Sosyal Medya Platformu X, Türkiye'de Temsilcilik Açtı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, sosyal medya platformu X'in Türkiye'de temsilcilik açmasına yönelik açıklamalarda bulundu. Bakan Uraloğlu, "Nisan ayının sonuna doğru İstanbul'da bir şirket kurdular ve resmi muhatabımız haline geldiler. Hem Türkiye'de vergi ödeme noktasında hem de doğrudan yaptırımlar uygulama noktasında ciddi bir kazanım elde etmiş olduk," dedi.

May 23, 2024 - 13:11
 0  2
Sosyal Medya Platformu X, Türkiye'de Temsilcilik Açtı

Ulaştırma Bakanı Uraloğlu'ndan Açıklama

Leipzig'de Uluslararası Ulaştırma Forumu'nda Duyuruldu

Almanya'nın Leipzig kentinde devam eden Uluslararası Ulaştırma Forumu'nda (ITF) Türkiye'yi temsil eden Bakan Uraloğlu, X sosyal medya platformunun Türkiye'de temsilcilik açmasına dair açıklamalarda bulundu. Uraloğlu, sosyal medya platformlarının ülkemizde temsilcilik açmasının, milli çıkarların korunması açısından önemli olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin Çıkarlarını Korumak İçin Atılan Adımlar

Bakan Uraloğlu, sosyal medya platformlarında yapılan bilgi paylaşımlarının ülkemizin çıkarlarını koruma noktasında önemli olduğunu belirtti. "Ülkemizin kurallarını uygulama ve milli çıkarlarımızı koruma noktasında gayretimiz var. Bütün bu platformların ülkemizde mutlaka temsilci veya temsilcilikler bulundurmasını istiyoruz," diye konuştu.

Reklam Yasakları ve Uyarılar

Uraloğlu, X platformu dışında diğer sosyal medya platformlarının Türkiye'de temsilcilikler açtığını hatırlatarak, X ile sürekli görüştüklerini söyledi. "X'i çok kez uyardık. Belli dönemde reklam yasakları koyduk ve Twitter'ı gerek şifahi görüşmelerde gerekse yazılı olarak daha üst perdeden uyardık," ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve İletişim Başkanlığı ile İşbirliği

Bakan Uraloğlu, konunun Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde de gündeme geldiğini ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ile yakın çalıştıklarını belirtti. Reklam yasaklarının ardından bant daraltma uygulamasının başlayacağını bildirdiklerini ifade eden Uraloğlu, "Twitter'ın konunun hassasiyetini anladığını düşünüyoruz ki nisan ayının sonuna doğru İstanbul'da bir şirket kurdular," dedi.

Temsilciliğin Kazanımları

Sonuç olarak, X'in Türkiye'de temsilcilik açmasının vergi ödeme ve doğrudan yaptırımlar uygulama noktasında önemli bir kazanım olduğunu belirten Bakan Uraloğlu, "Sabrederek doğru metotla sonuca ulaştık," ifadelerini kullandı.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow