RÜYADA MERDİVEN GÖRMEK NEDİR?
Rüyada merdiven görmek, hayatınızda ilerleyeceğiniz bir yolculuğa veya kişisel gelişime işaret edebilir. Merdivenler, aşılması gereken zorluklar, engeller veya hedeflere ulaşmak için çıkılması gereken adımlar olarak yorumlanabilir.

Rüyada Merdiven Görmek;

Rüyada merdiven görmek ketum olmaya ve meşakkatli bir işi, azimle yerine getirmeye delalet eder. Rüyada ahşap merdiven görülmesi zorluklara, sıkıntılara ve darlığa işaret eder. Ayrıca merdiven aşamalı olarak, belki zor ama sonunda olumlu neticelenecek olan işler anlamına gelir. Ahşap merdivende durmak asi olan kişiyi tatlı dille yola getirmeye, birine akıl vermeye, gözü kara olduğu için, hep belaya yakın olan kişiye de telkinde bulunmaya delalet eder. Rüyada merdiven görmek üzüntüye ve yıkıma neden olacak haberler almaya da yorulur. Fakat sıkıntıda olan kişilerin rüyasında merdiven görmeleri çok iyidir, sıkıntılardan, sağlık sorunlarından, parasızlıktan ve darlıktan kurtuluş anlamına gelir. Rüyasında kullanılmamış, henüz ilk defa kendisi tarafından kullanılacak olan merdivene tırmanan kişinin istikbali yüksek, şansı açık olacak demektir. Merdivene çıkan kişinin eğer bir rakibi ya da hasmı varsa, rüyası onlara karşı zafer kazanacağı ve onları bertaraf edeceği anlamına gelir.

Rüyada Merdiven Görmenin Psikolojik Yorumu;

Merdiven nesnesi bir hedefin varlığını yansıtır. Bu rüya daha ziyade bireyin kariyer planlamasına dair ipuçları verir bize. Birey günlük ya da kısa vadede hedefler koyan kimse değildir ve hep en iyisi için çabalarken aynı zamanda bu prestijin, kariyerin ya da zenginliğin yani amacına bağlı olarak değişecek bu kavramların ya da ideallerin kalıcı olmasını istiyor demektir. Merdiven de onu amacına götürecek bir başlangıcın, hamlenin ya da bir kimsenin göstergesidir. Birey bunun çalışmaları içerisinde olabilir yani kendisi için alt yapıyı oluşturacak o kimseyi veya o yolu bulmaya çalışıyor demektir.

Rüyada Yürüyen Merdiven Görmek;

Rüya sahibinin, yaptığı işle ilgili olarak alacağı teklif sayesinde uzun zamandan beri yaşadığı parasızlığın sona ereceğine, bu sayede hayal ettiği ancak bir türlü gidemediği tatile çıkacağına, bedenen ve ruhen dinleneceğine, yeni çalışmalar ve yeni fikirlerle döneceğine, bu sayede daha çok kazanç elde edeceğine ve bu kazançla istediği diğer şeylere sahip olacağına yorumlanır. Kişinin, iş konusunda ve aile hayatı konusunda daha pratik düşünmeye başladığına ve bu sayede kendisini hem kalben hem ruhen daha iyi hissettiği şeklinde bir açıklama getirilir. Rüyada yürüyen merdivene binmek, işlerin göründüğünden daha kolay bir hal alacağına, yapılan yanlışlıkların telafi edileceğine, sağlık sorunları yaşayan bir akrabadan güzel haberler alınacağına, rahat bir hayatın kapılarının açılacağına, zararlı bir alışkanlıktan uzaklaşılacağına, hayal kırıklığı yaratan bir durumun sona ereceğine ve eşler arasındaki tartışmaların tatlıya bağlanacağına tabir edilir.

