DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN KİMSENİN BAHSETMEDİĞİ 8 DEVASA ANIT
Dünyanın dört bir yanındaki az bilinen devasa anıtları keşfeden fotoğrafçı Fabrice Fouillet'in ilginç çalışması, gizli kalmış bu heykellerin büyüleyici hikayelerini gün yüzüne çıkarıyor.

Dünyanın Az Bilinen Harikaları

"Bu insanlar kimdi? Ve neden kendilerini taşta anıtlaştırma ihtiyacı hissettiler?" Fabrice Fouillet, devasa bir anıtın önünde dururken kendi kendine sordu. Ve bu merak, işte bu seriyi başlattı. 

Fouillet, anıt avı serisine olan mimari sevgisini aktarıyor. Garip ve alışılmadık manzaralar arıyor, hepsi devasa heykellerle dolu ve çoğu zaman çevredeki şehirle çatışıyor gibi görünüyor. Bazı heykeller tanıdık görünse de, çoğu bizim için tamamen yeni.

Bu eserlerin birçoğu, Fouillet'in "statüomanya" olarak adlandırdığı bir dönemde inşa edilmiştir. 1990'larda birkaç devasa istasyonun inşa edildiği bu zaman dilimiydi. Çoğu Asya'daki dev Budalar'dı, ancak burada görebileceğiniz gibi, "statüomanya" insanları her yerde büyük heykeller inşa etmeye motive ediyor.

Świebodzin, Polonya'nın Rio de Janeiro, Brezilya'daki gibi devasa bir İsa heykeline sahip olduğunu kim bilebilirdi? Biz kesinlikle bilmiyorduk. Ve belki de Brezilya'nın İsa'sı hala bilmiyor, o yüzden aramızda kalsın.

Muhtemelen yeryüzünde tek dev İsa olduğunu düşünmesi daha iyi.

1- Anavatan Çağrısı: Volgograd, Rusya

2-Guan Yu Heykeli: Yuncheng, Çin

3-Kral İsa: Świebodzin, Polonya

4-Afrika Rönesans Anıtı: Dakar, Senegal

5-Mesih Kutsaması: Manado, Endonezya

6-Anavatan: Kiev, Ukrayna

7-Dai Kannon: Sendai, Japonya

8-Mao Zedong: Çangşa, Çin

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!