Rüyada Mezar Görmek Nedir?
Rüyada mezar görmek, genellikle ölüm, kayıp, bitiş ve geçmişe veda gibi anlamlar taşıyan bir semboldür.
Bu rüya, kişinin kendisini veya sevdiklerini kaybetme korkusu veya geçmişte yaşadığı acı veya pişmanlık duygularıyla bağlantılı olabilir.

Rüyada Mezar Görmek;

Rüyada mezar görmek, kişinin günahlarının affolunması için verdiği çabaya işaret eder. Kişinin rüyada kendisini ölmüş olarak mezarlıkta görmesi uzun ömre delalet eder.

Bu kişinin rüyasının tam aksine ömrü uzun olacaktır. Eğer kişi ölüyü mezarlıktan kaçarken görüyorsa bu da yine aynı anlama yani uzun ömre işaret eder. Rüyada ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek iyi olmayan, kötü ve üzücü haberlere işaret eder. Rüyada mezarda ağlayan kişi imanıyla ölen kişi olarak değerlendirilir. Bunun tam tersi olarak, rüyada ölünün gülmesi, alınacak olan güzel, hayırlı ve sevindirici haberlere işaret eder.

Örneğin sevdiğiniz birinin kötü ya da ölümcül bir hastalıktan kurtulması gibi. Eğer mezar eskiyse ve etrafında kimseler yoksa o halde bu bir ayrılığa ya da terk edilişe işaret eder. Rüyada mezar görmek aynı zamanda dünyadan el etek çekmeye işarettir. Mezar zina eden kadın anlamına da gelir.

Rüyada Mezar Taşı Görmek;

Bekar bir kişi rüyasında mezarlık ziyareti yapıyor ve mezar taşlarına bakıyorsa bu o kişinin ömrünün uzun olacağına işaret eder.

Eğer bu rüyayı bekar bir kişi görürse o zaman rüyası anlamsı ve boş bir hayat anlamına gelir. Rüyada mezarlık ziyareti sırasında mezar taşlarının üzerindeki yazıları okumak da aynı şeylere işaret eder.

Rüyada Mezarlıkta Dolaşmak;

Rüyada mezarlıkta dolaşmak iyi değildir, kişinin işleyeceği suç nedeni ile cezalandırılacağına işaret eder.

Rüyada Mezar Öpmek;

Rüyada bir mezarlıkta mezar öptüğünü görmek rüya sahibi için çok hayırlıdır.

Kişi bolluk, bereket, sağlık ve huzur içinde bir hayat sürecek, hiçbir sağlık sorunu da yaşamayacak demektir.

Rüyada Mezar Açmak;

Rüyada kürekle bir mezarı açtığını görmek kişinin hedeflerine ve ideallerine ulaşmak için harcadığı emeğe ve döktüğü alın terine işaret eder.

 

Rüyada Mezar Yaptırmak;

Eğer bir kişi rüyasında mezar kazdığını ya da mezar yaptırdığını görüyorsa bu bulunduğu yerde bir ev yaptıracağına işaret eder. Mezar örtmekse ömre işaret eder, kişinin sağlıklı ve uzun bir ömrü olacağı anlamına gelir.

Eğer bir kadın rüyasında mezara giriyorsa bu bir izdivaca eğer bir erkek rüyasında mezara giriyorsa bu da işte yaşanacak bir sıkıntıya veya bir hapse delalet eder. Mezarlıkta toprak kazmak uzun bir yaşama, üzerinde yeşil otlar bitmiş bir mezar, o mezarda yatan kişinin rahmet içinde olduğuna işaret eder.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek;

Rüyada aile mezarlığı görmek çok hayırlıdır. Kişi kendisini aile mezarlığında aile bireylerini ziyaret ettiğini görürse bu o kişinin uzun ve sağlıklı bir ömrü olacağına işaret eder.

Rüyada Mezar Satın Almak;

Bir kimse rüyasında mezar satın alıp, mezarını hazır ediyorsa bu o kişinin güzel bir gönül ilişkisi yaşayarak nikâh yapacağı anlamına gelir.

