Ceviz Suyu Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?
Ceviz suyu kendisi kadar çok etkili olan bir içecek olacaktır.
Ceviz suyunu evde kendimizde yapabiliriz. Ceviz suyu özellikle idrar yolu enfeksiyonları ve idrar yollarında oluşan mantarların yok edilmesinde kullanılıyor.
Ceviz suyu sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde herkes için çok etkilidir. Bakteri ve mantarların izole edilmesinde yardımcıdır. Her şeyden önemlisi ise anti kanser etkisi tekil eder.
Bu nedenle cevizin faydaları saymakla bitmez.

Ceviz Suyu Faydaları

 • Ceviz suyu karaciğer ve mesanedeki bakteri ve mayaların atılmasında etkilidir.
 • Ceviz suyu idrar yolu enfeksiyonlarının yok edilmesinde yardımcıdır.
 • Ceviz suyu böbreklerde taş gelişimini engeller.
 • Ceviz suyu düşük aktiviteli olan gençlerin kemik yapılarının güçlenmesinde yardımcıdır.
 • Ceviz suyundan elde edilen vücut jelleri ve vücut sabunları sizlerin hoş kokmasına ve kimyasallara maruz kalmanıza engel olur.
 • Ceviz suyu 2 gün boyunca suda bekletildiği takdirde tüm vitaminini suya bırakır bu sayede her sabah düzenli olarak içilir.
 • Ceviz suyu çocukların kemik gelişimleri için idealdir.
 • Ceviz suyu anti kanser etkisi gösteren bir içecek olacaktır.
 • Ceviz suyu saçların diplerinin yaralarının yok edilmesinde kullanılır.
 • Ceviz suyu daha parlak ve güçlü saçlara sahip olmanıza yardımcıdır.
 • Ceviz suyu banyosu yaparak enerji dolabilirsiniz.

Ceviz kabuğu suyu birçok cilt hastalıkları tedavisinde kullanılıyor. Herhangi bir kaza sonrasında deride dikiş izi kalan kişilerin kullandıkları bir içecektir.

Birçok aktarda doğal içecek etkisi olan bir kür olarak bulabiliriz. Eskilerden beri günümüze gelen ceviz kabuğu suyu faydaları ve olumlu etkilerini halen yaşıyoruz. Ceviz kabukları suda bekletildiği zaman uzun süre vitamini suya entegre edecektir.

Dolayısıyla uzun süre suda bekleyen bu kabukları süzüp yaralarınıza ve egzama oluşan yerlerinize sürerseniz, derinin yenilendiğini göreceksiniz. Ayrıca ceviz suyunun saça faydaları nelerdir diye merak eden kadınlarda ilgili yazımız sayesinde etkili cevaplar almış olacaktır.

Yediden yetmişe herkes için etkili olan ceviz suyu doğal maden suyu ile birlikte tüketilirse mide hazımsızlığını ortadan kaldıracaktır.

Özellikle yaşı fazla olan insanların mide ve bağırsakların daha hızlı çalışmasına yardımcı olan cevizi suda bekletme taktiklerini uygulamaları gerekir.

Ayrıca cevizi suda bekletip içmenin faydaları arasında kalp damar problemleri de yok olmaktadır. Yani evde eğer sizler cevizi su da bekletirseniz kalp damar hastalıklarından dolayı oluşan problemlere karşı olumsu sonuçlar alabilirsiniz. Cevizi suda bekletirseniz kolesterolü düşürebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar sonucu bağışıklık sistemindeki bozuklukların yok edilmesinde tercih edilen ceviz suyu yüz içinde sivilce tedavisinde kullanılmaya uygun görüldü.

Ceviz Suyu Nasıl Yapılır?

Cevizin içi olduğu kadar aslında kabuklarında da birçok propolis etkisi olan kanserli hücreleri durdurucu etkisi vardır.

Özellikle beyin gelişimine çok etki eden ve beynin gelişim direncini güçlendiren bu suyu içmek sizlere kısa sürede olumlu etkiler yansıtacaktır.

Ceviz suyu yapımı kolaydır. Bir miktar cevizi limon ve su ile birleştirdiğiniz zaman ceviz içindeki vitamini su içine atacaktır.

Ceviz suyu direnci güçlendiren içecek olmasından dolayı gün içerisinde vücuda tokluk hissi verir. Kişilerin tokluk gücünün hızlanmasında yardımcı olan bir içecek olmasından dolayı aslında zayıflatır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!