RÜYADA ARKADAŞ GÖRMEK NEDİR?
Rüyalarda arkadaş görmek genellikle olumlu bir anlama sahiptir. Arkadaşlar, sosyal ilişkilerimizin önemli bir parçasıdır ve rüyalarda da genellikle destek, sevgi, mutluluk ve yakınlık gibi olumlu duyguları temsil ederler. İşte rüyalarda arkadaş görmekle ilgili yaygın yorumlardan bazıları:

Rüyada Arkadaş Görmek;

Rüyada arkadaş görmek salt anlamıyla iyidir ve iş hayatındaki yeniliklere, yükselmelere ve ilerlemelere işaret eder. Rüyada görülen arkadaşın iyi niyetli, dürüst biri olması da yine hayırlıdır ve rüya sahibinin hayatının uzunluğuna işaret eder. Arkadaş iyi niyetli değil de art niyetli biriyse rüya sahibinin asabiyetine ve bunu kontrol altına alması gerektiğine işaret eder. Rüyada arkadaşla yapılacak olan tartışma yapmış olduğunuz bir şeyden dolayı üzüleceğinize ve neden yaptığınız konusunda kendinizi suçlayacağınıza delalet eder. Eğer arkadaş sağlık sorunları ile savaşıyorsa kazancın artacağına, arkadaşın vefatı da uzun bir hayat işarettir. Eğer rüyada arkadaş sevinçli ve heyecanlıysa bu aynı şeyi rüya sahibinin de yaşayacağı anlamına gelir eğer rüyada görülen arkadaş mutsuz ve kederliyse o zaman bu o arkadaş için gelecek olan olumsuz bir haber anlamına gelir.

Rüyada Arkadaş Görmenin Psikolojik Yorumu;

Bireyin paylaşım isteğinin göstergesidir. Kişi, doğası gereği paylaşıma çok açık olmakla birlikte gerek yetiştirilişi gerekse çevresinden gördüklerine ve aldıklarına bağlı olarak kendi inisiyatifi oranında paylaşım içinde olur. Yani bu demektir ki her insan paylaşımcı değildir. Arkada, aslında kişideki duygusal eksikliği gösterir. Bazı insanlar vardır ki maddi olarak her şeye sahiptirler fakat manevi olarak arkadaş konusunda tamamen fakir kalmışlardır. Paylaştıkça daha çok mutlu olma istekleri ve hayalleri olmasına rağmen bu paylaşıma gerçekten layık kimseler bulamazlar ve hep gerçek bir arkadaşın, kalıcı bir dostluğun hayalini kurarlar. Bulanlar varsa çok şanslı olduklarını söylemeliyiz.

 

Rüyada Arkadaşla Kavga Etmek;

Bir meseleye kafayı takmış olmak demektir. Kişinin bir kimse tarafından kendisine yönelik sözlerine ya da hareketlerine karşı bir anlam veremeyerek bu durumun nereden kaynaklandığını çözmek için mesai harcadığına yorulur. Aynı zamanda, varılan yanlış bir karardan ötürü işlerin sarpa saracağına ve istenmeyen bazı durumların yaşanacağına işaret eder.

Rüyada Asker Arkadaş Görmek;

Herkesin sahip olmak istediği ve sadece bazılarının sahip olacağı özü sözü bir, sır tutmayı bilen, mert, dürüst ve aynı zamanda makam sahibi bir kimsenin yakınında olmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişiye özellikle sahip olduğu makamla güç verecek ve ona güvenle sırtını yaslayabileceği bir insanın varlığına işarettir.

Rüyada 3 Arkadaş Görmek;

Kişinin insani ilişkilerinin iyi olduğuna, insanlarla hep ortak bir nokta yakalamayı başardığına bu sayede herkesle iyi geçinebildiğine ve insanlara karşı hep uzlaşmacı tavır içinde olduğuna işaret eder. Rüya sahibi iyi niyeti sayesinde hep bir çare ve bir orta yol bulmayı başaracak kadar yüce gönüllü ve olgun demektir. Ayrıca, herkes tarafından sevilen ve sayılan biri olunması sayesinde işlerin kötüye gittiği bir zamanda insanların büyük destekler vereceklerine ve ters giden işlerin yoluna gireceğine delalet eder.