 

Rüyada Mezarlık Sulamak;

Bir kimse rüyasında mezarlığı temizleyerek suladığını görürse o kişinin hayırlı evlatları olacak demektir.

Rüyasında mezar sulamak bir evlat sahibi olmaya işaret eder. Rüyasında bir mezarı sulayan ya da mezarın üzerine çiçek eken kişinin bir çocuğu olacağına delalet edilir. Eğer kişinin rüyasında mezarın üzerinde kuşların su içmesi için yapılan oyuk boş ise ve kuşlar su içmeye geldiyse o mezardaki kişinin ruhunun dua istediğine işaret eder.

Rüyada Mezarlık Kazmak;

Bir kimsenin rüyasında mezar kazdığını görmesi yeni bir ev sahibi olması anlamına gelir.

Rüyada Mezarlık Görmek;

Rüyada mezarlık görmek sağlık sorunları olan kişiler için şifa bulmaya işaret ederken tehlikelerden, kazalardan ve belalardan uzakta olmak anlamına da gelir. Rüyada mezarlık görmek kişinin karıştığı suçlara, işlediği günahlara ve hatalarına da işaret eder. Bir kişi rüyasında kendini bir mezarın üzerine çıkmış olarak görürse eğer bu onun yaptığı hatalara delalet eder.

Rüyada mezar taşıdığını görmek yeni bir ev sahibi olmaya ya da yeni bir ev yapmaya delalet eder. Rüyasında bir mezara yattığını gören kişi de yeni bir ev sahibi olacak demektir.

Bir kimse rüyasında kendisini canlı canlı mezara gömülürken görürse eğer bu rüya sahibinin yaşayacağı zorluklara ve üzüntü verecek olan olaylara delalet eder.

Rüyada Aile Mezarlığı Görmek;

Rüyasında kendisine ait bir aile mezarlığı gören kişi eşi ve çocukları ile birlikte uzun ve güzel bir ömür yaşar. Bu rüya genellikle hayırla ve güzellikle yorumlanır.

Aile saadetine, bütün bir ailenin huzurla, birlikte ve dayanışma içinde yaşamasına, ailevi sorunların çözülmesine ve kişinin eşi ile arasının daima iyi ve güzel olmasına işarettir.

 

Rüyada Temiz Mezar Görmek;

Rüyada temiz mezar görmek geçmişe işaret eder. Rüyasında temiz bir mezar gören kişinin geçmişteki bir işiyle ilgili eline bir miktar toplu para geçeceğine delalet eder. Yani geçmişte kalan ve alınmamış olan paraya işaret eder.

Bu bir kişiye yapılan bir işten ya da eskiden çalıştığı bir işyerinden alamadığı para olabilir.

Rüyada Bir Mezarı Başka Bir Yere Nakletmek;

Rüyada bir mezarı diğer bir yere nakleden kimse kendisine veya çocuklarına o bölgede, şehirde evler satın alır.

Bu rüya mal mülk sahibi olmaya, zenginleşmeye ve maddi sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. Bazı alimlere göre ise yolculuğa çıkmak, bir şehirden başka bir şehre taşınmak veya uzaktaki akrabaları ziyaret etmek olarak da yorumlanabilmektedir.

Rüyada Evin Çatısına Mezar Kazmak;

Rüyada evinin çatısına mezar kazan kimse uzun, sağlıklı ve güzel bir ömre sahip olur. bu rüya genellikle kişinin uzun bir hayat yaşamasına, yaşlılık dönemine erişmesine ve çocuklarının gününü görmesine işarettir.

Rüyada Bir Ölünün Mezara Konduğunu Görmek;

Rüyasında bir ölüyü mezara koyulduğunu gören kimse eğer hapiste ise kısa süre içerisinde özgürlüğüne kavuşur.

Bu rüya genellikle hürriyete kavuşmaya veya üzerine atılan suçlamalardan kurtulmaya işaret eder.

Bu nedenle böyle bir rüya gören kimse eğer kendisine atılan bir iftira varsa, tüm suçlamalardan temize çıkar ve gönül ferahlığına kavuşur.

