RÜYADA SİGARA GÖRMEK NEDİR?
Rüyalarda sigara görmek genellikle çeşitli anlamlara sahip olabilir ve kişinin rüyasındaki deneyimi ve kişisel bağlamı dikkate almak önemlidir. Sigara, genellikle bağımlılık, zararlı alışkanlıklar, stres veya içsel çatışmalarla ilişkilendirilir.

Rüyada Sigara İçmek;

Rüyada sigara içmek kişiden kişiye farklılık gösterir. Bir erkeğin rüyada sigara içmesi çok hayırlıdır, sabrının sonunda selamete kavuşacağına delalet eder. Bir kadının sigara içmesi bazı sorunların yaşanmasına, bekâr bir kızın sigara içmesi parası için biriyle nikâh yapacağına, orta yaşlarında bir kişinin rüyasında sigara içmesi ise sevdiği bir kişiden elinde olmayan nedenlerden dolayı ve istemeye istemeye ayrılmasına delalettir.

Rüyada sigara içmek genel anlamda iyiye yorumlanır, kişinin hedeflerinin gerçekleşeceğine ve güzel bir hayat süreceğine delalet eder. Sigara içmek aynı zamanda hem iş hem de özel hayatla ilgili karar değişikliklerine, yeni yollar ve yeni çözümler aramaya da işarettir. Rüyasında sigara gören kişinin tüm işleri yolunda gidecektir. Bazı rüya tabirlerine göre sigara dini vecibelerin ihmal edildiğine de işaret eder.

Rüyada Sigara Görmenin Psikolojik Yorumu;

Rüyada sigara görmek kişinin içinde yaşadığı sıkıntıların bir yansımasıdır. Çünkü insanlar arasında sigaranın dertleri azalttığına dair bir inanış vardır. Bilinçaltında bu bilgiyi taşıyan kişi, içinde yaşadığı üzüntüleri hafifletmek anlamında rüyasında sigara görür veya sigara içer. Bazen de bu rüyayı keyfine düşkün insanlar görürler. Toplum içinde bulunmayı, muhabbet etmeyi seven bu tipteki kişilerin gördüğü sigara rüyası keyfe ve sohbete işarettir. Özellikle sigara içenler için bu rüya canınızın sigara istemesi sonucu ortaya çıkar. Çünkü rüyaların çoğu insanların istek ve arzuları sonucunda ortaya çıkar. O anda vücudunuzda sigara isteği oluşmuşsa, rüyanızda sigara içersiniz veya arkadaşlarınızla gün içinde sürekli beraber oturup sigara içerek sohbet ediyorsanız; yani bu gününüzü etkileyen ve rutinde yaptığınız bir olaysa elbette bilinçaltına yerleşen bu görüntü rüyada ortaya çıkar ve aynı şekilde sigara içtiğinizi görürsünüz.

Rüyada Yanmamış Sigara Görmek;

Bu rüya daha gerçekleşmemiş olayların bir habercisidir. Eğer dikkatli olmazsanız bazı hatalar yaparak kendinizi hiç bulunmak istemediğiniz kötü olayların içine çekebilirsiniz. Yine sönmemiş sigara henüz gerçekleşmemiş üzüntülere veya sizin seçiminiz sonucunda iyi veya kötü sonuçlanacak durumlara delalet eder. Yanmamış sigara bazen de kavuşmayla sonuçlanmamış aşk ilişkisine de yorulur.

 

Rüyada Sigara Söndürmek;

Rüyasında sigara söndüren kişi yanlış yolda olduğunu fark ederek bazı hatalarını tekrarlamaktan vaz geçer. Bu rüya gören kişinin, yaptığı günahlara pişman olarak tövbe etmesine veya kendi hataları sonucunda çektiği sıkıntılardan ders almasına delalettir. Bazı âlimlere göre bu rüya kişinin başka birine öğüt vermesine, yanlışından dönmesini sağlamasına veya toplum içinde yaptığı iyiliklerle ve dürüst karakteri ile övülmesine yorulabilmektedir.

