İtalya'nın Eski Başbakanlarından Silvio Berlusconi Hayatını Kaybetti..
Ünlü iş insanı ve uzun yıllar İtalya'nın başbakanlığını yapan Silvio Berlusconi yaşamını yitirdi. Berlusconi, bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ediyordu ve ülkenin en büyük medya imparatorluklarından birini inşa ettikten sonra siyasete atılmıştı.

Berlusconi'nin Etkili Siyasi Kariyeri

Berlusconi, 1994 yılından 2011 yılına kadar İtalyan siyasetine yön vermiş ve dört hükümeti yönetmiştir. Hakkında çıkan yolsuzluk ve seks skandallarına rağmen siyaset yaşantısını sürdüren Berlusconi 86 yaşında hayatını kaybetti.

Son Dönemdeki Sağlık Durumu ve Siyasi Yaşantısı

Berlusconi'ye kanser tanısı konulmuş ve Nisan ayında akciğer enfeksiyonu sebebiyle hastaneye kaldırılmıştı. Kurucusu olduğu merkez sağ partisi Forza İtalia'nın başında olan Berlusconi, Eylül ayında yapılan seçimlerde Başbakan Giorgia Meloni'nin koalisyon hükümetinde yer bulmuştu. Ayrıca İtalyan senatosunda da görev yapıyordu.

Spor ve Skandallarla Dolu Hayatı

Berlusconi ayrıca İtalyan futbol kulübü AC Milan'ın sahibiydi ve 2005 Şampiyonlar Ligi finalinde takımını desteklemek üzere İstanbul'a gelmişti.

Ancak, Berlusconi'nin "bunga bunga" olarak anılan seks skandalları onun hayatının önemli bir parçası oldu ve birçok kez gündeme geldi.

Türkiye ile Yakın İlişkileri

Silvio Berlusconi, başbakanlık döneminde sık sık Türkiye'ye gelmiş ve yoğun görüşme trafiği içerisinde olmuştu.

Berlusconi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı "En yakın dostum" olarak tanımlıyordu ve Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın 2003'te İstanbul'da kıyılan nikâhında şahitlik yapmıştı.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!