Rüyada Mecusi Mezarlığı Görmek;

Rüyada görülen Mecusi Mezarlığı genellikle kişinin kazanacağı haram mala, paraya veya haram yollara işaret eder. Bu rüyayı gören kimse geçimini helal olmayan yollardan kazanır ve kendisine hayırlı olmayacak mal elde eder.

Bazen de bu rüya gören kişinin söyleyeceği yalana, hileye veya insanları söz ile kandırmaya işaret eder.

Rüyada Anıt Mezar Görmek;

Rüyada görülen anıtmezar, insanlar tarafından sevilen ve işini layıkıyla yapan bir devlet adamıdır.

Bu rüyayı gören kimse böyle bir kişinin himayesine girer veya söylenene vasıflara sahip bir idareci olur. Rüyasında anıtmezar ziyaret eden kimse büyük bir zatı ziyaret eder.

Bazen de bu rüya işinde yükselmeye, makam ve mevki sahibi olmaya ya da karlı çalışmalara delalettir.

Rüyada Mezarlık Ziyaretinde Bulunmak

Rüyada bir mezarlığı ziyaret eden kimse hapiste olan bir yakınını ziyaret eder.

Bu rüya kişinin mahpus olan bir tanıdığına bazen de o kimsenin özgürlüğe kavuşmasına işarettir.

Rüyada mezarlık ziyareti bazı alimlere göre ise hasta ziyaretine veya rahatsız olan bir kimsenin ihtiyaçlarını görerek ona yardım etmeye yorulabilmektedir.

Rüyada Ölülerle Gülüp Oynamak;

Rüyada mezarlıkta yapılması mekruh olan gülmek veya oyun gibi hareketleri yapmak genellikle günah işlemeyle, fasık ve hileci insanlarla bir arada bulunmaya işarettir.

Bu rüya kişiye yapılan bir uyarıdır.

Davranışlara dikkat edilmesi gerektiğini ve eğer yapılmazsa kısa süre içinde belaya veya fitneye uğranabileceğini hatırlatır. Bu rüyayı gören kimse ahiretten tamamen uzaklaşarak dünyevi olana yaklaşır.

 

Rüyada Mezarda Ölüleri Çiğnemek;

Rüyada mezarlığa girip orada ölüleri çiğneyen kişi dünya hayatında bazı sınavlara tabii olur veya bazı imtihanlarla sınanır.

Bu rüya yakında başınıza gelecek olaylara ve sabrederseniz tüm olumsuzluklardan en kısa sürede sıyrılacağınıza işarettir. Rüyada ölüleri çiğneyen kişi bazen de dünyada bazı bidat işlere karışır ve günah işler.

Rüyada Mezar Kazmak;

Rüyada mezar kazan kişi gerçek hayatta bir ev yaptırır veya ev alır. Özellikle ev sahibi olmak isteyenler için bu rüya geniş, huzurlu yaşayacakları ve mutlu olacakları bir evdir.

Bekâr kimseler için ise bu rüya yakın zamanda evlenip yuva kurmaya, bir kişi ile aynı çatıyı paylaşmaya işarettir.

Rüyada Mezar Örtmek;

Rüyasında mezarı örten kimse eğer hasta ise yakında şifa bulur veya hastanede yatıyorsa yakın zamanda iyileşerek oradan çıkar ve evine gider.

Normal bir kişi bu rüyayı göre, ömrü boyunca sağlıklı ve sıhhatli olacağına; çok büyük problemler yaşamadan ve büyük sıkıntılar geçirmeden ömrünü tamamlayacağına delalet eder. Rüyada mezar örtmek bazen de sırları saklamaya, güvenilir ve özü sözü bir kimseye işarettir.

 

Rüyada Ölmeden Mezara Girdiğini Görmek;

Rüyada ölmediği halde mezara girdiğini gören kimse eğer kadınsa yakın zamanda istediği gibi bir kişi ile karşılaşarak evlenir. Bu rüya o kimsenin kuracağı yuvaya, iyi huylu ve tatlı sözlü bir hanıma işaret eder.

Erkekler içinse bu rüya iş yaşamında meydana gelecek olumsuz gelişmelere veya bir suçtan ötürü yargılanmaya delalet eder.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!