Rüyada Sigara Dumanını İçine Çektiğini Görmek;

Rüyasında sigara dumanını içine çektiğini görmek, sıkıntı ve keder içinde bulunmaya; fakat kısa bir süre sonra bu üzüntülerinizin kaybolup rahata ereceğinize işarettir. Bazen de bu rüya kişinin ağzından çıkacak kötü sözlere, yanlış hareketleri sonucu insanların kalbini kıracağına ya da dedikoduya işarettir. Sigara dumanını içine çekmeden dışarı üfleyen kişi son anda bütün sıkıntılarından kurtulacağı bir yol bulur veya kendisine kötülük yapmak isteyenlerin planını alt üst eder.

 

Rüyada Sigara İzmariti Görmek;

Rüyasında sigara izmariti görmek, bazı can sıkıcı olayların göstergesidir. Bu rüyayı gören kimse istemeden de olsa bazı olumsuz olayların içerisinde yer alır. Bazen de bu rüya kişinin iş hayatında istediği sonuçları alamamasına yorulmaktadır. Yaptığı çalışmalarda veya girişimlerde başarılı olamaz ve malının bir kısmını elinden çıkarmak zorunda kalır.

Rüyada Tütün Ektiğini Görmek;

Rüyada tütün eken kişi kendisine çok uzak olan bir memleketten fayda görür veya oradan ailesine büyük bir mal kalır. Bu rüya size uzak olan ve kan bağınızın bulunmadığı bir kişiden göreceğiniz yardıma işarettir. “Ne ekersen onu biçersin.” Atasözüne istinaden böyle bir rüya kişinin kendi kendini mutsuz edecek ve kahırlanmasına sebep olacak hareketlerde bulunmasına veya yakın zamanda ona bir üzüntü isabet etmesine yorulmaktadır.

Rüyada Sigara Sardığını Görmek;

Rüyada sigara saran kimse aile hayatında veya iş yaşamında çıkan tatsızlıklardan dolayı oldukça mutsuz olacağı bir dönem geçirir. Bu rüya kişinin yaşayacağı problemlere işarettir. Özellikle kendi elinizden çıkacak bazı hadiseler yüzünden canınız sıkılır ve bir müddet üzüntü içinde kalırsınız. Bazen de bu rüya kendisi ile ilgili olmasa bile bir akraba veya aileden birinim başına gelecek herhangi bir hadiseden dolayı şaşıracağınıza ve uzun süre bu olayın tedirginliğini yaşayacağınıza yorulabilmektedir.

Rüyada Sigara Yaktığını Görmek;

Rüyada sigara yakmak, gören kişinin sinirli ve hiddetli bir kimse olduğuna ve bu özelliğinden dolayı sık sık zor durumda kalıp sıkıntı çektiğine işarettir. Bazen de bu rüya kötü ahlaka, fevri hareketlere, kişinin insanları dinlemeden peşin hükümle karar veren sabırsız bir kimse olmasına yorulabilmektedir. Eğer sigarayı siz değil de bir başkası yakıyorsa, yukarıda saydığımız özelliklere sahip bir arkadaşınız olur veya böyle bir kimse ile tanışır ve sohbet edersiniz.

Rüyada Bir Sürü Sigara İçmek;

Rüyada birden fazla sayıda sigara içen kimse gerçek hayatında sünnetleri ve farları terk ederek kulluk görevlerini yerine getirmez. Bu rüya bazı alimlere göre kişinin işleyeceği birden fazla günahın işaretidir. Bazen de sıkıntı yaşamaya, kederlenmeye ve bu keder sonucunda oldukça kötü günler geçirirken hiç ummadığı bir yerden kendisine yardım elinin uzatılmasına işaret eder. Rüyada çokça sigara içen kişi iş hayatında birçok fikir üreterek insanların saygısını kazanır. Bazen de bu rüya ele geçecek birçok mala veya yüklü bir paraya yorulabilmektedir.

Rüyada İnsanların Sigara İçtiğini Görmek;

Bu rüya size yabancı kişilerden gelecek bir kötülüğün habercisidir. Rüyanızda bir topluluğun durmuş sigara içtiğini görmeniz, size hiç ummadığınız kişilerin kötülüğünün dokunmasına, onlardan büyük zararlar görmeye ve bunun sonucunda büyük sıkıntılar yaşamaya, hakkınızda dedikodu yapıldığına veya sürekli beraber olduğunuz bir yakınınızın size karşı farklı duygular beslediğine işarettir. Bu rüya bazen de bir iş yerinde çalışan tüm kişilerin aynı sıkıntı durumuna yaşamasına veya bir halka toplu olarak inecek üzüntüye yorulabilmektedir.