Rüyada Kırık Merdiven Çıkmak;

Rüyayı gören kişinin, kendisini çok iyi hissettiği bir dönemde gireceği bir işte beklemediği bir sıkıntıyla karşılaşacağına, bu sıkıntı yüzünden hem kendisini hem etrafındaki kişileri üzeceğine, ancak bir çıkış yolu bulamadığı için zor zamanlar geçireceğine, hiç yapmak istemediği bir şey yapacağına ve bu durumdan pişman olmasına rağmen işleri yoluna sokmak istediği için devam edeceğine tabir edilir. Rüyada kırık merdiven onarmak, aile büyüklerinden birinin vereceği destek sayesinde sorunun çözüm bulacağına, hatta eskisinden daha iyi bir hale getirileceğine, yaşanan tatsızlıkların ortadan kalkacağına, alınacak dualar sayesinde hem iş hayatında hem aile hayatında yaşanan üzücü olayları ortadan kaldıracağına ve sevinçli bir haber alınacağına delalettir.

Rüyada Karlı Merdiven Çıkmak;

Alınacak riskli bir işin kısa süre içinde teslim edileceğine, sevimsiz bir kişi ile kurulmuş bir ortaklıkta zor zamanlar yaşanacağına, aile bireyleri arasında bazı sürtüşmeler yaşanacağına, yakın bir akrabanın çıkartacağı dedikodu yüzünden iş dünyasında büyük bir prestij kaybı yaşanacağına ve oturulan muhitteki insanlardan sürekli laf işitileceğine alamettir. Rüyada karlı merdiven çıkmak ve düşmek, yaşanacak bazı problemler ya da karşılaşılacak bazı tatsız durumlardan ötürü çok zor bir duruma düşüleceğine, işitilecek kötü sözler ve hakaretler yüzünden kalp kırıklığı yaşanacağına ve istenen ve hayali kurulan şeyden ister istemez uzaklaşılacağına rivayet edilir.

 

Rüyada Merdiven Yapmak;

Kişi, kendisine uygun bir iş bulamadığı için kendi işini kuracak, kendi ekmeğini kazanıp yiyecek, yapacağı birikimle kendisine yakın bir gelecekte bir ev alacak, kendisi gibi kişileri bir araya toplayıp onlarla çalışacak ve kendi işlerini kurmaları konusunda büyük yardımlarda bulunacak demektir. Rüyada merdiven yapan birini görmek, yapılacak bir seyahatin ardından kazançlı bir işe girileceğine, yakın bir arkadaştan gelecek iş fikrinin değerlendirileceğine, bulunacak bir kaynak sayesinde bu projenin vakit kaybedilmeden hayata geçirileceğine ve zenginliğe sahip olunacağına delalettir.

Rüyada Merdiven Basamaklarının Yok Olması;

Rüyayı gören kişinin, işlerinin karşılaşacağı bir sorun yüzünden bıçakla kesilmiş gibi bir anda duracağına, bu duruma neyin sebep olduğunun araştırılacağına, ancak uzun uğraşlar sonucunda yapılan bir hata yüzünden işlerin kötü bir hal aldığının bulunacağına ve bu sebeple tecrübeleriyle yol gösterecek ve fikir verecek bir kişiden yardım alınacağına yorulur. Rüyada merdiven basamaklarının yok olması ve tekrar ortaya çıkması, yaşanan talihsiz durumun eş, dost ya da akrabaların yapacağı yardımlar ve verecekleri destek sayesinde çözüleceğine, böylece uzun bir zamandan beri can sıkan durumun ortadan kaldırılacağına ve karar verme konusunda daha dikkatli olunacağına işarettir.

Rüyada Merdiven Süpürmek;

Aile bireylerinden biri ile birlikte çok hayırlı bir konuda hizmet verecek bir işe adım atılacağına, bol kazanç elde edileceğine, insanların hayır dualarının alınacağına,daha iyi işlere sahip olmak için bazı atılımlar yapılacağına, zorlukların bu sayede aşılacağına ve haksız bir durum yaşanmaması için çok dikkat edileceğine yorumlanır. Rüyada çok kirli merdiven süpürmek, birçok sorunun üst üste gelmesi yüzünden psikolojik olarak kötü bir duruma gelineceğine, ancak biraz sabırlı olunması ve daha dikkatli davranılması sayesinde her şeyin yoluna gireceğine, rahat bir nefes alınacağına ve zorlukların kolayca aşılacağına rivayet edilir.