Rüyada Arkadaşla Yürümek;

Her daim sürecek huzur, güven, sakinlik ve mutluluk demektir. Yaşama karşı dik durmaya, ne olursa olsun pes etmemeye, amacından ve yolundan dönmemeye, kendini hep güçlü hissetmeye ve kendine karşı hep saygı ve güven duymaya yorulur.

Rüyada Eski Sevgili İle Arkadaş Olmak;

Eski sevgilisinin yaptığı bir haksızlığın unutulamadığına ve içine sindirilemediğine ya da tam tersine ona yapılan bir yanlış nedeniyle pişman olunduğuna ve sürekli bu meseleye takılıp durulduğuna delalet eder. Ayrıca, kişinin bu durumdan kurtulmak için adım atma ihtiyacı duyduğuna ancak içinde bulunduğu durumdan ötürü bir türlü istediğini yapamadığına ve daha uzunca bir süre cesaret edemeyeceğine rivayet edilir.

Rüyada Tanıdık Erkek Arkadaş Görmek;

Rüyayı gören kişinin o arkadaşla mutlaka bir işi olacağına işaret eder. Bu kişi rüya sahibinin sevdiği ve görüştüğü arkadaşsa iyi bir amaç için bir araya geleceklerine, eğer anlaşamadığı, sevmediği ve artık görüşmediği arkadaşsa o zaman da onunla bir münakaşa ya da ağız dalaşı içine gireceğine yorulur.

Rüyada Arkadaş Tarafından Satılmak;

Kişinin, başından bazı kötü olaylar geçtiğine ve bunun için kendisini hep sakındığına, sanki her an yeni bir kazanın, belanın ya da bir tehlikenin içine düşeceğini hissettiğine ve bu nedenle de rahat olamadığına yorulur. Kişinin kendisini hiç bir zaman güvende görmediği ve sürekli önlemler alma gereksinimi içinde olduğu anlamına gelir.

Rüyada Uzak Bir Arkadaş Görmek;

İş ve aile hayatı konusunda uzak gelecekle ilgili düşüncelere alamet eder. Kişinin yakın gelecekten çok uzak gelecekle ilgili beklentileri ve umutları var demektir. Kişi, ürettiği projelerin kendisine kısa değil uzun vadede hayır getireceğinin bilincindedir ve bu durumu kabullenmiştir. Onun çaresi yarınlarda demektir. Aynı zamanda, karanlıkların aydınlığa çıkacağına alamet eder.

Rüyada Arkadaşla Konuştuğunu Görmek;

Rüyada arkadaşla karşılaşıp onunla konuşmak ya da sohbet etmek iyidir, arkadaşla ilgili duyulacak bir habere işaret eder.

Rüyada İki Arkadaş Görmek;

Rüyayı gören kişinin duygu ve düşünceleri arasındaki uyumuna delalettir. Kişinin hiç bir zaman iki fikir içine düşmediğine, kendi hayatı konusunda hep net olduğuna aynı zamanda çevresindekilere karşı son derece duru bir tavır sergilediğine işaret eder. Rüya sahibi göründüğü ve olduğu gibi biri demektir.

Rüyada Ölmüş Bir Arkadaş Görmek;

Problem ve anlaşmazlık içine girip sürekli çatışma halinde olunacak bir kimseye ve onunla bütün bağın koparılacağına, bu kişiden yaşanan güzel günleri hatırlamak istenmeyecek kadar nefret edileceğine yorulur.

Rüyada Arkadaşla Bir Yere Gitmek;

Rüyada arkadaşıyla bir yere gitmek üzere yola koyulmak rüya sahibinin çevresinde üzgün olan bir kişiden neden üzgün olduğuyla ilgili laf almaya çalışmak ama muvaffak olamamak anlamına gelir.

Rüyada Cinle Arkadaş Olmak;

Kişinin kendisinden başka hiç kimsenin inanmayacağı bir işte çok başarılı olacağını düşünmesine ve insanların kendisine gülen ve alaycı bakışlarıyla onun motivasyonunu düşürecek sözlerine aldırış etmeyeceğine işaret eder. Kişinin bildiği yoldan gideceği anlamına gelir.