Rüyada Yasak Bir Yerde Sigara İçmek;

Rüyada izin verilmeyen bir yerde sigara içmeye çalışmak, işin ehil olmayan kişilere verilmesine veya meşru olmayan bir şeyi meşrulaştırmaya çalışmaya yorulmaktadır. Bu rüya bazen de size hayrı dokunmayacak bir şeyi sürekli dilediğinizin ve istediğinizin bir göstergesidir. Gerçekleştiğinde maddi ve manevi zarara uğrayacağınız dileğiniz için hayırlısını istemeli ve illaki olması için inat etmemelisiniz.

Rüyada Sigara Paketi Görmek;

Rüyada sigara paketi görmek zenginlik ve bolluk anlamına geldiği gibi aynı zamanda zengin ve güçlü birine delalet eder. Bazı alimlere göre sigara paketi haram mal ve haksız kazançtır. Sigara paketini atam haram malını elden çıkarır. Sigara paketini cebine koyduğunu görmek, bir kimseden gayri meşru para elde etmeye, haram yemeye, sıkıntı içinde kalacağı eylemlerde bulunmaya veya kişinin faydasız ve boş sözleri ile insanların canını sıkmasına ya da toplum içinde insanlar tarafından tahkir edilip uzaklaştırılmaya işarettir.

Rüyada Sigara Dumanı Görmek;

Rüyada sigara dumanı görmek iyi değildir. Huzursuzluk ve sıkıntı yaşanmasına işaret eder. Rüyasında sadece sigara dumanı gören kişinin istikbali parlak, kısmeti ve şansı açık demektir. Bazen de sigara dumanı boş işler yapmaya, tembelliğe, kişinin kendisine faydası olmayan amellerine, kabul görmeyen duaya veya faydasız ilme veya ibadete yorulmaktadır.

Rüyada Sigara Almak;

Rüyada sigara almak kişinin hayatında meydana gelecek olan güzel değişikliklere ve atılacak olan yeni adımlara işaret eder. Rüyasında sigara aldığını gören kişinin tüm idealleri ve istekleri de gerçek olacak demektir. Bazı tabircilere göre ise sigara almak kişinin yakın zamanda uğrayacağı zarara, sıkıntılı günlere ve bazı konularda anlaşmazlık yaşamaya yorulur. sigara alan kimse kendisine faydası olmayan ve kötülük yapmak isteyen kişilerle arkadaş olur ve onlarla birlikte kötü eylemlerde bulunur.

Rüyada Sigara İkram Etmek;

Bir kişi rüyasında birine sigara ikram ediyor ya da birinden kendisine sigara uzatıldığını görüyorsa kişinin hedeflerine ve dileklerine delalettir. İkram edilen sigarayı yakmaksa hedeflerin ve dileklerin gerçekleşeceği anlamına gelir. Bu rüya bazen de dedikodu yapmaya, gören kişinin yaptığı kötü davranışların yayılmasına veya başka insanların da günaha girmesine vesile olunmasına işarettir. Rüyada kendisine sigara ikram edilirse, dost görünümlü düşmanları ya da kötü huylu arkadaşları olduğunun ve bu kimselerin rüya sahibini yanlış yollara sevk edip hatalar yapmasına neden olacağının göstergesidir.

Rüyada Sigara Atmak;

Kişinin rüyasında sigara attığını görmesi moral bozukluğuna, üzüntüye ve kedere işaret eder. Rüya sahibinin zorluğa düşeceği bir olay yaşayacağı anlamına gelir. Bazen de bu rüya kötülüklerden, yanlış hareketlerden uzaklaşıp işlediği günahlar için pişmanlık duymaktır. Sigarayı atan ve bir daha almayan kişi yanlış arkadaşlarından tamamen uzaklaşır ve hidayete erer. Bu rüya doğru yoldan çıkmış sapkın bir kimsenin ıslah olmasına, kötü amellerini bırakıp hayırlı işler peşinde koşmasına veya boş işlerden uzaklaşmasına işarettir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!