Rüyada Merdiven İnip Çıkmak;

Aile hayatında inişli çıkışlı bir evlilik yaşandığına, bu evlilik yüzünden aile bireylerinin birbirine düştüğüne, yakın bir zaman içinde daha sert tartışmalar yaşanacağına, bunların önüne geçmek ve sorun yaratan diğer durumları ortadan kaldırmak için bir karar verilmesi gerektiğine tabir edilir. Rüyada yüksek merdiven inip çıkmak, zor bir işi tam başardım derken bir anda istenmeyen bir durumla karşılaşmaya ve iş hayatında geri düşmeye alamettir.

Rüyada Eski Merdiven Görmek;

Rüyada eski merdiven görmek hayırlara işaret eder. Rüyasında eski bir merdiven gören kişinin işlerinde ani bir artış ve gelişme meydana gelir. Tüccar olanlar yeni siparişler alır, rütbe sahibi olanların rütbesi artar, işsiz olanlar iş sahibi olur.

Rüyada Merdiven Yıkamak;

Rüyayı gören kişinin, çalışma hayatını hem daha renkli ve dikkat çekici hem de daha kazançlı hale getirmek için bazı yenilikler yapacağına, yeni personeller ve yeni firmalarla anlaşacağına, daha iyi hizmet vermek için hizmet politikasını gözden geçireceğine ve kurduğu planın istediği şekilde ilerleyeceğine ve nihayete ereceğine yorulur. Rüyada merdiven yıkamak ve tekrar kirlenmesi, kişinin, işle ilgili olarak yaptığı neredeyse bütün çalışmaların boşa gittiğine, yapılmak istenen şeylerle ortaya çıkan şeylerin birbirinden neredeyse tamamen farklı olması yüzünden rakiplerin mutlu olacağına ve dolayısıyla bütün harcamaların ve giden paranın zayi olduğuna yorumlanır.

Rüyada Merdiven İnmek

İşlerin yarardan çok zarar getireceğine, aksilikler yüzünden kısa sürede büyük kazanç getirecek bir işin elden kaçacağına, kısmetin kapanacağına, parasal ve ruhsal olarak büyük kayıplar yaşanacağına, planların boşa gideceğine,  iş hayatında iniş yaşanacağına, kardeşler ya da ortakla aranın açılacağına ve kötü zamanlar geçirileceğine işarettir. Rüyada taş merdiven inmek, işlerin yaşanacak büyük bir sorun yüzünden çok kötü bir hal alacağı, yapılan hataların tekrarlanması yüzünden rakiplerin sevineceği durumlara düşüleceği, parasal olarak çok büyük bir zarara uğranacağı ve zor zamanlar geçirileceği anlamına gelir.

Rüyada Yeni Merdiven Görmek;

Rüyada yeni merdiven görmek kişinin gönül gözünün açılacağına, dini duygularının ve inancının güçleneceğine ve dolayısıyla da iç huzuru yakalayacağına delalet eder.

Rüyada Merdivenden Yukarı Çıkmak;

Rüyada merdivenden yukarı çıkmak hayırlı şeylere işaret eder. Rüya sahibinin en yüksek makamlara çıkarak saygınlık ve itibar kazanacağı anlamına gelir.

Rüyada Merdivenin Kırılması;

Rüyada merdivenin kırılması iyi değildir. Özellikle de rüya sahibi merdivenin üzerinde iken merdiven kırılırsa bu rüya sahibi için hayır olarak görülmez. Rüya sahibinin büyük bir hezimete uğrayacağı anlamına gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!