hakkında en güncel ve doğru bilgilere ulaşmanızı amaçlamaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!