Rüyada Eski Arkadaş Görmek;

Uzun zamandan beri hayal edilen şeylere kısa süre içinde kavuşulacağına, sıkıntıların sevilen bir aile dostunun yardımı ile çözüme kavuşacağına, sağlık sorunları ile geçen bir dönemin biteceğine, başarıya giden yoldaki engellerin ortadan kaldırılacağına ve sevinçli ve müjdeli haberler alınacağına rivayet edilir. Ayrıca, uykusuz gecelerin sona ereceğine yorulur.

Rüyada Ağlayan Arkadaş Görmek;

Kazancın artması ile birlikte elde bulun işi büyütme hevesinin ortaya çıkacağına, atılacak adımlarla en doğru kararın verileceğine, girilecek olan işte büyük bir başarı kazanılacağına, bol şanslı bir döneme girileceğine, rahat edilecek bir işin başına getirileceğine ve hiç olmadığı kadar zor bir işin üstesinden gelineceğine yorumlanır.

Rüyada Ünlü Birisiyle Yakın Arkadaş Olmak;

Rüyayı gören kişinin yapacağı bir işin çok sükse yaratacağına bunun da çevresinde heyecanlı kimselerin toplanmasına ve kendisine hayranlık dolu bakışlarla bakacağına ve kendisi ile yakınlık kurmak isteyeceklerine alamet eder. Kişinin isminin her yerde geçmesine ve geniş kitlelere ulaşmasına vesile olacak bir girişimi olacak demektir.

Rüyada Küs Arkadaş Görmek;

İş hayatında çok büyük bir projede bir çıkmaza girileceğine, verilen kararların geri çekileceğine, hane halkı arasına nifak tohumları serpileceğine, eşlerin birbiri ardına büyük tartışmalara gireceğine, bu sebeple yakın bir zaman içinde bir yol ayrımına geleceklerine ve korkulan bir şeyle ister istemez yüz yüze gelineceğine alamet eder.

Rüyada Arkadaş Ve Kalabalık Görmek;

Sıkıntılı ve zor bir durumla ya da üzücü bir olayla karşılaşılacağına, dertlerin artacağına, verilen görevi yerine getirmek için gereken imkânların sağlanamayacağına, işle ilgili olarak şehir dışına çıkılacağına, kararsız kalınmasından ötürü büyük bir parasal kayba uğranacağına ve zorluk çekileceğine delalet eder.

Rüyada Arkadaş Dövmek;

İş konusunda uzun bir zamandan beri sıkıntı yaşayan bir kişinin iş bulması için büyük bir yardımda bulunulacağına, bu sayede sorunlarının bitmesi ve mutlu olması için gereken şeylere kavuşacağına, yapılan hataların kısa zamanda ve herhangi bir zarara uğramadan telafi edileceğine ve ferahlığa çıkılacağına yorumlanır.

Rüyada Yakın Arkadaş Görmek;

Hayırlı bir işle ilgili olarak çok daha fazla güzel haber alınacağına, işlerin kısa sürede çözüme kavuşacağına, atılan adımların ferahlığa çıkacağına, zorlukların, dertlerin ve üzüntülerin geride kalacağına, iş hayatında yeni bir sayfa açılacağına, kırılan kalplerin tamir edileceğine ve kardeşlerin birbirine daha çok bağlanacağına rivayet edilir. Aynı zamanda, kısa bir süre önce kaybolmuş olan manevi değeri yüksek bir eşyanın bulunacağına ve hayallerin gerçeğe döneceğine işarettir.

Rüyada Yeni Bir Arkadaş Edinmek;

Rüyada yeni bir arkadaş bulmak çok iyi bir şeydir. Yeni ve güzel gelişmelere işaret eder. Rüya sahibi için güzel başlangıçlar anlamına gelir. Rüyada yeni bir arkadaş edinme ilerlemeye işaret ederken mekân değişikliği anlamına da gelir.

Rüyada Arkadaşla Kavga Etmek;

Rüyada arkadaşla kavga etmek iyi bir anlam taşımaz. Rüya sahibinin çok güvendiği biri tarafından hayal kırıklığına uğrayıp üzüleceğine işaret eder. Aynı zamanda rüya sahibinin bu kişiye derdini açtığı için sonradan kendisine çok kızması anlamına da gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Yorumlar

https://www.ciktimi.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Bunun için ilk yorumu yazın!