Egzamaya Ne İyi Gelir?
Egzama, vücudun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkabilen bir cilt rahatsızlığıdır.
Bu nedenle, tedavi sürecinde kullanılan doğal maddeler, bitkiler veya uygulanan yöntemler de egzamanın ortaya çıktığı bölgeye göre değişiklik gösterebilir.
Şimdi vücut bölümlerine göre egzama tedavisinde kullanılabilecek malzemeler ve uygulama yöntemlerini ele alalım…

Yüzdeki Egzamaya Ne İyi Gelir

Yüz bölgesinde meydana gelen egzama hastalığı için doğal yöntemler denenebilir. Doğal karışımlar ile yüz bölgesindeki egzamaya karşı önlem almak için şu yöntemleri ve karışımları deneyebilirsiniz.

Bir tatlı kaşığı zerdeçal tozu ile bir çay kaşığı neem yaprağını karıştırıp homojen kıvam almasını sağlayın. Daha sonra karışımı sorunlu bölgeye uygulayın.

Bir diğer yöntem olarak ise taze sıkılmış havuç, kavun ve diğer meyve sularını tüketmeyi deneyebilirsiniz.

Yüzdeki egzama için su ile ezikmiş badem yapraklarını karıştırın. Karışımı egzama bulunan bölgeye sürün. Zamanla daha pürüzsüz ve yumuşak bir cildiniz olacaktır.

Eldeki Egzamaya Ne İyi Gelir?

Ellerdeki egzama hastalığı için yüz için kullanılan doğal yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunun yanında;

  • Bulaşık yıkarken mutlaka uzun bir bulaşık fırçası kullanmaya dikkat edin,
  • Ellerinizi aşırı sıcak ya da soğuk su ile temas ettirmemeye çalışın,
  • Ellerinizi çok fazla ıslatmayın ve gün içinde kuru kalmasına özen gösterin,
  • Öğünlerinizde ya da ara öğünlerde mutlaka taze ve meyve tüketin,
  • Ellerinizi yıkarken sert sabunlar kullanmayın. Katı sabun yerine anti bakteriyel sıvı sabunları kullanabilirsiniz.

Bu maddelere dikkat ederek el bölgesinde egzamayı biraz önleyebilirsiniz

Saçtaki Egzamaya Ne İyi Gelir?

Saçtaki egzama için en etkili madde doğal elma sirkesidir. Elma sirkesini 2-3 damla şeklinde saçların durulanma suyunda kullanabilirsiniz.

Bu durulama sırasında saç derisine elma sirkeli suyun işlemesi için masaj yapabilirsiniz. Bunun yanında bal da saç egzaması için tedavi edici niteliktedir.

Bu uygulama içinse yüzde 90 bal yüzde 10 su şeklinde karışım ile saçlarınızın derisine masaj yapın. 2-3 dakika bekleyip ılık su ile durulama yapın. Bu uygulamayı 4 hafta süre ile yapın.

Egzamaya Ne İyi Gelir? İbrahim Saraçoğlu;

Egzama hakkında araştırmaları bulunan İbrahim Saraçoğlu, konu ile ilgili hem cilt hem saç derisi egzamasına doğal çözümler önermiştir. Saç derisindeki egzama için İbrahim Saraçoğlu, kükürtlü sabunu önermektedir.

Düzenli olarak bu sabun ile saçların yıkanması egzamanın hafiflemesini sağlayacaktır. Ayrıca yine düzenli olarak elma sirkesi uygulaması da saç egzaması için olumlu etki sağlayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu’nun cilt egzaması için önerdiği beyaz dut kurusu kürüdür.

Bu kür için yarım litre temiz suyu çelik tencerede kaynatın. Kaynayan suyun içerisine bir avuç beyaz dut kurusu ilave edin ve 7 dakika daha hafif ateşte kaynatın. Hazır olan suyun el yakmayacak derecede ılıması için bekleyin.

Daha sonra egzamalı elinizi bu suyun içine koyun. 10 dakika bekleyin ve 1 saat ellerinizi yıkamayın Daha sonra sadece su ile durulama yapın. Haftada 3 kere bu kürü uygulayın.

2 ayda etki görülmezse devam etmeyin. Kürü uygularken aynı zamanda deterjan ve sabunlardan mümkün olduğunca uzak durmaya çalışın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!